Коментари - Жените по-лесно се справят с няколко задачи | life.dir.bg
назад

Жените по-лесно се справят с няколко задачи

Жените се справят с няколко задачи едновременно по-добре от мъжете, поне в някои случаи, установиха психолози.

Обратно в новината

Коментари - Жените по-лесно се справят с няколко задачи | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Честно казано, "амбициозна жена" ми звучи като "космата жена", "мускулеста жена" и т.н. в тоя ред на мисли. Тонът на репликата ти, междудругото е като на такава, "амбициозна жена". Колко успешно такива жени "съчетават" се вижда от упадъка на обществото в морално, а оттам и във всяко отношение. Началото на този стремителен упадък на обществото , подозрително съвпада с началото на т.нар. "еманципация". "Амбициите" на днешните жени, според мен са за сметка най-вече на възпитанието и здравето на децата, а оттам и на цялото общество. "Нееманципираните" жени родиха и отгледаха Левски, Ботев, Ангел Кънчев... Днес герои са такива като Азис, Сергей Станишев, Евгени Минчев, Мишо Шамара...

Помисли какво означава "типични" и кой определя кое за кого е типично? Надявам се, че изобщо няма нужда да обсъждаме смешното разграничение "домакиня" и "бачкатор". Но защо една жена да не бъде, например, щангистка, при положение, че е силна физически или дори само, защото й харесва?! От друга страна, съвсем не всеки мъж е пригоден физически и психически да бъде войник, може пък да му се иска и да му се удава да е маникюрист /да не се бърка с гей, защото и това е огромен предразсъдък/. Всичко опира до личната воля, независимо от нечии предразсъдъци. Апропо, "типичен" по самото си значение съвсем не означава "определящ", нито "задължителен". Така че, нямаше смисъл изобщо да правиш горния коментар, още повече, че ти самият не подкрепяш "абсолютизирането".

Статията е неправилно написана. Заглавието трябва да бъде: "Жените без проблем започват няколко задачи наведнъж и не завършват нито една." .... Тия легенди че някой си било то мъж или жена успявал да върши няколко задачи едновременно и то успешно е пълно лъжливо твърдение. Съвременните компютри все още не могат да го правят все още както трябва камо ли хора. Изключвам клъстерите (разбирай истинското компютърно понятие ... и стига икономистите са ни крали понятията) разбира се които са най-близко до това твърдение.

И с мравка и пчела да си Чифтосан, с фалцетно зрение да си "по калници ще те оставим" само след две(2) софийски паркирания.НЕма ОК! Пий си млЕкото, че да си централизираш и периферната нервна система!

Животът е най-голямото доказателство:)))

Истината е малко по-различна. Жените работят повече от мъжете, но вършат по-малко работа от тях. Жените не се задълбочават в работата, задачите и проблемите. Те обикновено се движат по повърхността. Така се създава впечатление, че жените могат да работят и мислят в режим мултитаскинг. Излишно е да се каже, че всяка една от тези т. нар. едновременно свършени работи е на незадоволително ниво. Но, тъй като тези задачи обикновено са на ниво бек офис, то те се приемат дори и със забележките, защото няма кой друг да ги свърши.

Съгласен съм само за периферното зрение. Това наистина е научно доказано. Другите неща които са споменати са само хипотези и не са доказани както от биологична така и от физична гледна точка. Все още нямаме достатъчно научна информация за да правич такива заключения.

Защо съществува разделението в спортовете, включително шахмата. Айде да видим смесени спортове, борба, бокс, сумо (обаче жените да са с традиционно облекло) :), щанги(както казваш)... А, за да не ощетим мъжете, си представи синхронно плуване с космати крака 48 номер във въздуха, на около два метра над водата... Айде, излезте от унеса, в който сте в състояние да пренебрегнете крещящи и бодящи очеизвадности.

