Сила или слабост е извинението
Вероятно, почти всеки някога в живота си е направил някоя лоша ситуация още по-лоша, чрез нескопосано извинение. Или просто е пропуснал да се извини. Много хора не се извиняват, защото смятат, че това е срамно или нещо, което би свалило защитната им обвивка. Да приемеш, че си сбъркал, често се смята за признак на слабост. В действителност обаче, извинението изисква сила, кураж и смирение, пишат от tia.bg.
Обратно в новинатаКоментари - Сила или слабост е извинението | Лайф.dir.bg
Коментари
А когато изобщо не получиш извинение, а бягство? Когато 5 години чакаш само един нормален разговор, а получаваш пренебрежение за това, че си помогнал? Когато това ти го направи собствената ти сестра - какво ми остава, недоверие към всички или самосъжаление, че аз страдам повече за стореното от нея.
Много е важно този, който се извинява и тоза, на когото се извинява, да са що годе на едно интелектуално и морално ниво, защото, ако се извиниш на нискочелест комплексар, той ще иска да те смачка, а ако се извиниш на интелигентен човек, той ще оцени жертвата ти.
Не знам как е в други държави, но в България такива неща като "възпитано държание" и "любезност" се считат за признак на малоумие. Някой като срещне подобни "качества" вижда удобна възможност да покаже на какво е способен.
никога на колене пред когото и да е
Преди време писах извинение заради "неприличното си поведение". Бях казал на една пишман юристка, че е "кръгла нула" и че пречи на бизнеса на една голяма компания. Не знам как е взела диплома, но няколко пъти я хващах в крачка, че не познава добре нормативни документи. Мина известно време и същата госпожа ме уволни ... Внимавайте с извиненията, все пак сме в България : -)))
Ако юристката е толкова боса, вероятно те е уволнила неправомерно, а в този случай съдът не си поплюва.
Нито едното, нито другото, уногондури мои! А това, което най- го нямате - възпитание и толерантност! Ха-ха-ха.