И вторият брат Уашовски стана сестра
И вторият брат от известния филмов тандем Уашовски стана сестра, съобщиха Ройтерс и Асошиейтед прес.
Обратно в новинатаКоментари - И вторият брат Уашовски стана сестра | Лайф.dir.bg
Коментари
Всъщност и лоботомия би помогнала. Допреди не много време с лоботомия са лекували дори мигрена. Понастоящем се смята за варварство обаче. Но нима това, на което се е подложила вашата сътрудничка е по-малко варварско? Наранената гордост може да бъде толкова жестока, толкова жестока ...
Да си гей и да си падаш по мъже е девиация на сексуалното желание, но поне това го има още от Древна Елада до наши дни. Това да си "сменяш пола", да си ампутираш онова между краката, да си присаждаш гърди, да се имаш за жена и да искаш се обръщат към тебе със "тя" е вече сериозна болестна аномалия на днешното общество. Това не го е имало никъде, не и във така степен, че чак във мода да се превърне.
И хомосексуалистите, и убийците са просто психолабилни индивиди, които лесно се поддават на внушения и понеже са комплексари избират да се утвърждават, следвайки грешни модели. Лесно се вживяват във филми с червена точка, разбираш ли.
А впрочем убийците са 1:10000, ето това са истинските пеераси, а не онези, които ги копират, защото е гот :)
Матрицата Облакът Атлас - засеганат е гей темата :) Пътят на Юпитер V като вендета като цяло готини филми, ако не си навират в публичното пространство содомията, нека продължават да правят филми ...
Ся - винаги е имало такива случаи, но наистина са голяма рядкост. Аз лично познавам дете момиче, което винаги и във всичко се е държало като момче, при това без да е подтиквано от родителите си (даже я обличаха в рокли и дълга коса сума си време, които ѝ стояха нелепо). Към момента - млада тийнейджърка почти никой не може да предположи, че това е момиче...вече се облича като момче, играе с момчетата, вълнуват я жени и т.н. Това е тъжно...и за мен е по-нормално от педерастията, явно е някакво объркване в мозъка И тялото още от ембрионалния период, защото тези хора и приличат физически на другия пол още от деца. Те обаче са наистина много малък процент и заслужават подкрепа...а масовата мода да се правиш на такъв е ОТВРАТ!
ЖОРО, Когато в природата някой мъжки котарак...забележи: вземе та СЕ ОБЪРКА, или ОТ ЗОР когато няма женски реши да захапе за врата друг котарак и да го язди.... Знаеш ли какво се случва? Втория котарак го размазва от бой.
Тъкмо реших, че водим цивилизован разговор, а така да се изцепиш с лоботомията... Разликата е доста голяма, като започнем с това, че в единия случай се коригират външни характеристики, а в другия случай се е рязало директно от мозъка.
От повечето коментари смърди на невежество. Да си гей, транссексуален и хермафродит(интерсексуален) не е болест общото е, че хората се раждат различни, а да обявиш различния за болен или извратен е израз на крайна тъпотия. Същото е като да кажеш, че левичарът е изрод и едва ли не да се лекува. Вярно е, че можеш да принудиш левичара да работи с дясната ръка, но той остава полувин човек за цял живот. Не бъдете магарета с капаци!
Имало го е - просто медицината не е била напреднала толкова, че да прави такива операци. Със сигурност е имало хора, които искат и се чувстват от другия пол. Не рзбирам защо това да е проблем за другите - все пак това си е тяхното тяло. Непрекъснато минава през цикъла живот, смърт прераждане и понякога стават грешки...
Много благодаря, сега вече разбрах! А аз се чудех какви ли са тези болни мозъци, които са създали тези филми!
То по тази логика, всички болести могат да се броят за "различие"! Едни са с различен брой левкоцити от нас, други си имат туморни образувания, трети просто пък не синтезират инсулин...Всяко нещо, което "различно" е болест, сега дали има адекватно лечение е друга тема, но никой не може да ме убеди, че ако се излекува и се върне към нормалното, човекът не би бил по-щастлив.
Никой не може да те убеди, разбира се. Предвид безпочвеното ти съждение такъв шанс няма.
Абе то с днешната политическа коректност някой смее ли да каже, че е болест? Примерно в Западна Европа можеш да загубиш работата си много лесно, или да влезеш в затвора ако не си полит коректен. Каквото ти наложат това е правилно, така стана! В британско списание за медицинска етика например се дават аргументи за "аборт след раждане" тоест родителите да могат да умъртвяват децата си до 2 годишна възраст. Американската асоциация на психиатрите пък предлага да се отнасяме толерантно и към педофилията... А пък това за "третият пол" дето го въвеждат на учениците си е съмнително. В САЩ две лесбийки направиха от приемния си син с хормони момиче, което мисля, че е доста спорно спрямо детето. Стават странни неща.
Ами :) поне е някакво разсъждение. Болест е състояние, което е потенциално опасно за живота, здравето или КАЧЕСТВОТО на живот у човека. :) Според мен, хомосексуалистите, както и транссексуалните имат влошено качество на живот. Като болни, аз мога само да ги съжалявам. НЕ мога да приема нито подигравките по техен адрес, нито пък изкуственото величаене на едно отклонение. Нито едното от двете не е редно!
Абсолютно вярно! Но за съжаление нашето общество,а камо ли българското такова още не е дорасло да се научи да говори и да пише правилно на собствения си език,та какво остава да приеме нещо такова и да разбере,че за това си има обяснение. Това не е болест! Да със сигурност има психично болни хомоскесуални и трансексуални,но такива има и при хетеросексуалните. Това е въпрос на избор и на усещане. А тези,които са психично болни от хората с различна ориентация са такива,защото са били отхвърляни и обиждани от хората,а дори понякога от собствените си семейства. Това неминуемо води до заболявания и травми ! Простия човек си е прост,е това е болест !
