Вижте видео от протеста срещу Красимир Аврамов пред БНТ
Не повече от 20 човека се събраха на обявения протест против Красимир Аврамов.
Обратно в новинатаКоментари - Вижте видео от протеста срещу Красимир Аврамов пред БНТ | Лайф.dir.bg
Коментари
Тази дитирамба започна да става изключително досадна.На кого му пука дали е спечелил Красимир Аврамов или Графа.На кого кого въобще му дреме за Евровизия.Това от край време е един треторазряден конкурс за самоуки певци, изявяващи се по скандинавските крузери.Само ние тука,като дълбок еропейски прованс-във всеки един смисъл на думата, отдаваме значение на подобни халтури.Аз пък не мога да понасям измислени звезди,пеещи по снобски пиано барове,които медиите те задължават да харесваш.Песента на Поли Генова по нищо не се различава от блудкавите балади,които се въртят до побеляване по МТВ.Същото се отнася за Графа и Мариана Попова.Имам чувството,че тези хора пеят едно и също от край време,само разменят думите в текста.Липса въображение,хубави текстове,да не говорим за въображение,те са копи-пейст на самите себе си.За мен песента на Ивелина заслужаваше да спечели.Песента нямаше претенция,но имаше свой собствен чар и звучеше непосредствено.Нещо, много липсва на героите от списание Блясък
Припомняме, че протестът, който днес се състоя пред сградата на БНТ, не е организиран от нас. Изразяваме недоумението си от факта, че в Интернет излязоха множество публикации, в които нашите група и петиция са свързани с Поли Генова. За пореден път ще кажем: ние не подкрепяме никой конкретен изпълнител, а сме ПРОТИВ песента на Красимир Аврамов. Тъй като ни е невъзможно да отговаряме на всички неверни статии, се надяваме, че техните автори следят групата ни и ще видят, че подават грешна информация. - групата във fasebook
Имам предложение - да се издирят музикалните му педагожки на Краси и да кажат честно - пари ли са взимали само за уроците от човека или наистина са святали, че има нещо за развиване - за ГЛАСА иде реч?!?!
BEZDARIE...E NAI TO4NATA DUMA!!!KI4KA BODUROVA i VENY NONCHEVA my POMOGNAHA V USA i PAK NE SE KLASIRA NA OLIMPIADATA v LA!!!PODVIZAVASHESE KATO MIM....I DOIDE V BULGARIA DA SE PRAVI NA ZVEZDA-SRAM ZA BULGARSKITE PEVCI,PAK STE NI SE SMEQT NA EVROVIZIQ!!!MOLQTE KRASI OTKAGISE DA PEESH!!!!!MOLQTE!!!!
От друга страна на записа не е толкова зле - имам предвид на клипа Въпросът е ще може ли да се справи на живо
Толкова сте прости всичките и не се усещате как ви вземат за канарчета. Не знаете ли че скандалът е най-добрия пиар за българина. Я си размърдайте мозъците малко и помислете , Красимир го докараха от Америка и му направиха супер скъп клип за да бъде победител и му лансираха някаква си Поли Генова за подгласничка ... Вие да чухте големия Георги Христов миналата година като буквално се подиграха с него да ропта както тая сега. От къде толкова самочувствие в тази никому неизвестна мома ако не я ръгат зад гърба пиарите да става цирка. Жалко за Аврамов , че се е съгласил с цената на достойнството да се подлага на подобни мизерни сценарии. Поздравяв генералните мозъци на българския шоу бизнес с песента http://vbox7.com/p
А защо не помня такова чудо, когато спечелиха Елица и Стунджи? Ами защото бяха безспорно най-добрите...А Аврамов е гола вода...
Този самозванец не може да представлява България!!! Мразя чалгата, но ще си пусна Азис, когато дават участието на този мърльо на Евровизия. Срам ме е
Няма значение дали може да пее или не.Важното е, че хората са го избрали и това трябва да се уважава.И Мадона не може да пее, но това не пречи да има най-успешните турнета..и в България ще отидат 50хил.души. Отново си показахме зависта и простотията.А за това момиче Поли ми е жал на какво ниско ниво падна да обяснава колко е велика и че тя е трябвало да спечели...изкуството умря отдавна..сега е само мания за величие..завист..и PR.
na fona na grafa i mariana popova naprimer... prosto ne moga dsi predstavia.. ne6to e stanalo s kriteriite za oceniavane veroiatno.. ili pak izpalnenieto my e bilo po-dobro ?!? ot tiahnoto?
