Ени: В Ню Йорк ритъмът направо те убива
Евгения Радилова, която от години живее и работи в Щатите, преди дни се срещнала с Ал Пачино, с когото разговаряла за бъдещ проект.
Обратно в новинатаКоментари - Ени: В Ню Йорк ритъмът направо те убива | Лайф.dir.bg
Коментари
Много са ми досадни такива индивиди като тази...."Още се опитвам да "превключа" от английски на български.Постоянно ги срещам тук в САЩ.Прекарали 5-10 години тук и то от съзнателният им живот и вечеее...Ох колко съм отворена.Както се казва:..."Вчера стана калайджийка и ти почерня г..а"...
И така е и не е така. Проблема не е само в акцента. Дори не е главно в акцента! И Арни е с акцент понеже си е австриец, но това не му пречи да има велики роли а може би дори в някои случаи му е помогнало.
Зависи колко си музикален. Аз съм пълна скръб и освен, че трудно уча чужди езици, свикна ли с езика, с динамиката му, забравям даже родния. Три месеца зад граница и започвам да говоря Български с акцент и да ми се губят думи, особено когато съм уморен. Не е нарочно.
За злобата,простотията и другите неща си права,но не всички хора са такива в България.Обаче поне се постарай да пишеш грамотно,иначе и ти не си много далеч от "простотията"
слави беше казал, че от колкото по малко място идваш толкова по големи комплекси имаш.
Разговаряла с Ал Пачино за проект? Навярно Мерил е нещо заета и Ени ще заеме мястото й в бъдеща продукция?
Не я познавам, но така като чета обиколила е доста свят. В Сащ е натрупала парички и въобще бедния отруден българин няма какво да я мисли. Добре си е тя.
Хайде нека да обобщим: Значи, кой бил злобен, кой безкористно желаел щастие на всички, не е важно - хора има различни. Момичето е хубаво, няма причини да му завиждаме. Но аз вече обобщих какво научих за нея и ще повторя: В международната филмографска база данни излизат всички актьори, ако ще да се снимат и в Занзибар. Ролите на бившата адреналинка са основно на нелегална имигрантка в САЩ, на мюсюлманка, на рускиня, на проститутка и т.н. Момичето има силен акцент и не може да мине за американка. Съмнявам се че и 20 години да живее там да и стане по-незабележим акцента. А за "превключването" вече го казах - никакви имитации на акценти. Понякога човек обаче се обърква и изпуска някоя друга дума. При мен превключването става за няколко дена. При други обаче изобщо няма време за превключване, става моментално. Човек живял дълго време в чужбина може да каже някой термин от специфична област на езика, на който го е учил извън България - и това е разбираемо. Но баба Лили Иванова и Кеми Тодороуууффф не са чак толкова големи актриси че да не им личи преструвката, уж не можели да говорят правилно бъльгарски.
на всичкото отгоре и ритъмът я убива. Като гледам не е умряла, а и от булгаристанския ритъм ще възкръсне.
А, тъкмо като стана дума кой с кого се срещал, аз пък се срещнах и ръкувах и разговарях с губернатора на Делауер. Бяхме на един Октоберфест тогава и той просто човека имал навика да се ръкува със всеки поотделно. Ей, че се надух, ще се пръсна чак!
аз пак имам обст проект с бил гатес и лари елисон.така,че ми е страшно трудно да превключа на булгарски език.а от ричард брансан имам безплатна покана да летя в откритя космос .ха сега де...
Мен пък Парис Хилтън ме покани у тях в Лос Анджелис. Видяла ме от Хилтън в МакДоналдс-а отсреща, тук, в София, и прати хора да ме поканят. Аз им казах, че съм малко зает тия дни, но да ми прати частния си самолет и ше дойда.
Да, съгласен съм. Но понеже тук се дадоха примери с Лили Иванова и Камелия Тодорова затова реших да го коментирам. Не съм гледал видео с Евгения Радилова след като се е върнала от САЩ да я чуя как точно се затруднява "да превключи". Но само да не ми говори с имитиране на чужди акценти - това исках да кажа. Защото е смешно.
Аз за това си кютам в БГ-то и си говоря чист български,пък руския и английския си ги говоря с бг акцент,ама не ми дреме!Който иска,да сервира по баровете или да мие чинии из NYC в добавка с миризлива квартира за 1500 долара нейде из ситито.Тука на село си е най-добре,но нали нашите мошеници управляващи целта им е да ни натирят всички зад граница.Ама какво да се прави,той живота си замина,дано поне децата ни да живеят по-добре от нас и да не мразят всичко българско,защото оскотяхме духовно и за това ми е най-мъчно.Като че ли умишлено простеем,за да сме в крак с модните чалга тенденции!Баси,преди четях по две книги на седмица,а сега чета само тъпи новини из нета.Айде сполай на всички,кой из Чужбината,кой като мене в гетото БГ.
и ти не знаеш каде се намираш какво искаш , какво си и от каде идваш и на каде отиваш - просто чакаш и викаш дано , така ше викат и тия след тебе
Тва с превключването на езика е пълна глупост иначе не знам каква актриса е тази не съм я гледал в нищо и никога.
