От 1-до 4 клас учениците вече ще се оценяват със знаци

Новата учебна 2017/2018 година започва с някои значителни промени. Около 75 500 ще са първокласниците, с 6000 повече от миналата година.

Обратно в новината

Коментари - От 1-до 4 клас учениците вече ще се оценяват със знаци | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Всяка година чиновниците от МОН измислят "реформи" за да си оправдаят заплатите. А какво е качеството на образованието у нас е ясно за всички

Ясно ни е, но все нещо трябва да се действа.С "много са/сте зле" не може да очакваш друго. Изобщо конструктивна критика и работа са необходими.

с руни ли ще ги оценяват?

да има знания, които да бъдат оценени,а не дали ще е цифра или знак? И защо трябва да е знак ,като децата знаят цифрите?

на далия идеята да му се плаща в шума,нищо , че познава парите. Просто за да има някаква реформа в министерството.

Абе какво идеално или изключително? На всичките направо гениално! На нас ни трябват всестранно развити гении- като идат на запад да могат даже и да метат и мият чинии......! И да могат като изхвърлената бивша на образованието да викат- иес сър, иес сър!

Нека да оценим МОН със специален знак ..

оценка "изключително" в имитацията на дейност на МОН. Ама на тях им дреме...

Eй, поамериканчихме се и това си е. Не е негър, а черен, не е черен, а цветен, не е цветен, а афроамериканец. Какво значение има с каква дума или цифра ще наречеш някаква категория, ако тя си остава същата? То не бяха звездички, пчелички... накрая го докарахме повсеместно до голи пички.

Точно така - със знаци трябва да се оценяват, защото само със знаци и мучене ще могат да комуникират след "обучението" по новите изисквания на "мон"...!!! :::))) Ха, ха, ха... :::))) И "Ду(Х)алност"... :::))) Дааа...!!!

Не знам защо когато нещо работи трябва да се променя. Едно време си имаше оценки във всеки клас и родители и ученици бяха наясно какво ги очаква. Според мен заради малцинствата се опитват да снижат критериите за оценяване и изпитване.

Като имаме предвид, че с образованието сега се захванаха същите великолепни пенкилери, които доведоха здравеопазването до там, където то е, уверено можем да предвидим изключително забележителни резултати.

Оценките не трябва да карат децата да се чувстват малоценни. Направо да ги махнем или да въведем следната система: -умен- 6 -учил- 7 -нашенец-8 -баровец- 10 Така системата ще работи върху реалните критерии за успех в нашето общество от деца и директната им апликация в живота. Накрая на всички ще им даваме златни медали за участие, разбира се.

всички забравяте че оценките под 5. А реално такива трябва да се дават на повечето. Така че трябва да има и такива оценки: за 4 - само така за 3 - и утре е ден за 2 - живота ще те научи за 0 - толкова си може

Целта на рИформите в "териториалното" образование са да рИформират младите българи до едно единствено и равно равнище - прост, тъп, първосигнален гладкомозъчен дебил...!!! :::))) И трябва да им се признае на рИформаторите, че успяват...!!! Дааа...!!!

Оценка за МОН:Създаващ пълна помия в образованието-ако искаме нормално образование да се върнем преди 1980 година,тогава нашите гости от Запада казваха че ние имаме по добро образование от тях (тук изключвам политическите науки които в настоящия момент заемат цялото ни образование защото трябва да се поамериканчваме и да се борим срещу Русия).Е вярно е че тогава учениците не познаваха наркотиците,алкохолизма и развратното поведение които в момента са техните идоли и гордост.Жалко за България!

Ако реформирането на оценките ще накара децата да учат както трябва, то сега всички поколения щяха да са извънземни като знание.

Брей, не мога да повярвам. За първи път от години наред МОН са оставили на учителите да оценяват малките деца както преценят, без да им налагат някакви унифицирани критерии. Смисълът на оценката е обратната връзка с детето и родителя, да разберат как се справя детето и какво трябва да подобри, за да се справя повече. И, понеже децата са малки, все пак да има някакъв елемент на насърчение, на оптимизъм, че нещата се получават. Децата ми получават оценки на тестовете към дистанционното училище, където учат, на входния изпит, който правят всяка година. В текущата си работа с тях през годината се въздържам от числови оценки. Когато видя грешки, ги обяснявам и работим по отстраняването им. За децата не е добре да се страхуват от грешки, защото това ще ги кара да мълчат и ще възпира тяхната инициатива, а да се изразяват, да се изказват и да вземат инициатива да правят неща е по-важно, отколкото оценките. Но тези неща трудно могат да бъдат приложени в класната система на МОН. Там индивидуалната работа с децата няма как да се получи.

Те нещата си бяха подредени ама дойде демокрацията

Образованието сега се управлява от онези, които при предишната система с мъка можеха да изкарат и тройка по повечето предмети. Затова сега премахват оценките...

75500 трябва да бъдат, но са около 61000. Преди 4 години са били 63600

А бе Петкова... Бля, бля, бля е вашият безсмислен опит за "разсъждение"... Дааа...!!!

А за 6 - по-по-най :) :)

Стигнахме до там, че образованието на ЦЯЛАТА НАЦИЯ да се ръководи от хора, завършили съмнителни и никому неизвестни учебни заведения с още по-съмнителни резултати. И НИКОЙ НЕ НИ Е ВИНОВЕН! Сами си ги избираме.

Както винига кухи реформи.Общо взето безмислени.И така се създават дебили,както виждаме.Да не говорим за учебниците,за учебните програми и т.н.

