Коментари - Райски остров предлага гушкане на кученца на плажа (галерия) | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Въпрос на манталитет. И нашите кученца и котенца ги осиновяват мн повече в чужбина. Българите са лоши, жестоки и егоистични хора прост факт. Прост като самите българи. Прост народ слаба държава.

Много пишете тука. Давайте парите като гушкате и разхождате кученцата по плажа че други след Вас чакат.

търговийка с емоции - обидно за кучетата.

Хубаво е когато хора са загрижени за животните, но не знам какво да мисля по повод информация която прочетох наскоро. 300 деца на час умират от глад по света. Знам че няма връзка между двете неща, но въпреки това мисля че трябва да се замислим.

Що за глупост?

не знаех, че се осиновяват кучета... сложна работа. дано на райския остров семейния кодекс да не е като нашия... много въпроси. ами ако искам да си осиновя две кученца? и т.н. иначе хубаво би било да се иде на тоя остров, готин е. първо - дефиниция на осиновяване "Осиновяването е правен акт, чрез който между две лица се създава връзка родител–дете. Това е юридическият път, по който тези две лица се свързват както по произход. Тази първична връзка се разклонява в система от родствени връзки, чийто обем зависи от вида осиновяване — пълно или непълно. Осиновяването не е нито договор, нито сделка; това е специфичен правен способ за създаване на отношения, равни по последиците си на кръвните отношения. " Възраст: Не може да бъде осиновявано лице, което е навършило 18 години. Минималната разлика между осиновен и осиновител трябва да бъде 15 години. Изключение на това правило се допуска, когато един от съпрузите осиновява рождено дете на другия съпруг. Забрана за двойно осиновяване: Не се допуска едновременно осиновяване от две лица, освен ако те не са съпрузи. Забрана за осиновяване между роднини: Забранено е осиновяването между роднини по права линия, както и между братя и сестри. От това правило се допуска изключение, когато баба или дядо могат да осиновят свой внук, но само ако внука е роден извън брак или когато са починали единият или двамата родители. Съгласие за осиновяване: За да се пристъпи към осиновяване трябва да се получи съгласието на значителен кръг от лица. Сред тях са осиновяващият, осиновяваният (ако е навършил 14 години, като изслушването му се провежда по правилата на Закона за закрила на детето), родителите на осиновявания (ако са известни), съпрузите и на осиновяващия и на осиновявания. Законът поставя условие съгласието на майката на осиновявания да е дадено най-малко 30 дни след раждането- чл.89 ал.2 от СК, което е израз на родителските ѝ права и засяга моралните страни на въпроса.

пишете - защо постнах това ли? много обичам кучетата, но като ми излезе при търсене с осиновяване - на котка, куче и т.н. и по случайност накрая - осиновяване на дете, започвам да се бунтувам срещу употребата на глагола оСИНовяване за приютяване на домашен любимец. иначе нищо против темата - напротив, симпатична е.

Никога не си имал куче .

грешиш. :) не мога още да прежаля първото си куче - невероятно същество. как да ти кажа - самата идея да ходя на някакъв остров, за да гушкам куче (да го привързвам към себе си и после да му кажа чао-бао) или за да си го взема оттам (лишавайки го от средата му, а защо не от приятелчетата му) ми се вижда изчанчена. търговски трик си е това. толкова от мен.