Коментари - Грешките при покупка на жилище: Капаро | life.dir.bg
назад

Грешките при покупка на жилище: Капаро

Не плащайте, преди да получите одобрение за ипотечен кредит

Обратно в новината

Коментари - Грешките при покупка на жилище: Капаро | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Има два варианта в момента: 1. Плащате наем и след 20-30 години може и да съберете да си купите жилище. През това време като ви каже хазая "Аре бегай" пак пада търсене и местене. 2. Пак плащате наем само че на банката, вярно по-висок е обаче веднага се нанасяте във СОБСТВЕНО жилище. Втория е доста по-рискован, обаче всеки сам си преценява как да живее. Аз лично ако вземах под 1000 лева не бих стоял тук изобщо.

Аз съм взимал ипотечен кредит на лихва 7%, 30000лв за 5 години. Около 2 години го плащах, после го платих накуп. Най ме ядоса че им бях дал около 2000лв лихви на говедата, ама ми искаха 50лв такса за да свалят ипотеката. Направо побеснях, на минутата си закрих всички сметки, карти и прочие. Лелята ме пита ама защото сте толкова ядосан, ами сега ако ти бръкна в портмонето и ти взема 50лв няма ли да се ядосате и отговорих.

Цвък Молитвата от колко банки е теглил кредити,за да купи апартаментите си и да изучи децата си в загниващия Запад? При каква лихва "банкерите" от "Козяк"са му давали кредити ?

Никога не допускам следните грешки: -не вярвам на нито една банка,защото те са измислени от евреете,с цел законно да крадат и да богатеят; -преди да повярвам на адвокатски приказкки, първо проучвам адвоката- дали познава съдията и второ - дали познава закона,а не морала.

Мда. Простотията е страшна. Писали са "журналисти" с огромен опит в бранша. Основно теоретичен, на принципа "чело коте книжки". Коментирали са "експерти", със същия опит. Такива сиромашки простотии има писани, че да се чуди човек да се смее ли, да плаче ли. Например - имот се купувал, само, ако има КЕШ!!! Велико!!!

Вземи дай ти акъл тогава, като си такъв разбирач.

При положение, че наемите вече станаха колкото ипотечните вноски не виждам защо да не се купува с кредит.

Я пак? Пример: 3-стаен 150.000 Евро, южен квартал, София Самоучастие 15% (22.500 Евро) Лихва 4,2% При 30 годишен кредит излиза вноска от 620 Евро, При 20 годишен 790 евро, при 15 годишен-956 Евро. Особености: - Самоучастието реално оскъпява вноската значително - Лихвите няма как да се запазят на това ниво.След няколко години вноската по-скоро ще скочи с 30 до 50%. Но дори да не се качи вноската, ако доходите ти намалеят (временна безработица, болест и пр). си аут. Освен че губиш внесеното досега, ще ти вземат и цялото останало имущество. - Наемите на подобни жилища в момента са по около 800 лева, т.е. съотношението цена-наем говори за надценка и балонизиране на пазара с поне едни 50%.

Зле е БАЛОНА ЩЕ ГРЪМНЕ

Имаш ли пари имаш имот нямаш ли пари до гроб Аз избирам Свободата. Ден за ден.

Да купиш имот, в България с кредит от банка в България си е чисто самоубийство !! Първо: 3ащото, български банки, нямат парите!!!!!! Те... ги вземат от Европейски банки ! Пример : Кредит за имот в Германия с лихва 1.9% а за същият кредит в България средно 4.5 %, тоест:.... Tе, (българските банки) вземат тези пари на 1.9%.... и по нисък лихвен процент и ти го дават на 4.5% с което ТИ плащаш и тяхната лихва ! Освен това , качеството на строителството е с разлика от земята до небето, за инфрастуктурата да не говорим !! Второ: Не се знае каква ще бъде съдбата на банката , ако след 2-3 години я сполети "съдбата на КТБ"... и влязът синдици и веднага ще обявят твоят кредит за изискуем,... или ще ти продадът кредита на колекторни фирми, или на други финансови акули които пък ще ти вземат акъла с нови лихви, срокове и.т.н гимнастики !! и Трето : Имот в България се купува САМО , когато имаш Kеш !!!

При тези надути цени грешка е въобще да купуваш жилище..

София: Среден нетен доход: 530 Евро (реално 80% от населението с по-нисък). Наем на кв.м. в Южен Квартал: 4 Евро Цена на кв. м: 1300 Евро Коефициент Цена/Год.Наем: 27 (стойности над 15 се считат за завишени, над 20 за силно завишени) Средни лихвени нива по ипотечни кредити: 4,20% Строителство: Крайно Нискокачествено Инфраструктура: Липсва Ценови Балон: Няма според брокерчетата многознайковци Берлин: Среден нетен доход: 2200 Евро (x 4,15) Наем на кв.м: 10 Евро (x 2,5) Цена на кв.м: 3500 Евро (x 2,7) Коефициент Цена/Год.Наем: 28,3 Средни лихвени нива по ипотечни кредити: 1,9% Строителство: Висококачествено Инвраструктура: Отлична Ценови Балон: Пред пръсване според водещи местни анализатори Аз съм дотук с цифрите, ако имате малко мозък (тези, които цъкате минусчета), ще си направите сами изводите.