Наистина не зная къде се намирам и какво искам,но написах десет изречения без грешка,а ти написа едно изречение,но със седем грешки!Ти си живото доказателство за неграмотност и упадък!Знам,знам,в чужбина си и нямаш кирилица,или пък имаш кирилица,но не можеш да пишеш!Нещо не виждам сайтът да е оповестил,че коментара ти е транслителиран от системата!Пожелавам ти успех в ученето на български,защото предполагам,че ти е роден език!Сбогом!
Не е хубаво да се злобее толкова много.Момичето нищо чак толкова не казва и не разбирам защо ви дразни.Абсолютно нормално е да играе малки роли-99% от актьорите в Холивуд играят такива или поне са започнали с такива.Също нормално е ако си в англоговоряща страна да говориш само на английски.В един момент почваш и да разсъждаваш на английски и когато се наложи да обърнеш на друг език се случва да размениш някоя дума.Говорил съм и с чужденци от различни нации-същото е и с тях.Не е превземане,а си е нормален процес.Също така,когато работиш,като актьор е нормално да се срещаш с други актьори,а Ал Пачино е актьор,нали?И той ходи по коктейли, събирания,партита.За 8 години момичето е добило успех ,който макар и да не ви изглежда голям си е направо огромен.8 години в чужбина са нищо,а за пък за актьор...
Обърни внимание, че тук не се говори за акцент. Трябва да я чуем как говори за да можем да кажем нещо по-конкретно. Ако говори български завалено с чужд акцент то наистина е превземка. Аз гледах откъси от нейни филми и си говори с български акцент. Не може да мине за американка - затова ролите са и все на нелегална имигрантка в САЩ, мюсюлманка, циганка, рускиня, проститутка и т.н.
Аз пък съм се нагледал на такива като теб в чужбина. За това избягвам да общувам много със българи зад граница...завистливи, злобни, с малки комплексирани душици. Аз какво съм постигнал, дали имам голф 5-ца или ай фон 5-ца, тва си е моя работа. Няма да си разказвам живота тук. Обичам си работата, не ходя по задължение на нея (както явно ти). Аз съм щастлив навсякъде - и в България, и в чужбина. Не злобея против Ени, да е жива и здрава, но съм на мнение, че когато човек е живял първите си 18/20 години в България, след това няма как да има проблеми с "превключването" на български, където и да живее.
Забелязвате ли как всички наши некадърници,които се правят на актьори като отидат в Щатите и веднага след това си измислят ,че са се срещнали или говорили с великия Ал Пачино ? Нека да спрат да ЛЪЖАТ !
P.S.: Сега се сетих като става дума за акцент, че нашата дългогодишна водеща по CNN Ралица Василева говори английски хиляди пъти по-добре от Евгения. За разлика от Евгения, Ралица говори с английски наистина с американски акцент, като има едва доловим намек за екзотичен акцент който е трудно да се определи за средностатистическия американец.
Тя не казва никъде,че говори с акцент.Казва,че трудно превключва от англ. на български,което е маааалко по-различно,не мислиш ли?
И мен ме покани в тях.По пътя за Нови Хан автомобилът и прегази кучето ми,та Парис се обади immediately на личния си ветеринарен лекар и той дойде с частен самолет от Щатите,та излекува кутрето.За обещетение получих нов автомобил от Парис и една нощ прекарах с нея в президентския апартамент на Хилтън!Лошото е,че когато се събудих краката ми бяха отвити и настинах,и леко бях се изпуснал!
Напишеш само едно изречение, поставиш само една дума "заведение" и веднага се открояваш като голям тип.Не всеки има моята вродена дарба да забелязва от пръв поглед истинският диамант в голям куп от цветни стъкалца.Поздравления за улучената десятка.И хев а найс дей.
Ени е много симпатично момиче, с Теди бяха най-добрите адреналинки. Майка и е добра актриса, вярвам, че дъщерята е наследила таланта и. В многомилионните САЩ да получиш дори малки роли в киното е огромно постижение за едно никому неизвестно момиче, при това - чужденка. Така че мога само да и кажа: БРАВО!
И като нея го срещнах.. ако не се лъжа беше онзи ден. Филма не беше кой знае какво. Хубава е, но защо така ми звучи сякаш се опитва да покаже на всички колко добре се е реализирала. Нещо ми подсказва, че е точно обратното. Дано греша.
То и от трънски е трудно да превключиш на български, но уви - на всички ни се налага да превключим в някакъв момент..
Имам приятел който е в САЩ от 1994... миналата година си дойде за първи път - нямаше и капка нотка на английски акцент и т.н. Айде чиба от тука Ени...
Аз знам 10-тина езика. Някои са древни и почти изчезнали, като Фортран, например. Най-трудно съм превключвал от С++ на Делфи-Паскал ):
Янко. Много се накефих от коментарите. Аз живея в миризлива квартира за 1500 долара в NYC (от 2000та) но пък не се оплаквам щото ми е спокойно и живота е интересен. Дори и да ме изволнят утре пак ще ми е по спокойно от колкото в БГ. Лошото е че такива хора като теб в БГ много малко останаха. Или се изнесоха или озверяха. Едни нерви една злоба. Просто не се търпи. Нищо де - и тва ще мине един ден. Жив и здрав и много късмет :-)