Голям скандал се разрази между Илиана Раева и Нешка Робева
Треньорката на националния отбор по художествена гимнастика Илиана Раева пожела да отговори на нападките, отправени от Нешка Робева в интервю за "7 дни спорт" в броя от понеделник.
Обратно в новинатаКоментари - Голям скандал се разрази между Илиана Раева и Нешка Робева | Лайф.dir.bg
Коментари
Илиянче , мила къде остана златното момиче на което се възхищавах?Пред мен е една застаряваща и повяхнала от козметика жена ,която нещастно парадира с еснафщена , първенющина и тн .Ти дори състезателките си делиш на деца с богати и бедни родители .Всички разказват ,че си истиричка .Цял живот да гониш Нешка няма да я догониш .Бояна мирише на лукс ,но и на плесен и селска хубост и възпитание дошли от Богров
аз пак си мисля че и двете и нешка и иляна не са прави! защо не се хванат здраво и направят нещо за този толкова красив спорт не мога да разбера! ако на нешка тактиките и са остарели което е напално вазможно сигурна сам че би била полезна с други неща, а иляна катое по-млада и с по-нови идеи да ги обедини с тези на нешка и да имаме отново шампионки!!!! само че и двете са толкова самовлюбени и "горди" че никоя от тях няма да оцтапи... много ялко за талантливите момиченца-гимнастички които ако имаха други трениори или бяха в друга дарява щяха да имат шанс да стигнат до варха! *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Честно казано въобще не знам за какво иде реч, но само от снимките на Нешка и Раева мога да заключа, че от Раева лъха комерсиализъм, фолкаджийство (първата снимка май е в чалгаджийския клуб Версай) и лицемерие. Тъй, че морала е ясен, а времето ще покаже, чии методи са по-успешни и отживели. Относно отношението на Нешка към състезателките знам, че е много стриктна. А днешните тинейджърки, като ги знаем какви са разхайтени, сигурно искат по цял ден във фолк клубовете да висят и да станат звезди. Може и да станат, но не и в худ. гимнастика.
Както писах и по-долу: Никой не коментира Нешка като човек, а говорим за професионалист. Златните момичета не са се събирали, за да играят на междублоковата площадка, нито са се събрали, за да стават приятелки с треньора. Работата на треньора е да те тренира, а не да ти става приятел (естествено когато се съчетаят няма нищо лошо, но все пак не приятелството не е приоритетно във връзката играч-треньор). Затова хора, които нямат твоите професионални успехи, някак олекват като започват да дават особено ценни указания какви кусури имаш в тренировъчния процес. А иначе Нешка като човек си е меко казано малко чапата :-D
те не искат да признаят заради кои сме ги чували кои са те *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
аз мисля, "че никoй не е по-голям от учителя си" и именно това е, което забравя Илиана Раева...
казват, маъмуната ъ в коприна да я облекат ,пак си остава коприна....и златен медал да е спечелила пак си остава една от момичетата на нешка...засрамете се, ладъ раева:) абциозна ъ дисциплинирана,но сас сигурност глупава и завистлива. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Много интересно и напълно на място изказване. Галка е 100% права във всяко едно отношение. Ние сме един от най-завислите като народ. С така омраза говорим против който и да е българин прочул се изван или във България. Каквато и да е по характер г-жа Робева постиженията са и невероятни и досега никой не е успял и то малко да я застигне. Много лошо, че едно от златните момичета я напада и обижда по този начин. Но това сме си ние за голямо съжаление.
По време на треньорската работа на Нешка Робева възпитаничките й завоюват 294 медала, 7 абсолютни световни, 10 Европейски титли и 2 вице олимпийски титли (източник: Уикипедия) Къде са медалите на Илиана Раева като треньор на Националния отбор???
не разбирам защо не ми публикувате коментара, има толкова по-обидни от моя....че иляна е проста е ясно - цяла бг го видя с нежните плоски коментари в данцингстарс 2...и наж-вече тя забравя, че никож не е по-голям от учителя си...и вместо да се заяжда - ами да направи и тя от днешните гимнастички - златни момичета...никож не пречи... *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
само гледайки снимките на Илиана Раева и Нешка Робева, които са поместени на страницата по-горе, без човек да има представа за биографията на двете госпожи - се вижда: първата бих сравнил с чалгата, а втората с класическата музика...