Не си схванала идеята. По-точно идеите. Въпроса не е лесен за обяснение, защото човек не може лесно да се пребори с клишето. То нали за това е клише - хората го приемат на доверие, без да го разбират и пропускат да мислят. Въпроса не е колко неща можеш да правиш едновременно, а колко добре можеш да правиш конкретното нещо, в които искаш да постигнеш успех. Ако имаше дисциплина - "правене на много неща едновременно" , съответното състезание по тази дисциплина ПАК щеше да е ЕДНО нещо. Ако един лекар ти прави някаква манипулация, ти би ли искала той/тя да се занимава с нещо друго междувременно? Едва ли... Всички глупости свързани с "правенето на няколко неща едновременно" са опровергани научно, но за сега хората , особено дамите, предпочитат да си я карат по добре утъпканите лъжи, стил земята е плоска и слънцето я обикаля.

Характерно за много слабохарактерни, ограничени и неинтелигентни хора е, че се смущават от тези, които ги превъзхождат /без значение мъже или жени/. И тъй като са безсилни да се докажат с нещо пред света, неизменно светът им става крив - и се почват празнословните тиради в стил "упадъка на общесвото" и пр. Оправдават се с различни причини - било с политиците, било с глобалното затопляне, а най-безнадеждните случаи - с жените. Толкова безнадеждни, че отъждествяват амбицията с косматост и мускули:))

Принципно съм съгласен с казаното само че под "работа" трябва да кажеш какво разбираш. Защото аз под "работа" разбирам мярка за количеството енергия, което се пренася от една система в друга и това пренасяне се осъществява с помощта на сила. Ако е така кое по-дяволите е силата?...:)))

Науката отхвърли категорично всички инсинуации на тема "правене на няколко неща едновременно". Скоро ще отхвърли (ако въобще има смисъл да се занимава) и глупостите , свързани с интелекта който не бил интелект, а нещо си друго. Има качества различни от интелекта, те са ценни по своя си начин, не мога да кажа , че са по-малко важни от интелекта, но те НЕ са интелект. Друг е въпроса, че някои групи много искат да минат за умни, та прилепят "интелект", като прилагателно към различни качества и умения, тъй като в основните и недвусмислени измерители на интелигентността - науки, спортове, тестове, показват една съвсем различна от желаната от тях картинка. ...... Излезте от клишето и мислете, или я карайте на емоции и минайвайте за "емоционално умни" :))

Не ти отърва Войников и се измъкваш от задната врата.Жената е напълно права,а явно е по -умна от теб.

Това може да го каже всеки;-) Но дори да приемем, че в твоя свят е така, то явно живееш в някаква паралелна вселена:D

Изглежда майка ти, жена ти или шефката ти доста са те мачкали:)

Ха ха ха ха...Браво!...с две думи ...щом математиката не обяснява нещо значи не е вярно. И повярвайте тя обяснява всичко и ако не е Бог то най-малкото е инструмент да повярваш в Бог. :))

Адаме, Адаме на кривата ракета, Космосът й пречи. Те така и при теб. Кухи, гръмки фрази.Явно имаш страх от умните жени.Ела да се прегледаш....

Нелепо ми звучи. И несериозно.

Личи си че си жена...нищо не си разбрала. Е за това и математиката не помага. :))

Допускам, че си някоя амбициозна психиатърка калинка от НБУ. Признавам, страх не, но ме е гнус от такива.

Не позна. Но от чист научен интерес ще те помоля за някаква аргументация.

Поредното доказателство колко си прост и ограничен. Показваш колко си слаб и се опитваш да обидиш.Е пукни се от яд, амбициозната жена незначи, че трябва да е грозна. А дано, ама надали. А ти си вземи овца за жена.

Въпрос 1: "Ха ха ха" или "хъм"? Въпрос 2: Кои са аргументите си, въз основата на която и да е Теология, с които смяташ да ме обориш? Въпрос 3: Сигурна ли си че схвана всичко , което съм написал ? :)) Хъммм

Мъж-МУ София :)))))

Душичко, а стига се пъна/амбицира, много си далеч от възможността да ме провокираш.

