Петгодишно американче разви необичайно висок IQ
Американче от щата Илинойс още от най-ранна възраст е показало, че не обича да си губи времето напразно. Седейки на гърнето, детето едновременно с това е четяло научна литература, а на 5 години коефициентът му на интелигентност е надминал показателите на много възрастни надарени хора.
Обратно в новинатаКоментари - Петгодишно американче разви необичайно висок IQ | Лайф.dir.bg
Коментари
Има нещо "гнило" в тази новина. Как едно 2 годишно дете знае да чете? Само едва ли се е научило. Май таткото не само е трупал вестници около гърнето. Изпитвам съжаление към подобни дечица. Няма гении в световната история, които да са били щастливи хора.
Ако не беше американче, а афганистанче, пак ли щяха да са толкова възхитени медиите? Реклама, и то не скрита!
Блъскайте яко бургери и ще поумнеете
Иии,голяма работа,аз на 5 също можех да чета и знаех столици.Според мен цялата работа е една скрита реклама на Менса бохохохо.
това явление е стронно,но сигурно си има своето обяснение.но ако така вървят нещата - детето във всеки случай ще пропусне детството си и ще има чувство на дисконфорт при общуването с другите.
От една страна се възхищавам на детето, но от друга го съжалявам, че може би няма да усети радостта и волността на детството. Дали ще развие способност за приятелство, съчувствие, колективност?
Трябва да го захранват това дете, че след някоя и друга година ще може да разреши доста проблеми :)
И защо го пращате на обикновено училище, бе шантави родители такива?!?! Много ясно, че ще му е тъпо. Няма смисъл. Има си специализирани училища за гении или ако щеш, домашно обучение с професори от университета даже хахаха!
Защото развитието на детето не е само наука, а и социална среда. Тъпо му е по време на уроците, но си играе с връстниците и се забавлява. А и ще види, че има по-добри от него в други неща - примерно баскетбол, което ще му помогне да расте нормално. Като стане на 12-14 год. вече може да се насочи и да си развие докрай способностите, в която област е силно. Браво на роителите му.
Едно междучасие трае 10 мин.! Т.е. според теб, детето тр.да скучае и ДА СИ ГУБИ ВРЕМЕТО, заради 10 мин. с децата?! Никой не му пречи да си играе с деца, когато свърши със специализираните, според индивидуалните му нужди, уроци! Аз също съм на мнение, че родителите му НЕ постъпват нито умно, нито справедливо към детето си, оставяйки го да ходи в обикн. у-ще!
Хахха 'баскетбол", ми че то една обикновена МАЙМУНА бие ВСИЧКИ световни спортни рекордьори, ама това не пречи кой да е ритни-топко да взема заплата повече от на 10 професора... Абе то изобщо ако за разум гледаме човешкото мнозинство - умряла работа. Спорта е едно от най-големите ЗЛИ на нашето време "мое мнение". Съревнование. За умствено изостаналите всичко е борба. Сравняват се с шимпанзета и горили по сила, ловкост... Пъчат се. А най-хилавото врабче ви удря в земята ИЗЛИТАЙКИ! А най-тъпото ЧОВЕШКО дете може да смята с прости цифри - това и най-"умното" животно го не може! Да се чудиш що в "човешкото" общество слава имат СПОРТИСТИТЕ, а учените са винаги прецакани :((( Защо ли средностатистическият човек има интелект конкуриращ се (доброволно и гордо нахъсано) с ... ГОРИЛА... Факти. Какво да ги обсъждаш.