Коментари - Ени: В Ню Йорк ритъмът направо те убива | life.dir.bg
назад

Ени: В Ню Йорк ритъмът направо те убива

Евгения Радилова, която от години живее и работи в Щатите, преди дни се срещнала с Ал Пачино, с когото разговаряла за бъдещ проект.

Обратно в новината

Коментари - Ени: В Ню Йорк ритъмът направо те убива | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

поне по 2000 лева на месец и си заслужава да се натяга!

и в Бг се изкарват доста над 2000 за кво да ходи чак до там за толкова малко?

Както бе казано в един известен сериал в в Ню-Йорк има една основна стока или услуга и едно основно платежно средство за нея - уреждане с подходящите хора и съответно секс. Колко стотици хиляди девойки по света като нея си мечтаят да станат актриси и колко всъщност стават...

за които казаното е вярно. Според мене те са много по-малко, но се забелязват повече, защото дразнят

Робско, завистливо и глупаво племе сме. Никога няма, да се оправим с тоя манталитет. И нобелова награда, да беше взела пак щеше да бъде оплюта.

Много зависи дали имаш човек около себе си, с който да говориш Български. Също много важно е колко свободно време имаш - когато човек почива, обикновено мисли на родния си език. Ако момичето живее много динамично, по цял ден тича насам-натам, нищо чудно да и е трудно да превключва на български.

Приятелката ми от 15 години живее в САЩ омъжена от доста време за американец ,не общува с никакви българи там където е и като се чуем по телефона,не се усеща нито акцент,нито запъване на думи,абсолютно нормално си говори момичето,без да й се налага да "превключва" на български.

Защо си мислиш, че не разговаря и с други българи? Освен това, ако по цял ден си е сам ав къщи, за какво ли си мисли и на какъв език?

Значи, може ли да споделя нещо от личен опит? Бях в САЩ на гости, за три месеца, през 1993 г. Та през тези три месеца, с малко изключения може да се каже че изобщо не съм говорил български. Пак повтарям: Бях на гости при американци, не на работа. Та при първата ми среща с много българи накуп беше на летище Кенеди в Ню Йорк. Беше ми странно да говоря пак български - усещах го като чужд език, но разбира се без акцент, без да се запъвам, нормално си говорих, и все пак... като изтървах един малък пакет от багажа извиках "Ooops!" по инерция. Обикновено ми трябват няколко дена да "превключа" на какъвто и да е език. Искам да подчертая: Всичко е строго индивидуално, някои превключват много лесно, други не. Не става въпрос за лигавщини, имитация на чужди акценти, "забравяне" на думи и т.н.

Кат те убива ритъма кво праиш там?Остава сега да те мислим итебе .Що не си дойдеш при нас моме?Щот не ти стиска да живееш тука и си се уредила в странство а на това отгоре нахално ни се оплакваш от ритъма

"Все още се опитвам да превключи от английски на български." - май и авторът на статията още не може да превключи на български ;) Иначе да не се прави на луда, от 7 години живея в Германия, а познавам българи, които живеят и от 20 и нямат абсолютно никакъв проблем да си говорят на български.

Аз също живея 17 години в чужбина, но понякога се бъркам неволно. Разликата е, че тя си гони мечтите и успява, а такива като нас робуват за да оцелеят. Дано успее.

говори за себе си...аз също си преследвам и сбъдвам мечтите в чужбина..., живея си добре и не робувам да оцелявам

Ако има и други българи, с които да общуваш сигурно е така, но ако няма с кой две думи да си кажеш след няколко години и ти ще изпитваш затруднения.

Пак искам да повторя: Аз бях в САЩ за три месеца, и почти не съм говорил на български с българи. Изключвам две три срещи за няколко минути и два три телефонни разговора. На летище Кенеди срещнах цяла тумба българи накуп които се връщаха в София, и като без да искам изпуснах една торба багаж без да се усетя казах "Oops!" Ама това не е нищо и не се брои - особено след като се върнах в България и разбрах, че и тука вече е прието да казваш "упс" - на чист български!!!

А от колко години не си говорила писала и мислила на български (като изключим днешния ден)?

Страхотна жена, единствено мога да и пожелая много успехи в актьорската професия и дано някога, вече като преуспяла актриса, реши отново да се върне в България за постоянно.

Завиждаме ли коментиращите? Ясно, че всичко ви е ясно и такива като нея сте ги връщали в натоварените си периоди, защото не са ви на нивото, ама се чудя защо вие пишете под нейната новина, а не обратното? :) Или вие нямате нужда от публичност, успели сте и идвате само да излеете неудовлетворението си от ужасния шеф, неразбиращия партньор, нелюбезната чиновничка, невъзпитаните младежи, продажните политици, намръщените съседи и мързеливите колеги в иначе идиличния ви живот :)

Едно време познавах един доктор дето след 6месеца емиграция в Австралия говореше с англииски акцент и си тананикаше непрекъснато две думи на англииски за да покаже... нещо... Туъ да живееш нейде няколко месеца и после да ти е трудно да превключиш е най долния и смешен селски номер за да покажеш колко си ... хм, умен, извисен или де да знам какво... От личен опит ще ви кажа, че най/много да кажеш някоя дума на чужд език или да се затрудниш с някоя дума и то защото чуждия аналог е по/точен и то само след примерно 10 години нейде... айде холан с трудностите по превключването

А вие лично били ли сте в чужбина за дълъг период от време, без да обелите и една дума на български? Гарантирам, че само след няколко месеца общуване САМО на чужд език ще започнете да се затруднявате да намирате българските думи!

"От личен опит ще ви кажа,"

Не се карайте - и двамата сте прави, сложих ви плюсчета :-)

Защо има толкова злоба във вас?!

Зависи колко си музикален. Аз съм пълна скръб и освен, че трудно уча чужди езици, свикна ли с езика, с динамиката му, забравям даже родния. Три месеца зад граница и започвам да говоря Български с акцент и да ми се губят думи, особено когато съм уморен. Не е нарочно.

А при срещата с Пачино дали е имало пенетрация?

ОПИТАЛ СЕ Е ДА Я УБИЕ ! УЖАСТ !

аха

Абее да, те в Ню Йорк размитат за съмнителни пеперудки от Източния блок.

първо помислих, че в Северна Корея или Путиновска Русия ги е правила тези неща