"В книгата няма нищо за това как да бъдеш мързелив, по-скоро има изобретателни неща, хитри трикове, life hacks, прилича малко на дневник", обясни той пред bTV.

Вижте снимки на Емил >>

Конрад разказа, че първото си видео записал през септември 2008 г., защото бил болен и нямало какво да прави. Изненадал се, че за ден събрало 70 000-80 000 гледания, а страницата му във "Фейсбук" била харесана от около 8000 души. Според Конрад, това е новият начин да станеш популярен, но вече не е уникален. Сега снимането на забавни клипове е основното му занимание и той признава, че е печелившо, "както всички други неща, които хората правят като изкуство". 

Емил твърди, че никога не е имал за цел да бъде известен и не му харесва чак толкова много, но не се и оплаква.

"Продължавам да се учудвам, когато много хора имат желание да се видят с мен, понеже в интернет "виждаш" реакциите, но не си представяш, че тези хора реално са там някъде и са толкова много", призна той, говорейки за опашките за книгите му.

Дебютната му книга "Нещата, на които не ни учат в училище" се превърна в издателски феномен през 2015 г. Втората му книга "#Сподели" също предизвика фурор.

Помолен да коментира клиповете с насилие, снимани от младежи, Емил обясни, че това не е ново явление.

"Лошото е, че не се прави нещо, за да се предотврати. Телевизиите показват тези видеа, интернет ги оставя и по този начин се толерира гледането им. Те могат да бъдат спрени, но се показват навсякъде, използват се като примамка за привличане към сайтове и от това се изкарват пари", каза той.

По думите му, в момента насилието в училище не е толкова физическо, колкото психическо и през интернет.
ИЗБРАНО