Остави...къде си видял жена учен е като изключа Кюри, ама я и виж снимката...:))...а да и преподавателката ми по ЛААГ ама да не ти я показвам и не на снимка...:))

Живи и здрави всички умници. ШЪ СЪ УПРАЙМ.

Адаме, ти ли си?

Теологията няма нищо общо и се надявах че си достатъчно знаещ да се досетиш какво имам предвид. Иначе за да докажа твърдението си ще ми трябва повече време за писане което нямам тук. Иначе с удоволствие бих развил доказателството. :))

Имаш ли нещо в главата, което да може да се провокира...

Ха ха ха...не ми е такова името но щом искаш можеш и така да ме наричаш :)

Ти си загубена кауза. Късно е чадо, късно е.

Просто репликата не е към теб. Погледни по-внимателно.

Това може и да е вярно, но изследването и особено разгласяването му има сексистки характер. Защо не се публикува напр. изследване, в което се оказва, че мъжете са по-добри в някои неща. Вярно, и за такова, шведско, се загатва тук, но акцентът е изместен силно върху "по-добрия пол".

:)

Ха ха ха извинявай...разделителите ме объркват по някога. Нищо нека репликата остане за друг несъгласен с мен. :))

При новия световен ред се толерират кучета, цигани, гейове, мусулмани и жени.

Твоята "идея", или по-точно "идеи", не са толкова впечатляващи, колкото си мислиш. Въпреки наглед претенциозната им опаковка е пълно с логически противоречия, неправилно използвани и недоразбрани понятия и все в този дух. Да не говорим, че имаш проблем и с не толкова "сложните" граматични и пунктуационни правила (само за пример, "въпросЪТ" е членуван и на двете места, "засега" е една дума, за запетаи и пр. ще трябва да изпиша доста). Дали е възможно да се решават няколко задачи "едновременно" е един въпрос, дали това може да се прави на ниво е друг, а това дали единият или другият пол може да извършва достатъчно добре една задача - трети. Специално в статията е посочено, че по тази линия половете се справят еднакво. Не това, обаче, е темата. Но изглежда ти си този, който е в плен на клишетата, видно от мнението ти за жените. А то си е крещящо клише. Интересно е и защо държиш да напишеш толкова много коментари?:)

... Ами всъщност - не само ,че не е вярно, но и е пълна глупост.. Вероятно за това е в сектор "лайф" и би трябвало да го ударим повече на майтап, нежели да се палим. А защо тези материали на 99 % са писани за кефа на домакини над 40, гледащи сапунки? Верочтно, защото точно такива четат тоя сектор в сайтовете :)) Влязох тук , щото ми писна от политики. А и за да си направя леко социологическо пручване.

С подобно "изказване" единствено демонстрираш завидно малоумие и простотия.

Не е заяждане,но като се пънеш да пишеш,пиши грамотно.

Видно от множеството коментари на мъже, явно последните се връзват не по-малко от домакините над 40 г., за чийто кеф били писани тези статии.

Не е и необходимо:)

Chefo77

Миленче, като започнеш да правиш по 2 000 + км в градски условия на месец, може и да ми говориш. Дотогава ... тихо ;)

По-добре не, предвид простотиите, изписани по-долу от недоразумението, наричащо себе си "Адам". Освен ако не държиш да паднеш до нивото му...

Chefo77

Колева, ти ли си?

Точно ти си неразбралият, едно на ръка, че си пишеш реплика на собствения коментар:)) А най-смешното е, че с "..." сте от един и същи лагер, но взаимно се обстралвате.

Не демонстрирам - констатирам.

Абсолютно същото някой друг може да напише и за мъжете, но така поднесено отново ще бъде празни приказки. Друг е въпросът, че такива коментари се правят по причини, нямащи нищо общо с качествата на противоположния пол. Причината обикновено е в ниското самочувствие, свързано с противоположния пол.