Звезда от ”Игра на тронове” се оплака от сексизма в Холивуд
Сексизмът е често срещано явление в Холивуд и много напомня на расовата сегрегация от миналото, твърди звездата от "Игра на тронове" Емилия Кларк.
Звездата се оплака, че много често тя е единствената жена на снимачната площадка и по правило нейните реплики са по-малко от тези на мъжете.
"Може да звучи наивно, но на мен ми се струва, че сякаш се сблъскваме с расизма от миналото, но под друга форма!", изтъква Кларк. Актрисата се сблъсквала навсякъде с дискриминацията на половете в Меката на киното.
Миналата година жените и девойките съставлявали само 29 процента от кастинга на стоте най-големи филмови продукции на САЩ. Емилия Кларк отбеляза, че в наши дни все още е важно образите на силни жени да бъдат пресъздавани на екрана, като този на нейната героиня Денерис Таргариен.