Полезен ли е медът при диабет тип 2?
Ако имате диабет тип 2, консумацията на мед може да повиши кръвната ви захар
Обратно в новинатаКоментари - Полезен ли е медът при диабет тип 2? | Лайф.dir.bg
Коментари
Консумирам по 1 буркан мед на седмица от около 40 години и съм жив и здрав и никога не съм ходил в болница. Направете си сметката сами.
Верно ли бе, полезен ли бил медът за регулиране на инсулинова резистентност ? Тва се едно да питате глюкозата и захарите като цяло полезни ли са за диабетно болни ?
За такива статии някой трябва да бъде обесен ! Набийте си го в главите - при диабет медът е възможно най-противопаказното нещо , та той е чиста захар / и нека някакви дървени квартални псевдоучени не ви обясняват , че е фруктоза , а не глюкоза / .Това е равносилно на гасенето на пожар с бензин ...
единствено е полезен при хипоглемична криза като бързо вдигане на загарта, последвано от протеин и въглехидрат.
Не просто не е полезен, но крие и сериозни рискове. И не само за диабетици. Дори тези с опериран жлъчен мехур трябва да са особено внимателни.
Да добавя, че медът е абсолютно противопоказен за бебета под 12 месеца заради опасността от ботулизъм!