Аз пък не мога да разбера какво сте се разписукали-това не се случва за първи път-навремето Каффе си купиха вота,ама нищо не им направиха и отидоха да ни резилят в Украйна,така че е глупаво днеска Орлинка да се изказва. Най-смешните реакции определено са на Поли Генова,която тръгнала да обявява войни-че коя е Поли Генова,никому неизвестна тинейджърка с грозен глас и пристиснато гърлено пеене с песен,която освен че е плагиатствана е и супер тъпа. А Марияна Попова къде пак е тръгнала-не стига, че един път отиде и нищо не направи,даже за финала не се класира,сега тръгнала и претенции да има. Надявам се Красимир до Евровизия да се понаучи да пее вярно и да замени фалцета с глас или микс,защото времето на кастратите отдавна е минало.Казвам го,защото е повече от ясно,че той ще ни представи! А за протеста нямам думи-над 3000 души подписали петицията, а само 20 човека отишли на протеста.Всичко е решено-Красимир Аврамов отива на Евровизия,а за нас остава надеждата,че ще ни представи достойно и че ще се класира на челни позиции.И аз на първата ЕвроБГвизия исках да отидат Слави и Софи,и аз призовавах за протести срещу купения вот на Каффе,това обаче не ми попречи да бъда българин,да им стискам палции на самата Евровизия в Киев,а понеже по време на полуфинала бях в Германия се спуках да гласувам за тях...нищо лично,просто чувство за национална гордост и самосъзнание!
Stiga be hora! Kakvi bulgari ste? Tova izbra Bg i to4ka! Evroviziq haresva takiva pesni , kolkoto i da ne razbirate za6to. Dostatu4no se izlojihme s Ken lee ... aide molq vi se ... Podkrepete Bg, pone edin put! Kato ne ste gledali Evroviziq , si mul4ete i budete istiniski patrioti
vie ste bolni hora,konkursat si e konkurs,zashto tribva vinagi da stavame izvestni s konfkflicti i skandali.badete malko po blagi i ostavete tazi zloba,tia vi onishtogava.
По принцип съм позитивен човек. С музикално образование съм и наистина бе беше срам от фалшивото пеене на Аврамов, това е разликата между него и другите, просто се отличи с това. Може да се дължи на много неща, но като си на сцената, никой не те пита: здрав ли си, в настроение ли си, чуваш ли си гласа в монитора и т.н. или ставаш или не или грабваш или не. Мен ме беше срам да го слушам, а за грабване...!!!
Слушах изпълнението на Стефан от Казанлък - песента не беше зле като съдържание, изпълнение и аранжимент.Не мога да си обясня защо я класираха на предпосредно място само с един процент?! Що се отнася до отзивите и коментарите за Красимир Аврамов - ще запазя мълчание! Ще се разбере на финала!!!
Сигурен съм, че никой от апологетите на този самозван певец може да пее или ако няма певчески качества, поне да интонира правилно, за да може така да се възторгва от това лице! Откакто се появи преди 10-ина години на певческата ни сцена, ама ТОЧНО оттогава пееше фалшиво. Едно е да пееш фалцетно и вярно, което е особено трудно, а друго, в повечето случаи и в неговия също, да пееш фалшиво. Всякакви глупости от този род, че бил много развълнуван и тинтири-минтири да ги разправя на музикалните инвалиди! Виждали сме много от умеещите как пеят и развълнувани и през сълзи и как ли не, но който си има глас, умения и талант не може да пее фалшиво. Това е все едно от вълнение да спреш да дишаш или изведнъж да се отучиш да караш колело... И стига това човекът-глас! Гласове са Георги Христов, Орлин Горанов, Лили Иванова, Йорданка Христова и още много български естрадни изпълнители. Те да. А той НЕ Е! И въобще не става въпрос за завист тук. За протежиране - да! Ето - това е точно протежиране. Друг е въпросът, че още един ден преди това се разнесе в някои среди тънката мълвица, че точно той ще е спечелилият... Как пък тъй точно стана...? Ако пък, само за момент си представим (съвсем хипотетично явно), че това е изборът на народа, тогава нещо е много, ама много гнило. - или на народецът толкова са си му културката и познанийцата; - или системата за гласуване е силно порочна и позволява нагласяване на резултатите. И в двата случая, тогава, изборът е напълно заслужен. К'вито критерийте, рийшли, такваз и песентът!