ще оценяват учениците не с оценки, а със знаци. Сега от 1-4 клас, после и за горните класове. А вместо говоренето що не вземат да въведат мучене и жестикулации. Явно целта е след обучението да мучат всички.

е дошло като инструкции от Брюксел или Фашингтон. Едва ли им е хрумнало на наште тикви. Тия слабоумни идеи им ги спускат отвън, целта е ясна.

сега вече всички ученици ще са "изключителни", т.е. гении!

не пък оценка "Браво" Може Браво 1, Браво 2, Браво3 и така до Браво 6....

Е, Сега няма как реформата да не върже. Едно предложение. Щото и с двойка се влиза в университет, да я сменят с оценка "яко".

При тази функционална неграмотност кой ще им разбере начина на оценяване със знаци и некви думички ? Каква ще е мотивацията на учениците да учат ? Никаква . А на учителите ? също. При тази девалвация на значението на думите и при това масово неразбиране на прочетеното, значи на никой няма да му пука за некво там оценяване със знаци. Пълна демотивация и пълно затъпяване ще последва. Тотално. Ама явно това е целта на експеримента на експерименталната територия, в каквато ни превърна Запада.

Например на "шестицата" би могло да отговаря "отлично" или "изключително" ... Даа ... Потресаващо. Ето го ключът към коренния прелом. А аз си го представях иначе: при знание и старание, вместо шестица - потупване по рамото или целувка по челото, а в обратния случай - потупване по дупето ...

Много добре, че "дуХалното" обучение започва от 10 клас.

вместо знаци кво им пречи след време да поставят некви ченгелчета, йероглифи, чертички, запетайки и квото се сетите . Пълен хаос в системата на оценяване. А оттам и пълно затъпяване.

Всяко училище с отделни знаци ли ще оценява ? Всеки учител ще поставя каквито си иска знаци ли ? Пълен хаос ни очаква. Леле какви идиоти имало.

Има ли такава държава, в която да няма единно оценяване, което да е ясно, което е традиционно и което се разбира от всички ?!

да важи за всички. Сега на някой може да му хрумне като знаци да слага и рисунки и квото му дойде на акъла. Как може да премахнете единната система на оценяване ?! То кво остана вече в тая държава, нищо.

от МОН да са чули случайно ,колко хлядолетия са били необходими на човечеството за да измисли такива прости и ефективни системи като азбуката и цифрите, за да описва максимално лесно и удобно всичко?!? И сега с една заповед ще се върнем във времето на първите фараони които дялкали знаци по камъка?!?

Този тип оценяване е в пряка връзка със символите, които се използват с телефоните и компютрите. Децата реагират по същия начин, както когато получават емотикона на телефона си. По-спокойно и без стрес от оценяването по шестобалната система", коментира директорът на училището Диян Стаматов ------------------------ Гусин Директор, вместо да развиваш абстрактно-логическото, символно мислене у децата ти поддържаш инфантилното ,картинно, образно-емоционално такова. Сигурен ли си,че си с педагогическа специалност изобщо?

Да оценим МОН с "потресаващо" !

Kой ще им разбере начина на оценяване със знаци и някakви си думички ? Каква ще е мотивацията на учениците да учат ? Никаква . А на учителите ? също. При тази девалвация на значението на думите и при това масово неразбиране на прочетеното, значи на никой няма да му пука за някакво там оценяване със знаци. Пълна демотивация и пълно затъпяване ще последва. Тотално. Ама явно това е целта на експеримента на експерименталната територия, в каквато ни превърна Запада. Я по- добре да оценявате отличен с Бойко, мн. добър -с Цецо, добър - с Цецка. така ще е по- яко!!! Защо ние вечно искаме да променим традиционното, доказано с времето и да въвеждаме "модерни" глупости. хайде дайте в училище и наргилета- те сага са модерно!!!

малко по-сериозно моля! Темата е важна.

:) Еха, как ги подценяват децата, не е истина! Дали те оценяват с цифра или със символ, те децата са достатъчно умни да проумеят, че е все тази...НИКАКЪВ смисъл няма от тази промяна! Освен лек хаос докато народът свикне...поредният хаос! А всъщност стабилност най-много липсва на учебния процес...

ами по време на развитият социализъм от първи до 3-ти клас на мен ми лепяха звездички в тетрадката под всяка задача/диктовка. Явно за малките това е начина.

Съгласен съм, че темата е сериозна, но и даскалицата според мен пределно ясно се е изказала: пълна деморализация и последващо затъпяване.

ще ги оценяваме със знаци и емотикони, които те вече бездруго познават, тогава какъв е смисъла децата изобщо да учат повече? Хайде да не приемаме, че децата ни са инфантилни и да не се отнасяме към тях като към такива!

А случайно да си спомняте, че бройката на тези звездички беше в пряка зависимост от успеха на представянето на ученика? Във възрастта до 3-и клас съзнанието на детето се обучава да премине от образното към символното мислене и това става посредством бройката, наглядно представена, на стандартни за него обекти /звездички, ягодки и пр/. Гусин директорът говори за хилещи се и мусещи се емотиконки, които по никакъв начин не помагат на детето да извърви пътя от образ към символ, за разлика от случая с ""-> към "6" годинка по-късно.

имаше пчелички, мушички, червени точки, черни точки и пр. дивотии, като всяка от тях издържаше от няколко месеца до най-много една учебна година!А нали казваме, че няма да повтаряме грешките на соца?!Сега като оправдание ли ще ги използваме?

кога "тогава" бе другарю? в т.нар. елитни гимназии на времето бяха източника на разврат и наркотици, щото алкохола не беше модерен, пък и обикновено родителите го изпиваха, щото нали - вносен.