никога няма да се разбере...бе желязна дисзиплина не се става златен... *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
имам много бегли спомени от турнирите и победите на златните момичета на бг, делят ме доста поколеня, но харесвам този красив спорт, важищавам се на всички састезателки, техните трениори и хореографи!!!!името на нешка робева се знае от много поколеня не сам и фен, но мисля че е точна и почтена жена! не са красиви подобни скандали, дано някои ден отново бг момичета да са на челнит епозиции, това е много труд и ограниценя!!!! скандала не ме интересува това сте мине и замине, но спорта и красотата му остават. здраве & упоритост на всички момичета в художествената гимнастика. *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Нешка си е нешка,но не искам да съм на мястото на Илияна Раева.-Илияна,когато всички ти казват,че си маймуна,огледай се дали наистина не си маймуна!
чета коментарите. едните са za едната, другите - за другата. 3ная едно нещо: и двете са прави и двете са грешни ( според Aрисотел, които е казал, че когато има разправии, воини и подобни, истината е помежду!) Kраи.
За каква се мисли Илияна Раева, че си позволява да държи такъв тон Н Нешка Робева.Нима е постигнала нещо по - съществено ката треньор,аз поне незнам? Нешка е доказала своите възможности и като хориограф, а Илияна ? А да ,Илияна доказа че може да хвърля мазни гьобеци на чалга изпълнения и явно само за това става.Дали и харесва или не , но обикновенните хора обичат и уважават Нешка.
Разбира се Нешка Робева има своите недостатъци, но злобната Илияна Раева никога няма да стигане нейното ниво като професионалист и като човек.
Какво направи Илиана за гимнастиката и гимнастичките ни??? Не може да се сравни с Голямата Нешка.В Нешка има класа, стил,смелост, доблест,интелигентност и култура- всичко онова, което друите не притежават и затова вече толкова години се напъват и лапатпари,но узспехите им са повече от скромни, в сравнение с епохата на Нешка. Известните състезателки на Нешка станаха такива благодарение на нея. Днес те искат да тренират и създават победители и школи, но за това се искат личностни качества, каквито не притежават, за съжаление. И те го знаят, което ги прави още по-яростни. Така само потвърждават извесен психологически феномен: хората мразят този, който ги е създал и ги е изкачил нагоре, който е познал грешките и слабостите им. В този смисъл Илиана е малка и жалка.
Не страна няма да вземам сигурно има нещо гнило между тях(само да не става дума и за пари)Но това което Робева е постигнала и сега постига с композициите сие факт А скакво ще се похвали Раеваи тя има стабилен грьб но трябва и още нещо нали.... Поклон пред таланта и труда на вс ички момичета прославели БГ но те вьрвят по вече проправен пьт от НешкаНека да намерят тьнката граница помежду си и двете-едната схарактер а другата си мисли че е характер...
ИЛИАНА Е ТОЛКОВА ПОСРЕДСТВЕНА,ЧЕ НЯМА С КАКВО ДА СЕ ПОХВАЛИ ОСВЕН СЪС САМОЧУВСТВИЕТО СИ ,КОЕТО НЕ СЕ ОСНОВАВА НА НИЩО. НЕЗНАМ ЗАЩО ТЕЛЕВИЗИИТЕ НИ Я НАТРАПВАТ ПОСТОЯННО ПО ЕДИН ИЛИ ДРУГ ПОВОД. ПЪЛНО НЕДОМИСЛИЕ БЕШЕ ДА Я ПОКАНЯТ КАТО ЖУРИ В "ДЕНСИНГ СТАРС".НИЩО НЕ РАЗБИРА ,НО БЕШЕ С ТАКОВА САМОЧУВСВИЕ,ЧЕ ГОРКИЯ ПАМБОС СЕ ВИДЯ В ЧУДО! МАХНЕТЕ Я ,НЕ Я КАНЕТЕ! ОТВРАТИТЕЛНА Е!
Не страна няма да вземам сигурно има нещо гнило между тях(само да не става дума и за пари)Но това което Робева е постигнала и сега постига с композициите сие факт А скакво ще се похвали Раеваи тя има стабилен грьб но трябва и още нещо нали.... Поклон пред таланта и труда на вс ички момичета прославели БГ но те вьрвят по вече проправен пьт от НешкаНека да намерят тьнката граница помежду си и двете-едната схарактер а другата си мисли че е характер...
Илияна трябва на Нешка краката и да мие ,водата и да пие.Защото не е на върха на който беше Нешка, а в нейните крака, а да пие водата и , за да се научи да бъде като нея. Тя е една простакеса също като съпруга си и двете си дъщери.Големи фасони без покритие от морална гледна точка.Може да живее в палати,но в душата и сърцето си е сиромах.Красноречиво всичко написано до тук в дискусията говори колко е велика Нешка и колко жалка и нищожна е Раева .По добре да си мълчи и да не си отваря голямата проста уста,че я видяхме и в телевизионните и изяви как шляпа като мокра пола по гъз.Много приказки нищо съществено.Кучка в пълния смисъл.