Нещо подобно исках да напиша под долния ти пост, заради минусите, дето са ти нацвъкали, ама то да ставаше с лейка, да го налееш. После цъфнат по всичките сутрешни блокове с некакви сълзливи историйки, и как държавата била длъжна да им плати за глупостта!

Колкото и да ми е неприятно ще трябва да коригираш сметките :))) Ето някои неща които си сбъркал: В София средния доход отдавна е с около 30% ( и повече) по-висок! Наема също с около 50%!!! Берлин не е показателен за Германия, там ситуацията е меко казано по-особена, главно заради пъстротата на произход на населението му :)))). Жилищата са предимно стари (вярно санирани по немски, но стари), тая нетна заплата дето си я написал е за висшист с fliessend deutsch (перфектен немски език), не за гастарбайтер!!! 2200 евро нето означава около 16-17 евро/час бруто , което е меко казано фантастика и то не научна!!!

Според НСИ в София средната брутна заплата е била 1646 лв. през Декември 2018 (което е 1277 лева нетна), за 2019 още няма данни. Под средно разбираме общо взето 1 шеф с 10.000 и 50 черноработници с по 1000, т.е. масово хората са с по-ниски доходи и отделни единици са с много над средното. Ще кажеш - аз съм ИТ и изкарвам 3-4000 лева. Дори да е така, броят на хората с подобни доходи е все още достаъчно нисък и точно те стават най-голеите жертви на банките - хем добри доходи, за да им се отпусне кредит, хем и нямат натрупана сума, за да купят имот кеш. Идеалните млечни крави, на които да продадем надценен имот и които да плащат лихви като луди. В Берлин и изобщо Германия е подобно. Средният брутен доход е бил 3550 Евро според немския статистически институт за заетите на пълен работен ден, което е към 2200 Евро нетен доход при данъчна категория 1. Впрочем Берлин е според мен доста показателен град за ситуацията в Германия като цяло - избягвайки прескъпия Мюннхен и евтините източни градове като Магдебург например, нещата са доста осреднени.

За Наемите: Вчера оглеждах един 3-стаен в Гоце Делчев, строителство 2016, 110 квадрата, искаше 900 лева наем, доста луксозно обзаведен при това. За Продажба - 180.000 Евро. Коефициент: 33 Надценен поне едни 70-80% (без да знам тояно какви пари са вложени в обзавеждането).

Евала! Истината обикновено е проста.

"На този свят най-висока лихва носят спестените нерви" ! Айде, и умната! Ако не - русата!

Питайте каквото си щете банките. Ще ви се усмихват и ще ви оставят с впечетление, че клиента винаги има право. Максимум след една година като им станете клиенти ще разберете, че при банките счетоводните графи са само две - даде ни и взехме му. Успех !!! :))

Не купувайте никога жилище преди Акт 16 , за да не купите само "голата собственост" или да си отанете завинаги с "правото на строеж".Действакщият ЗУТ е създаден с цел да защити само интересите на строителите, а ощетени винаги са купувачите на имоти.Кредитите като риск са далеч след това и не влияят изобщо върху това какво купувате и дали придобивате нещо с покупката.Разбира не ,няма пречка да останете ипотекарен длъжник ,без да сте придобили годно за ползване жилище.В това се състоят част от абсурдите на родната ни действителност.

Имот се купува, когато имаш парите кеш. Кредит - никога. Най-малкото пък при ценовия балон в момента.

По-тъпа статия не можахте ли да измислите? Възможна сума на кредита всяка банка може да ви сметне преди да стe си намерили имот. След това по-сложната част е с документите на имота - от там идват проблемите с кредитите. За това трябва да дадете съвети на хората, а не изсчукани от пръстите коментари, които нямат никаква полза.

Всъшност нещата са прости. Всеки си гони неговият интерес. Банката има зор да ти даде парите, и да те омота възможно най добре, за да и платиш възможно най добре за парите дето си получил. Оня де продава да продаде най скъпо. Задачата на купувача е проста трябва от всички да вземе максималното. За да може на него да му е добре. В крайна сметка който се справи най добре, той ще е най доволен. Дали ще е банката, продавача или купувача е без значение.

Да го кажем по просто - При всяка сделка с недвижим имот, едната от страните се минава. Важното е да не го знае ! :))

Да го кажем още по-просто - при всяка сделка , сметката се плаща от крайния клиент. Кой е той - купувача. Всички такси и съпътстващи разходи по сделката в крайна сметка ще му бъдат надънени. Независимо какво му обясняват проспектите.

Най-добрият кредит е нетегленият кредит. У нас нормална банка просто няма. Стар виц гласи: При доктора. Лекарят: - Съжалявам, но съм длъжен да ви задам въпроса дали сте имал хомосексуален опит... Пациентът: - Да докторе. Два пъти - един път гласувах и един път теглих кредит...

Освен това може да се погасява кредит предсрочно без такси ако е до 100 хиляди. Но най-важно е да имате поне 50% от сумата. Ако банката ви надуши че имате финансов проблем животни ще ви одере.

Кой ше ти чете тези глупости. Народа е казал "Като ти дават, вземай! Като те гонят, бягай!". По мъдър от народа няма.

Не всичко, което изглежда като даване е такова. Трябва да се чете и мисли по написаното преди, а не след в договор за кредит.

на адвокати-отворковци...