Освиркаха Мадона в Букурещ
Поп кралицата Мадона беше освиркана по време на концерта си в Букурещ, след като заяви, че ромите в Източна Европа са дискриминирани. Певицата направила пауза в двучасовия си концерт, за да изкаже своето мнение за отношението към малцинството, писа vesti.bg.
Обратно в новинатаКоментари - Освиркаха Мадона в Букурещ | Лайф.dir.bg
Коментари
evala na wsi4ki trezwomisle6ti hora kato was. evala. to ne be spekulaciq, ne be 4udo. tq jiwqla li e nqkoga w strah, 4e nqkoi mangal 6te i obere doma, iznasili dy6terqta ili neq, 4e 6te q prebiqt. da gowori za diskriminaciq na koncert e typo pri polojenie, 4e i ideq si nqma za realnata situaciq. glupawa jena i twa si e to.
Ами като е права да даде пример. ДА даде дъщеря си на един средностатистически наш циганин, свикнал да рови в казаните, дъ събира железа, да краде кабели. Ама не да го замъкне в скъпарското си имение (въпреки, че и там бая ядове ще бере), а малката й принцеса да дойде да живее я във Факултето, я във Столипиново со все неземните екстри на тия квартали. Ще се научи бързо-бързо да преджобва по трамваите нормалните хора и да ражда всяка година по едно чаве.
edin pat da pro4eta razumni mneniq. vsi4ki ste mn pravi, no az s edno ne moga da se saglasq - madonna si e golqm profesionalist, ne q obijdaite taka, 4e bila tapa i nz si kakvo. ne 4e ednoto ima ne6to ob6to s dr, no kakto kaza kgb, na neq prosto i e promit mozaka, zatova razsajdava taka. otnosno tolerirane, nie sme prekaleno tolerantni. a istinskiqt orient - toi e v usa, sas staromodnite razbiraniq. ne si mislete, 4e mislqt mn novatorski. kgb si go kaza: kompleksirani i dosta zatvoreni. svobodata na slovoto e golqmo ne6to. tuk ima svoboda vav vsqko edno otno6enie, i to ne svoboda, a svobodiq. dve moi bratov4edki jiveqt v germaniq - 4istota: 6, obnoski:6, sgradi:6, disciplina: 12, svoboda: 2. daje ednata naskoro se premesti i mi kaza, 4e ne davali na svekarva i da si sloji satelit, za da ne zagrozqva peizaja. ne moje i cigarata si da iztarsi6 na ulicata. no puk kolkoto i da se razhojdat, obuvkite im otdolu nqmat i edna pra6inka, napravo se izumih. tova 6te trqbva da se priloji i pri nas. qvno dokato nqkoi ne ni postavi nevidim homot, kakto v germaniq i zapo4ne da ni darji smetka za vsqka gre6ka, nikoga nqma da se opravim. disciplinata vodi progresa s tvardata si raka. nie ot duma ne razbirame, tova e. i ako novoto pravitelstvo ne gi napravi tezi ne6ta (v koeto silno se samnqvam, vapreki, 4e ne6tata varvqt dolu gore ok, za tova sa nujni godini vse pak) , ve4e naistina nz kakvo ni ostava.
Абсолютно си прав! 100% със съгласен с всичко, написано от теб и по-специално за американските тъпаци и миризливите мангали! Ако толкова са й мили нека поживее известно време в близост до циганските квартали и после да призовава за толерантност спрямо тази паплач!
Има право жената, дискриминирани са! Посочете ми един циганин с хубава работа и прилично заплащане, поне един!Няма, нали?! Да, ама и те искат като нас да живеят по-добре! И като няма как инак, крадат, лъжат, убиват, ровят боклуците и се мъчат да преживеят! Циганите в БГ са поне милион, как смятате, че ще се оправим с тях? Като Хитлер?! Добра идея, но и сега, и след 100 години-невъзможна! Да ги изселим?!Друга добра идея, но пак не става-няма кой нито да ги изгони оттук, нито пък някой да ги приеме.Ако ги оставим така, ще става все по-зле и за нас, и за тях. Къде е изхода? Ресоциализация!Тези хора трябва просто да могат да живеят по-добре, да не им се налага да крадат, за да преживяват, да имат достъп до нормално обучение и работа. Колко помощи получават от нашите служби и кой българин би преживял с тях?!Кой българин ще е доволен, ако го гонят отвсякъде, но му плащат мизерните ток и вода? А ако някой открадне,било циганин или българин, му трябва такова наказание, че повече и да не помисли за това! Който мисли реалистично, стига до този извод.Останалите просто се изхвърлят...да не казвам като какво....
