Коментари - Елизабет II не сложи имперската корона за речта си, избра по-лека | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Те вече не са никакакава империя. Скоро като се отцепят Шотландия и Северна Ирландия , ще станат колкото нас по територия. :)

Театър за 80-те%.

Изглежда вече не владеят Индия и индонезия, по-скоро пакистаните ги владеят тях

тра-ла-лааа,тр-ла-лааа...

Уж демокрация, пък имат кралица с имперска корона. И се правят че не са расисти. Голям театър, голямо нещо. Да видим сцената с брекзит поне дали ще могат да изиграят.

Иначе ши тряа и подпират главата.

След накоя година, ако е жива и здрава, короната й ще олекне още повече.

Суета! Парад на егоцентризма! Вменяване на важност на шепа откровено безполезни хора! Добре, че скоро няма да са част от общността! Расисти!

"Имперската корона" :)))) ха-ха-ха Да си сложиш някаква тенекия на главата не те прави император... Даа,може и да са били империя някога, но сега са просто един остров насред океана и ако не го вярват скоро ще разберат истината, след 31-ви октомври ;) П.П. Те и Японците са се имали за "империя" до 1945-та и са им показали нагледно колко са велики.

Гледайте видеото и ще ви стане ясно, що за "демокрация" е Обединеното Кралство. Кралицата каза, че ще напуснат ЕС на 31-ви и точка. Видяхте ли, кои са седнали и кои стоят прави? Демократично избраните представители приемат закони, които обаче подлежат на одобрение и корекции от лордовете и над всички е монархът. Иначе са прави британците да искат да напуснат ЕС.

Това е най-проваленият владетел на Британия. За едно царуване първо изгуби империята, а си после и държавата.

ПИПО

Кралска не имперска. Направо нямам думи...

Това са традиции глупако и начин на функциониране на британската демокрация, която макар и да изглежда архаична в много отношения все пак е демокрация. Камарата на лордовете всъщност е горната камара на британския парламент и в по-голямата си част е изборна, членовете по право са незначителна част и в по-голямата си част това са общественици с принос за развитието на държавата. А иначе безспорно "най-демократични" са Путинова Русия и Китай- там депутатите направо и то без дебати приемат законите, които им са предварително написани от канцелариите на Путин и ССи Цзин Пин.

точно имперска са си я кръстили защото ОК е колониална империя по времето изработката та и до днес.

тежка е кралската корона...))

пропускате, че отдавна ОК е управлявано от правителството като кралското семейство се грижи единствено за добруването на аристократичната класа. И трябва да се съгласите, че по време нанейното царуване аристократичната част на населението си е повече от добре - след кризата на цените на имотите успяха да привлекат инвестиции, така, че имотите в ОК са еднни от най-скъпите по света, като това е директен бонус на собствениците на земята на ОК - лордовете.

Значи, британските компании имат много добра капитализация, британските банки пълни с пари, при добър бизнес веднага започват да предлагат финансов ресурс при изключително добри уславия. Средната заплата гони 3000-4000 паунда при квалифицираните служители. След Britexit Британия пак ще си остане богата държава. За каква разсипана държава говорите, не мога да разбера ??? А забравяте, че живеете в най-голямата кочина в Европа.

Говоря изцяло в преносен смисъл. Имам предвид явната й/неявна подкрепа за Брекзит.

Това което описвате се отнася единствено към днешна Украйна, в която новоизбраният парламент прие стотици закони за краткото време от както положи клетва.

Обиколил съм цяла Европа. Имам предвид цивилизованата част, на запад от Белград. Определено мога да кажа, че по-грозна държава от Британия и по-грозна столица от Лондон не съм видял. Пак уточнявам, че визирам частта от Европа, която започва след Белград. А колкото до Англия след Брекзит- един голям европейски Сингапур, това е "блясковото бъдеще" пред нея!

традиции не традиции - не народът избира горната камара - те са с титли религиозни или аристократични и са там за да осигурят добруването на земевладелската система още известна като аристократична класа - земевладелската система е една стъпка над феодалната. Друг е въпросът, че в света най-близкото до демокрация е т.нар представителна демокрация, коеот е доста различно.

брекзит също не променя живота на аристократите - хорта с пари винаги ще могат да пътуват до Ривиерата ...

Умнико, кога са изборите за камарата на лордовете?

Сигурно визираш Томас Кук.

Когато не можеш да свършиш нищо смислени, преминаваш на хляб и зрелища...

бабето копнее за брекзит, отдавна е ясно, само кючек дето не игра след референдума и то-заради артрита не игра, не заради друго. понеже е на 100години, интересно ми е, какво ги е плещила, когато два пъти де гол ги е отрязал при страстния им порив към еио, когато татчър е била убедена, че европа и британия са едно, когато ес е носил само ползи на този остров...тогава какви кариоки си е слагала на главата тази безполезна (освен за многобройните си наследници) жена.

lu4ka

Та кое не ти харесва в икономиката на Сингапур?