Засрамете се и двете!В спора се ражда истината,но вие спорите некоректно!За самочувствието,което иматее недопустимо е да си говорите като махленски злобарки.
Илияна Раева е доста елементарна жена, кариеристка и алчна. Пази боже, сляпо да прогледне. Безполезна е за гимнастичките. Време е да й направят финансова ревизия.
А бре, вие сте тотално изперкали! Как може да сравнявате гимнастиката по времето на Робева, и сега по времето на Раева??? Сега хората с минимални средства и състезателки се опитват да са някъква бегла конкуренция на съветските републики,без съдийски аванти, без лоби... Много сте прости всички!!! По времето на Робева за гимнастичките се даваше мило и драго, а сега са на ръба на мизерията. Само им погледнете екипировката, базите, уредите, възтановяването, заплатите....
А за Мария Петрова да си чувал/а случайно? След това г-жа Робева се оттегля от активна треньорска дейност и се занимава предимно с танцовите си спектакли.
МАХНЕТЕ Я ТАЗИ НАХАЛНИЦА ИЛИЯНА.ТЯ ЛИ Е ПРИМЕРА ЗА ПОДРАЖАНИЕ? БОЖЕ ОПАЗИ ТАКИВА НАХАЛНО БЕЗО4ЛИВИ ГЛУПАЦИ..ПОД НИВОТО М Н О Г О.О.О е ТАЗИ НА НЕ6КА.ВСИ4КИ СА ПРОТИВ НЕЯ.ЗА6ТО НЕ СИ ЗАТВОРИ УСТАТА ,А ТОЛКОВА ПРОСТА6КИ СЕ ИЗКАЗВА ЗА ГОЛЯМАТА НЕНАДМИНАТАТА НЕ6КА...
На теб кой ти каза, че навремето се тренираше и в лукс и охолство? Да не мислиш, че тренирахме със златни топки и бухалки или се се възстановявали в СПА центрове? Или спортните ни екипи са били от Коко Шанел? Само, че се ТРЕНИРАШЕ! С хъс и желание. Нокой не казва, че тренировките са били леки. Но Нешка Робева НАПРАВИ шампионки! И като ти гледам изказването, явно си голям фен на Раева. Служите си с еднакви изрази - признак на постота!
Илиянче,помниш ли ме?Преди години те предупредих,не ме послуша и загуби.Защо бе,момиче,не слушаш приятелите си.Сега,както виждам всички те мразят.Ьаслужи си го.Жал ми е за теб.
Илианче,спомни ли си за чичо Илия?На времето аз те предупредих,но ти не ме послуша.И сгреши.Високомерна си станала,самозабрави се.Сега всички те мразят.А докъде докара гимнастиката...Защо бе,момиче?Не ти ли казах,че най-важното е да направиш добро.Срамувам се от тебе,от това,в което се превърна.Тежко ти и горко занапред.
Раева даже не можеш да я намразиш,защото човек не може да мрази "нищото".Не можеш даже да сижаляваш "нищото"."Нищото" само можеш да го подминеш като пътен знак.
молъ,престанете с нелепите коментарии.всъка от тренорките тръбва да увагаваме са постегениъта,..... за слава на болгариъ....успех и на двете в работата.....нека се обеденим и така до великиъ успех в света....... *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Здравей неше бъди силна каквато си била винаги.Не падай на нивото на слабите.Всички знаят кой направи златните момичета .
Методиката за успеха е само една!Много много труд и желязна дисциплина.Всичко друго е празни приказки.
Аз съм свидетел,че Нешка като треньор на националния отбор тренираше Силвия Митева...правеше и съчетанията и.Майка и и беше личен треньор и тя лично я водеше на първи килим /така се казваше терена,на който работеше Нешка/при Нешка...тогава така се практикуваше - всяка националка си имаше и личен треньор,а старши беше Нешка...А Илиана всички я виждат тя е първи министър на спорта...разбира от всичко и то като последна инстанция дори и от футбол
Напълно споделям казаното,за да не четем глупости.Иначе ,имам спомен че тогава и доматите ни бяха гордост и шпека.Вярно е,че ни тежаха ученическите бригади.Сега обаче шпека ни е от 20-годишно ирландско месо,а доматите...траят по 3-4 седмици и не се развалят....и нищо от това не ни кара да сме горди,че сме българи.Тия,които си спомняме времето на Иван Абаджиев и Нешка Робева сме от поколението на Илияна Раева,но такива,които слушахме и една друга музика.Ивъпреки