Ами не е вярно :) - статистиката сочи за голяма разлика в психичните разстройства при тези хора и това е обяснимо, от там и по-нисък имунитет. Освен това не са способни да имат деца естествено. Това са големи проблеми и много страдание. Много повече отколкото причинява ПИТИРИАЗИС РОЗЕА например, особено отколкото ако е някъде където не се вижда :), но нямаш проблем това да го наречеш болест. При това разликата я има дори и в подкрепящи общества...това е факт. А иначе аз не преча по никакъв начин на тези хора, даже имам приятели от тях :), с които сме обсъждали и моята теза.
Браво, Lan-e! Съгласен съм напълно с теб, за мен си трезвомислещ и зрял човек. Поздравления за коментарите ти!
Ха-ха, на 48 и 50 години! Има една приказка: "Тепърва баба за дЪрва...". Това е все едно преди 10 годишна възраст да ти пука какъв си.
Също така, това че нещо е извадено от МКБ10 , или добавено не означава, че е безпорно. Доколкото знам списъкът с психичните разтройства там доста се е увеличил в последните години без сериозни аргументи. Има съмнения ,че причината е защото са свързани с фармацефтичната мафия.
разбира се, че е болест. въпросът за свободи и личен избор е неуместен тук. половата принадлежност е даденост, не е по избор. не може да се смени раса, днк.. (маикъл джексън посвети целия си живот на опити в тази сфера :) които не съумее да живее в хармония с тази даденост, тоест не се чувства добре в кожата си, да не живее. глобално погледнато няма смисъл от такива. хабят кислород и ресурси, а не оставят нищо и не подобряват човешкия ген.
Те си направиха милиончетата с матриците там и вендетите, и сега се чудят как да се направят на по-интересни. Лошото е, че увличат и млдатите с модите си, а младите нито са милионери, нито са побъркани.
Ако хомосексуалността е разтройство на сексуалното желание, то така наречената транссексуалност е вече разтройство на половата идентичност. Да се имаш за жена или да искаш да си, когато НЕ СИ, е психично разтройство. Това е абсолютно идентично на това да се имаш за бебе или за кокошка. Има и такива хора, ти какво мислиш? Но сигурно българското общество още не е "дорасло" да го приеме това, а? Всякакви разстройства които ПРЯКО засягат чувството за идентичност са чисто и просто психични разстройства.
Ами не намирам връзка между творчеството и трансексуалността им, както не ми пука дали Моцарт е бил болен от сифилис или пък Пушкин е бил алкохолик...това са неща, които са засягали само тях и семействата им. Творчеството им е за мен и аз съм им благодарна за него!
Сега остава и родителите им да обърнат резбата, и вече няма да се знае кой какъв е и от къде е... "Мен мъ роди тате!" шъ има и ич нема да им дреме!
медицината в древността е била доста напреднала, според мен повече от днес. египетски хирурзи са отваряли черепи, практикувано е трайно обезкосмяване, мумуфицирането е също постижение. описани са случаи за мехлеми, които почти магически заздравявали оргомни рани. разбира се, драгите християни са се погрижили всички тези знания да се изгубят. колкото до твърдението, че медицината в древността не била в състояние да сменя пола, не - по-скоро моралът на хората не е допускал такова нещо, а и кому е нужно?
Точно такова е и моето мнение, но няма начин да го популяризираш сред хора с предразсъдъци, които само защото си се изказал в защита на Уашовски, трябва да те нападнат лично с обиди.
Това защото сами си избираме да бъдем някакво воайорско, профанизирано общество...В едно друго общество просто тази "новина" нямаше да я има, защото не би била интересна.
Матрицата е взета като идеи отвън. Те просто са го оформили във филм. Затова и втория и третия куцат - някакви екшъни. Очевидно нямаха идеи вече. Вендетата бе странен. "Облакът Атлас" май го бях загледал малко, до кадъра с двамата "мъже" в кревата и после щях да повърна и нататък не съм го гледал. Други техни не си спомням да съм гледал.
Не би трябвало да се определя като болест според мен, а като нещо, което не подлежи на контрол и личен избор. И не, не биха били по-щастливи, ако се "излекуват", просто биха били приети в едно ограничено общество, пропито от предразсъдъци.
Хомосексуализма е спадал в една категория с педофилията, зоофилията и фетишизма. Сексуално влечение към неподходящ обект. Премахва се от там през май 1991г от световната здравна организация. Но не се маха от там поради здравни аргумени, а поради пропаганда. Когато преди това е премахнато в САЩ, при анкета между мнозинството психолози там, мнозинството са го посочили като психично заболяваме. Една, ако не и на-честата причина някой да стане обратен се счита сексуално насилие над човека като дете. То ест хомосексуалисти са плод на педофилия. Друг е въпроса, че сега в страни като Норвегия, където "мъже" осиновяват деца, дете например пита с почуда: - "Вярно ли може мъж да е с жена?" Там правят и гей паради за деца с малки такива, дето не трябва да знаят още какво е секс.
Кой си всъщност. Особено това се отнася до силиконовата виртуална реалити, в която живеят американците, и затова подобни "сюжети" не трябва да изненадват. Но по-добре такива, отколкото свободен отстрел на сeбеподобни, просто така, защото ти е тъпо...и трябва да си го изкараш на някого. ПС. всяка реализирана мечта в крайна с/ка се превръща в разочарование - така и с американската...
И нашият Президент да си признае и смени пола!...Е...Б.Б. му е наредил да си мълчи-да не вземе друг да го хареса:)))