Поредната пародия...с всяка година затъваме все повече и повече с тая Евровизия...и без това конкурса е политически,по-добре да си загубим правото да участваме и да не излагат разни певци и фалшивото гласуване.
Мненията за този конкурс са манипулирани, а не SMS-те за Краси. Манипулирани са в dir.bg, в Нова телевизия и BTV. Не мога да си обясня финанси ли стоят зад тази идея, да се откаже Красимир. Това е срамота, а не че песента на Аврамов ще ни представи в Москва.
Ако имаме проблем със здравето - турсим лекари, за колата си търсим съвета на професионални механици.... Защо не се вслушаме в мнението на хората занимаващи се с музика? Този конкурс е грешно организиран наистина..... А доколкото това момче - много е зле наистина... Съжалявам го заради ситуацията в която изпадна....
Ne mi go pobira uma- Kraismir Avramov ne go znaeli koj e-a znae6e li njakoj koja e Poli Genova.A da ne bi Mariana da izpalni dobre parcheto si, a kakva be6e pesenta na Grafa?Tazi zloba i zavist kam hora, koito gi cenyat navan e tipichna samo za balgarite i zatova vinagi si izbirame nekadarnici da ni uprvlyavat, za da prikriem kompleksite si
Bozhe,kolko e izprostial naroda ni! Pozhelavam uspeh na Krasi v Moskva! Istinski talant i chovek,koito znae tsenata na uspeha ne pod zavivkite na mama,a sam v chuzhbina!!!!
Понеже четох коментари, че Красимир Аврамов бил рядък контратенор, тези, които храните подобни убеждения, идете в Ютуб и напишете Andreas Scholl. Пък дано доловите беглата разлика.
Бях на финала в Зала 1 на НДК. Публиката въобще не беше във възторг точно от Красимир Аврамов. Той мина безлично. После аз лично се опитах да гласувам за друг, но и двата ми SMS-а бяха върнати от системата като недоставени. Отказах се да гласувам. Когато обявиха резултатите, цял блок в залата заскандира Мафия!. Въобще не беше реално победителят да беше събрал ПЕТ ПЪТИ повече гласове от втората в класирането при такова представяне. Когато победителят запя още веднъж песента си, за да закрие концерта, 60 % от залата мълчаливо стана и си тръгна. Аврамов довърши пред полупразна зала. Коментарът е излишен.
Abe vie v BG nyamate li si drugi problemi v tazi kriza, ami se zanimavate s glupavi, da ne kazha absurdni nestha!!???
Леле, гледах това видео и просто нямам думи. Най-напред не мога да се въздържа да не започна с една основателна забележка. Уважаеми софиянци, преди да критикувате или обиждате другите граждани на Република България е редно първо да се научите да говорите на правилен български език. Вашият ужасен диалект е истински срам за хора с претенции за жители на столицата на България. Ако не сте съгласни, то аз няма да имам нищо напротив да се отцепите като Република Шопландия с официален език шопски. Относно вота не виждам какъв ви е проблема. Убеден съм, че много хора не са сметнали за необходимо да храчат пари за СМС-и, но в момента са едни от най-големите критици. Също както след изборите. Втората ми забележка гласи: научете се да вземате решения и да поемате отговорност преди да критикувате.
