Сред манекенките Смолс облече рокля на принтове на "Алтузара", Дън беше неустоима в светлорозова рокля на "Зак Поузън", а Куркова заложи на тоалет в черно и златисто на "Коуч 1941".

Вижте снимки >>

Бланшет сияеше в асиметричен черно-бял тоалет с бюстие на "Луи Вюитон". С рокля на същата марка в бяло беше Мишел Уилямс. Лупита позира в бяла рокля на цветчета на "Бос", а Сирша - в семпла рокля в телесен цвят, която й стоеше като излята. Дейнс събра одобрение със стилната си права рокля на "Нарцисо Родригес". По време на наградите Мег Райън излезе на сцената с дълга бежова рокля с дантелени ръкави, но не успя да се доближи до класата на останалите.

Церемонията за най-престижните театрални отличия, която се проведе в нюйоркския театър "Бийкън", беше посветена на жертвите на масовата стрелба в бар в Орландо. Джесика Ланг взе първата си награда "Тони" за най-добра актриса за ролята си в пиесата "Дългият път на деня към нощта".

Големият победител стана мюзикълът "Хамилтън", разказващ историята на Александър Хамилтън - един от бащите-основатели на САЩ. След като по-рано получи рекордните 16 номинации, бродуейската постановка спечели 11, сред които за най-добър мюзикъл, най-добър актьор в мюзикъл (Лесли Одъм), най-добра оригинална музика. "Хамилтън" обаче не успя да подобри рекорда от 12 награди "Тони", поставен през 2001 г. от мюзикъла "Продуцентите".

Постановката "Човеците" спечели четири отличия, сред които за най-добра пиеса. Призовете за най-добра нова постановка на пиеса и най-добра нова постановка на мюзикъл бяха присъдени съответно на "Гледка от моста" и "Цвят лилав".

Франк Лангела спечели четвъртата си награда "Тони" - за най-добър актьор в пиеса, присъдена му за превъплъщението му в образа на засегнат от Алцхаймер глава на семейство в постановката "Бащата". Синтия Ериво бе отличена за най-добра актриса в мюзикъл за ролята си в "Цвят лилав". В категориите за най-добър режисьор на пиеса и най-добър режисьор на мюзикъл бяха отличени съответно Иво ван Хове за "Гледка от моста" и Томас Кейл за "Хамилтън".

Част от победителите използваха благодарствените си речи, за да изразят отношението си към трагедията в Орландо - най-смъртоносната масова стрелба в американската история, както и подкрепата си за ЛГБТ общността.

"Нашата радост е примесена със скръб, но сме тук, за да честваме Бродуей и красотата, която театралното изкуство носи на света. Изкуството е в състояние да ни утеши, когато скърбим", каза Барбра Стрейзънд при първата си поява на сцената на наградите след над 40-годишно отсъствие.
ИЗБРАНО