Коментари - След 30 много от младите стават копие на родителите си | life.dir.bg
назад

След 30 много от младите стават копие на родителите си

Резултатите от британско изследване показват, че след 30 много от младите хора започват да приличат на родителите си и да повтарят модели на поведение, които са ги вбесявали преди това.

Обратно в новината

Коментари - След 30 много от младите стават копие на родителите си | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

До всички, които скачат засегнати от горния коментар: тук става въпрос за "ЦЕНАТА" на човешкия живот, а не за "смисъла" му! Когато, някой без много да се замисля застрелва друг човек, защото му е взел мястото за паркиране - тогава той не знае цената на човешкия живот! А иначе всеки е свободен на открие смисъла на живота си в каквото му харесва, не само в раждането и отглеждането на деца...

А , тези , които нямаме деца , какво да правим...да вземем да се гръмнем ли...тези , които не можем да намерим човек до себе си и не сме отгледали човек , това означава , че не сме живели ли... абе , я ....на всички предишни коментари!!!!!

Де го чукаш, де се пука.

Ако сте отгледали куче, котка или в краен случай кокошка ви разрешавм да не се гърмите!

Абе кофти е да си родител и въобще да остаряваш.

Аз винаги съм харесвала модела на възпитание на родителите ми и съвсем умишлено го прилагам и на моето дете. Иначе за всичко в живота е така - много често хората осъждат поведението на други хора, но когато животът ги завърти и ги прати от другата страна, изведнъж запяват друга песен. Лесно е да критикуваш, трудно е да се поствиш на мястото на другия!

Вярно е и от друга гледна точка! Като млад бях слаб като клечка, ама като минах 33 години изведнъж надебелях и тялото ми прие абсолютно точна форма като на баща ми, който е пълен :))) За философията която приемаме от тях също е вярно. Хващам се, че повтарям негови неща на сегашното ми дете :)))

Преди време не можех да разбера, защо за малки според мен неща, родителите ми се сърдеха. Сега, като станах родител, разбрах,за какво са се притеснявали и ,че всичко е било за мое добро. Просто трябваше да застана от другата страна, зада ги разбера. Сега говоря с детето ми за неща, за ,които съм си казвала,че никога няма да обръщам внимание. Но, като родител гледната ми точка се промени :)

да така е,само че не си го признаваме

stefcho

Известният хърватски поп певец Оливер Драгоевич има една песен, в която се пее:"Прости ми татко,сега те разбирам".често я споменавам на сина ми...