Хлапета се вживяват в ролите на Инджи и Мехмед
Учителките от столичните детски градини пропищяха от сериала "Перла". Заради масовата мания по сапунката малчуганите вече не играят на жмичка и кукли, а на Инджи и Мехмет. Ограничете времето на малчуганите пред телевизора, когато вървят турските сапунки, защото децата живеят във филма, призоваха на родителска среща в столична забавачка, пише Стандарт.
Заради горещите любовни сцени между героите в "Перла" момченцата масово нападали с целувки малките госпожици в групите. Момичетата пищели и налитали на бой на кавалерите, а възпитателките се чудели как да озаптят малчуганите. Някои от децата пък били разучили наизуст цели пасажи от сериала и се наричали един друг Нихан и Терък. Най-голямата обида сред малчуганите пък била "Шереф" - по името на плетящата интриги срещу Инджи нейна свeкърва.
Учителската инициатива обаче срещнала твърди противници сред по-възрастните, разказаха пред "Стандарт" родители. Баба, пристигнала на родителската среща, се обявила твърдо в защита на идолите си от комшийската лента. От такива герои като Мехмет и Инджи децата само добро могат да научат, разпалено възразила възрастната жена. Подобен проблем преди време имаше с кеч шоутата, по които хлапетата масово бяха полудели. Тогава психолозите дори обясняваха вълната училищно насилие с манията на децата по Скалата и Ледения.