Коментари - Полезен ли е медът при диабет тип 2? | life.dir.bg
назад

Полезен ли е медът при диабет тип 2?

Ако имате диабет тип 2, консумацията на мед може да повиши кръвната ви захар

Обратно в новината
| Редактор : Тео Йорданов

Коментари - Полезен ли е медът при диабет тип 2? | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Меда е 98.5% захар като махнем влагата. Как ще е полезен, вие луди ли сте?

Консумирам по 1 буркан мед на седмица от около 40 години и съм жив и здрав и никога не съм ходил в болница. Направете си сметката сами.

Верно ли бе, полезен ли бил медът за регулиране на инсулинова резистентност ? Тва се едно да питате глюкозата и захарите като цяло полезни ли са за диабетно болни ?

За такива статии някой трябва да бъде обесен ! Набийте си го в главите - при диабет медът е възможно най-противопаказното нещо , та той е чиста захар / и нека някакви дървени квартални псевдоучени не ви обясняват , че е фруктоза , а не глюкоза / .Това е равносилно на гасенето на пожар с бензин ...

единствено е полезен при хипоглемична криза като бързо вдигане на загарта, последвано от протеин и въглехидрат.

От 28 години съм на инсулин и на седмица ям по 1 кг. чист мед той ме държи в перфектно състояние.

Не просто не е полезен, но крие и сериозни рискове. И не само за диабетици. Дори тези с опериран жлъчен мехур трябва да са особено внимателни.

Да добавя, че медът е абсолютно противопоказен за бебета под 12 месеца заради опасността от ботулизъм!

Споко, медът по супермаркетите е всичко друго но не и мед, плюс че е топлинно обработван:)

Няма никакво значение топлинно обработван или необработван е, за бебета под 12 месеца е абсолютно ПРОТИВОПОКАЗЕН меда!