НЕКА ВИДИМ КАКВО КАЗВАТ КОМПЕТЕНТНИТЕ : Ето някои мнения именно на тези хора от обществото: проф. Найден Андреев композитор: Краси в твой интерес е да се оттеглиш сам. Българската публика категорично изказва неодобрение и не приема изпълнението ти. Не ни карай да се срамуваме, че сме българи. Оттегли се сам! Евровизия все пак е и културна проява. Мисля, че нашата култура не заслужава това твое представяне в Европа, в света и в Москва. И то в Годината на българската култура в Русия. Михаил Шишков-син - участвал в първоначалната селекция на песните : Когато чухме запис на Illusion на Краси Аврамов преди няколко месеца, не ни звучеше толкова зле, още повече, че там са замесени големи имена като Теодосий Спасов, Албена Вескова, Ани Лозанова. Наложи ни се да прослушаме над 80 песни, между които имаше нетърпими неща, затова и парчето на Аврамов в този момент не ни се е сторило чак толкова зле. Тук по-интересен е въпросът, защо песента бе допусната до финала - именно там трябваше да бъде спряна от журито, в което аз не участвах. Категор съм, че това не беше най-подходящото парче, което България може да изпрати, а и си мисля, че е по-добре да беше човек с повече изяви у нас, името му нещо да говори на хората, както беше досега. Краси Аврамов не е популярен в България. Съжалявам, че моите фаворити, които бяха Дани Милев, Поли Генова, Графа и Мариана Попова не успяха - с тях нямаше да се срумавам, както ще ни се наложи през май. Песните им бяха сравнително равностойни и подходящи за Москва. По-лошото в случай е обаче, че това ще компрометира целия конкурс. Всички изпълнители са крайно разочаровани. Съмнявам се, че догодина някой сероизен певец ще се яви, защото хората разбраха, че всичките им усилия отиват на празно. Според мен, истинската криза в българската музика започна. Пианист Ангел Заберски член на журито на полуфинала: Аз не съм го пускал на финал - написах му нула, но поради факта, че гласуването е тайно, не знам кой е гласувал за Краси Аврамов. Не мисля, че той трябва да отиде в Москва, защото пее фалшиво - недопустимо е! Имаше далеч по-стойностни песни. А Illusion дори не знам как да го охарактеризирам - като музика, някаква композиция, песен ли не знам. Признавам, че съм в шок. Хванах се за главата като чух Драго Драганов да му обявява името, а той пък има наглостта да иска държавата да застане зад него това е безобразие. Но нека се изложим в Москва заслужаваме си го. Кое ни е наред в държавата, че искаме песента ни за Евровизия да е наред!? Кирил Маричков - член на журито на полуфинала: Потр съм. Наистина бях в журито на полуфинала и направих каквото зависеше от мен в този момент, за да не се стигне до тук, но явно други колеги мислят различно от мен. Краси Аврамов е някакво невероятно недоразумение и не разбирам защо го наричат човекът глас!? Та той пее на фалцет- това не е глас, аз мога и по-високо да пея, но не това е въпросът. Самата композиция е нелепа. Но да си призная, не гледам много серизоно на конкурса и затова не се притеснявам много от последиците, но е неприятно, така е. Като се замисля чак такива невероятни звезди не са излезнали от Евровизия, освен ABBA , така че моят съвет е да не гледаме много сериозно на конкурса и да не се притесняваме, да подходим с чувство за хумор. Стоян Янкулов и Елица Тодорова победители в БГ Евровизия 2007: Ще бъдем честни, но това е пълен абсурд за нас! Нещо е станало с гласовете, което е пълна подигравка. Иначе истинският фаворит на тазгодишната Евровизия беше и ще бъде Поли Генова! Единствено нейната песен имаше реакции в залата такива, каквито имаше тогава, когато ние самите представяхме България. Нейната песен беше с най-много положителни реакции в залата. Ние дори се просълзихме, докато Поли беше на сцената! Лили Иванова гранд-дама на българската музикална сцена: Не вярвам на вота за БГ Евровизия! Соня Васи певица: Ако бях в България, щях да отида и да протестирам пред сградата на БНТ! Мирослав Костадинов (Миро от КариZма) певец: ЕВРОВИЗИЯ ми развали настроението ! И кучешко ЛАЙНО да бях изял , пак щях да имам по добър вкус в устата ! Мариана Попова трета в класирането на БГ ЕВРОВИЗИЯ 2009: Няма въобще да коментирам! Този път институциите и прокуратурата ще си имат работата И МНООООГО ДРУГИ ТАКИВА!
КРАСИ, батка, знам , че четеш , наистина, намери си някакво занимание , събирай салфетки или там каквото те напиня изуднутре... добре де пей си в банята, ако имаш великодушни съседи...баси СПРИ бе майка да се излагаш така...не бе жал ми е...не че нещо...
