Били Айдъл: Новината, че имам незаконно дете, не ме изплаши
В документалния си филм "Били Айдъл трябваше да бъде мъртъв" изпълнителят признава, че е разбрал, че е баща на син през 1985 г.
Били Айдъл не е бил толкова шокиран, когато е разбрал, че има незаконно дете.
В документалния си филм "Били Айдъл трябваше да бъде мъртъв" музикантът признава, че е разбрал, че е станал баща на момче по време на турнето си Rebel Yell през 1985 г.
В интервю за изданието iNews изпълнителят открито говори за моментът на осъзнаване и как новината му е повлияла. "Ще излъжа ако кажа, че не съм очаквал. През 70-те и 80-те правехме безразборен секс с хора, които не познавахме." По негови думи: "Много хора към днешна дата имат деца, които са плод на афери."
69-годишният музикант разбира, че има син след като един ден той решава да си направи ДНК тест. В момента дъщеря му Бони Блу Брод, която е от връзката му с Линда Матис, има полубрат и сестра, които живеят в Ню Йорк. "Поддържам контакт със сина си, да. Много е хубав и е добър човек", казва Били за iNews.
Айдъл, чието истинско име е Уилям Майкъл Албърт Брод, обясни също, че за разлика от преди, сега е много по-готов да бъде баща. "Вече не съм наркоман и наистина искам да бъда до всичките си деца, незаконни или не", казва. Той посочва, че през годините е страдал от алкохолизъм и е бил силно пристрастен към наркотиците, включително кокаин и хероин, които оказвали лошо влияние на живота му. "Вече се намирам на едно по-добро място и смея да твърдя, че искам да бъда по-добър баща. Такъв, какъвто досега не съм бил."
Въпреки че не употребява твърди наркотици от 1994 г., истински успява да се откъсне от тях чак през 2003 г.