Коментари - Температурни състояния при децата | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Въпросът е много комплексен и в много от случаите индивидуален. Родителите най добре познават децата си. Аз мога да говоря за моите. Вярно е, че антибиотика не убива вируса, но вируса отслабва имунната система и това е предпоставка за развитие на бактериална инфекция. Старото поколение доктори в 90% изписват антибиотик. Вярно е също, че трябва да се избере правилния антибиотик, но за това трябва тест, а в повечето случаи няма време за губене, а пък в БГ пък абсурд. Затова педиатрите изписват широкоспектърни антибиотици. Важното в статията е за температурата и да се прави разлика в състоянията на децата, кога да се дава антибиотик и прочие. При всички случаи този материал е полезен. Моят съвет е да изберете педиатър с дългогодишен стаж, за предпочитане още от раждането на детето и да ходите при него.

Може ли ли родителят да знае дали детето му "проявява склонност към температурни гърчове" ??Докато не ти се сгърчи в ръцете няма как да знаеш! Народът е казал "вържи кучето, да е мирно селото"! Бактериалната инфекция се добавя още на 2-3 ден на фона на вирусната. И тогава състоянието рязко се влошава! В антибиотиците няма нищо лошо, стига да са по индикации и проследен прием. А на бг-мамите и техните гуру-та, които държат децата да изгарят от температура им пожелавам и те да се пържат в този ад!

Необходимо е оптимизиране на процедурите за посявка. Иначе, антибиотика който се взима , ако не е подходящ за съответните бактерии дори ще влоши състоянието, освен че няма да го излекува. Необходимо е да се направи малко, но то винаги струва много в общество с такава конфигурация.

Много моля да не заблуждавате аудиторията, насърчавайки я да ползват антибиотици на третия ден от боледуването на детето. Насложените бактериални инфекции в хода на вирусна инфекция като цяло са рядкост и те винаги се проявяват като обостряне след период на подобрение, но недоизлекуване или на неадекватна симптоматична терапия. Това означава, че симптоматичната терапия ,която няма за цел да излекува, а да подобри състоянието на детето, изведнъж спре да действа и детето се влоши, обикновено тогава се говори за бактериална инфекция. По статистически данни, 90% от всички респираторни вирусни инфекции, включително грип, преминават от само себе си, ако детето е родено здраво. Не подстрекавайте хората в прием на антибиотици, било то тесно- или широкоспектърни! Медицината се развива и информацията отпреди 40 години не само, че не е актуална, но и в голяма степен отречена. Някога температура се сваляше и при 37,1

Верно е, че антибиотика не убива вируса. Обаче, ако вирусната инфекция е придружена и от бактериална, тогава антибиотика е необходим за да изтреби бактериите, защото бактериалната среда помага на вируса да се разпространява. Вируса няма достатъчно ДНК за да се размножава сам и взима такова от клетките които поразява и много по-лесно от бактериите.

Ако не говорим за грипен вирус, респираторните вируси нямат изобщо ДНК, но не си взимат такова от човешката клетка. Тя е среда, в която с помощта на сложни ензимни и липидни процеси, прави възможно размножаването на вируса и напускането му от клетката. Бактериалната функция е друга - тя допълнително занижава имунитета и нанася друг вид поражения върху клетките и тъканите. Но в статията съм упоменала, че често при нелекувани или протрахирани вирусни инфекции може да се насложи бактериална такава, но това не са външни бактерии, а превалиране на съществуващите у нас "лоши" бактерии. Просто вирусът подготвя благоприятна среда за развитието им, унищожавайки отчасти и полезната част от лигавичния микробиом.

Благодаря за подробната информация. Аз също работя в областта на науката, макар и не точно в областта на вирусологията.

а докторята с промити мозъци само шибат антибиотици и децата съвсем зазляват!