КРАСИ, батка, знам , че четеш , наистина, намери си някакво занимание , събирай салфетки или там каквото те напиня изуднутре... добре де пей си в банята, ако имаш великодушни съседи...баси СПРИ бе майка да се излагаш така...не бе жал ми е...не че нещо...
След като г-н Аврамов е доказал се певец в САЩ, защо не го наградят там с някоя престижна награда (като Грами напр.), ами е тръгнал да се конкурира с аматьорите в Евровизия? Може да отговори и госпожата от видеоматериала.
moje da ne razbiram ot muzika ama taq pesen e ujasna.. kude kude po-hubava e na Poli genova.. emi taq pesen e ujasna.. mislq che tozi 'pevec' e nqkukuv viesht kreten koito edva li ne se misli za nqkoi mnogooo velik.. emi oburkal e adresa.. Sram i pozor shte e ako takava garga predstavq bulgaria// Toi nemoje da pee.. viesht neshtasnki.. ako nqkoi ima neshto naprotiv neka mi pishte na emaila.. eveto0oabv.bg ako nqkoi me podkrepq ili ne neka pishe..
toi pone ne pravi swirki kato niakoi drugi -4oweka zaslijawa!tia savistlivi gadove ne prostavat uspeha----tipi4no po na6enski-as se radwam sa nego!!!!
KRASI AVRAMOV E JALAK NESHTASTNIK,KOITO NE TRIABVA DA SE ZANIMAVA S PEENE.AZ SAM MUZIKANT I SE SRAMUVAM,4E TOZI IDIOT SHTE PREDSTAVI BG V MOSKVA.TOVA E SRAM I POZOR ZA BG.TAKOVA FALSHIVO PEENE I VIENE PROSTO NIAMA.JALKO!!! KR.
Според мен този музикален инвалид трябва да бъде спрян от участие в Москва. За да знаят другите като него, че не може всеки идиот с пари да се гаври по този начин с пубиката, с българската култура и с всички музиканти, които са хвърлили толкова усилия за подготвяне на изпълненията си. Защото ако БНТ допусне тази излагация сега, то тепърва ни чакат много по-лоши излагации в бъдеще! Уважаващите себе си изпълнители повече няма да рискуват да участват в този конкурс. Обикновените граждани едва ли ще си правят труда да пускат СМС-и. Всеки изрод с пари ще купува сим карти и ще печели с много по-лоши песни и изпълнения от това на Аврамов! Затова аз подкрепям протеста и призовавам и другите българи да се замислят и да го подкрепят. Нека да теглим чертата сега, защото тази подигравка е нищо в сравнение с онези, които ни очакват.
КРАСИИИИИИИИИИ НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ! ТОВА Е ТВОЯ ШАНС! НЕКА ДА ГИ ВИДИМ ВСИ4КИ, КОИТО СЕГА ТИ ВИКАТ РАЗПНИ ГО, СЛЕД МОСКВА КАК ЩЕ ОБЪРНАТ ПАЛАЧИНКАТА И ЩЕ ТЕ ПОСРЕЩНАТ С ОСАННА! НИКОГА НЕ ПУСКАИ КОКАЛА НА ХИЕНИТЕ! ТЕ САМО ТОВА ЧАКАТ. НИКОМУ НЕИЗВЕСТНАТА ПОЛИ ПРОСТО Е ПОЗЕЛЕНЯЛА ОТ ЯД! Т И С И БЪЛГАРСКИЯТ ПОБЕДИТЕЛ И ВЕЧЕ СИ ВИСТОРИЯТА.
20 4oweka ... I 200 da bqhte pak ste nishto sprqmo broq na horata koito podkrepqt pesenta. Pewecyt ne mi e poznat i ne moga da kaja nishto za nego, no pesenta beshe biser na fona na wsichki drugi, dorii i pri falshowite zwuci na momenti. Ne kazwam che drugite pesni ne bqha dobri, no Ilusion prosto se otkroi i smqtam, che e mnogo podhodqshta tochno a Evroviziq. Ne ste li zabelqzali, che tochno takiwa pesni pecheliha konkursa prez poslednite nqkolko godini?