Има право жената, дискриминирани са! Посочете ми един циганин с хубава работа и прилично заплащане, поне един!Няма, нали?! Да, ама и те искат като нас да живеят по-добре! И като няма как инак, крадат, лъжат, убиват, ровят боклуците и се мъчат да преживеят! Циганите в БГ са поне милион, как смятате, че ще се оправим с тях? Като Хитлер?! Добра идея, но и сега, и след 100 години-невъзможна! Да ги изселим?!Друга добра идея, но пак не става-няма кой нито да ги изгони оттук, нито пък някой да ги приеме.Ако ги оставим така, ще става все по-зле и за нас, и за тях. Къде е изхода? Ресоциализация!Тези хора трябва просто да могат да живеят по-добре, да не им се налага да крадат, за да преживяват, да имат достъп до нормално обучение и работа. Колко помощи получават от нашите служби и кой българин би преживял с тях?!Кой българин ще е доволен, ако го гонят отвсякъде, но му плащат мизерните ток и вода? А ако някой открадне,било циганин или българин, му трябва такова наказание, че повече и да не помисли за това! Който мисли реалистично, стига до този извод.Останалите просто се изхвърлят...да не казвам като какво....
Какво може да натъжи една италянска циганка с американски паспорт, ами разбира се негативното отношение към нейните далечни роднини worldwide. Пък нека си и поплаче ако иска, харабия да е .:)
Какво може да натъжи една италянска циганка с американски паспорт, ами разбира се негативното отношение към нейните далечни роднини worldwide. Пък нека си и поплаче ако иска, харабия да е .:)
ТАм, където работя, има един циганин, за който мога да кажа, че ако бяха всички като него, едва ли щяхме да водим безсмислените и глупави спорове за този етнос. ЧОвекът работи като шприцьор на лак и е най-добрият майстор. Жена му е инвалид, пострадала при трудова злополука преди 20 години и от тогава той се грижи за нея. Никога никой не го е видял мръсен и неугледен. Никога никой не го е чул да псува, винаги поздравява, държи се учтиво. МЕжду другото е музикант и на фирмените купони винаги пее. Но не Я елате пиленца при батко, да Зелените поля на моя роден дом, Дилайла и пр. евъргрийни. Преди доста години при нас се пенсионира едно циганско семейство, което освен работата си във фирмата, плетеше кошници и досега неговите потомци си изкарват почтено хляба с този занаят. ЗА съжаление имахме и други екземпляри от този етнос, които имаха равни права с всички останали работници - било българи, било турци, но те си отидоха заради кражби. Единия източваше нафта от служебните коли, другия нелегално си правеше изделия за себе си, а третия свиваше железа от ремонтна работилница (между другото единия от тях беше и супер мързелив). И дори не ги уволниха дисциплинарно, а ги махнаха по взаимно съгласие. МОже би по твоята логика, за да не ги дискриминираме, трябва не само да ги оставим на работа, а и да ги повишим. Освен това циганите като цяло имат основно и по-ниско образование и вината за това си е тяхна. Защото познавам учители в крайните квартали, които ходят по къщите да ги събират. И това не е от сега. Да не говорим, че закриха и строителни войски, които им даваха поне занаят. ЛИпсата на образование плюс липсата на занаят, плюс липсата на всякакво желание да работят, защото държавата им поднася много неща на тепсия (за което са най-виновни политиците) водят до това, което всички прежде пишещи наричат циганска напаст. НЕка циганите имат равни права - на труд, на образование, но да имат и равни задължения. СИреч да работят, да си плащат данъците, консумативите, децата им да са в училище а не по улиците и ако извършат престъпление да влизат там където ще влезе всеки от нас, ако наруши закона.