Коментари - Геймърите сред децата показват по-добри когнитивни способности | life.dir.bg
назад

Геймърите сред децата показват по-добри когнитивни способности

Играещите видеоигри са с по-висока активност в зоните, свързани с вниманието и паметта

Обратно в новината
| Редактор : Галина Чолакова

Коментари - Геймърите сред децата показват по-добри когнитивни способности | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

И по-лоши социални, физически и каквито се сетиш още ...

Доста хора може и да не са милсили по този въпрос, но доста често се повтаря, че трябва да се четат книги. Висчко опира до това обаче какви книги четеш...Има книги, които те карат да се замисляш, има и такива, които са като филм, ползват определен модел, който стимулира човешкия интерес и са само загуба на време. Интерполирайки горното, смятам, че е напълно валидно и за игрите. Всяко нещо първо трябва да бъде с мярка и второ, трябва да има подбор. И да, доказано е, че можеш да станеш по-добър шофьор (на реана кола чрез игра на определени игри, доказано е, че можеш да вземаш по-бързо правилни решения, ако си играл друг тип игри. Но тук идваме до термина "геймър". Какво значи това, ако това е човек, който има това за препитание, то тогава се нарежда в графата спортисти. Всички професионални спортисти имат травми от спортовете си. Футболистите си чупят краката, геймърите се овреждат мозъчно. Ако тичаш по малко за здраве на тялото и играеш по малко за здраве на ума, няма нищо лошо, има ползи и от двете. Но нека да не забравяме, че напоследът в игрите се налага модел, който използва хазартни приоми, с цел зарибяване и по-голяма монетизация, които модели въздействат на психиката по подобен начин на взимането на дрога. И отново се връщаме на избора ако ядеш, какво да ядеш, ако четеш какво да четеш и ако играеш, какво да играеш. И това е най-важното.

Геймърите стават само за войници управляващи дронове. В последно време тово е достатъчно... за капитала..

Чиста реклама и грозна измама. Така наречените "геймъри" са всъщност умствено ощетени, асоциални и с безкрайно бледа представа за окръжаващата ги среда. Деца на илюзорен свят. Негодни за нищо.

Това твърдение не е ли вярно за поколението като цяло?

За щастие - НЕ. Час, че и два дневно за комп. игри може да е и полезен. Зависи от подбора на игрите. Но тия, които заспиват и се събуждат пред екраните... бой, докато е още време.

Това е абсолютна лъжа и пропаганда - "Дръжте си децата през екрани!". Да растат антисоциални и абсолютно негодни за реалния живот. Лесно податливи на управление. Абсолютно непригодни за друго, освен за търтеи.

По-скоро децата с развити когнитивни способности показват по-добри геймърски качества.

Ако мразиш детето си , направи го геймър,интернет маниак или най-общо казано- телефонист ! Децата трябва да играят навън,на слънце , да дишат въздух и да се развиват физически ,без психически тормоз от постоянния контакт с някакви си китайски дисплеи.

Да, но каква цена се заплаща за това? Дават ли си сметка хората, че това действа на психиката и че отделни игри възпитават и грешни ценности. То това може да се каже за телевизията, и въобще всяка медия. Също е възможно играещите постоянно шутъри да имат и затруднения с усвояването на по-сложни концепции, сравнено с неиграещи деца. Да пази Господ, ама ми се струва, че в един момент ще живеем в общество, в което малко хора ще имат връзка с действителността. Оттам всякакви дивотии могат да се очакват.

Дете ,което е израснало пред компютър няма представа изобщо що е реален живот.Ако дължо време стоиш пред компютър се появяват едни кръгови под очите , повишава се нервното напрежение, влошава се зрението и въобще дискомфорта е сериозен.Такива деца , като пораснат им трябва малко ,за да избухнат , тъй като трябва да ид изпуснат натрупаното напрежение.

Естествено се развиват когнитивните способности, но за разлика от реални живот, тук имаме изкуствено пристрастяване към победата/успеха. Успеха във видеоиграта е илюзорен и заблуждаващ. Успех в реалния живот носи натрупване на практически опит и познания.