Гените на родителите не определят пола на детето
Учени обориха вековна теория
Обратно в новинатаКоментари - Гените на родителите не определят пола на детето | Лайф.dir.bg
Коментари
интересното решение на мацката, която чака дете от Мъск - заявила е, че докато детето не се "самоопредели" ще му вика "те" - they, а не тя, той или то.
От древни времена е известно, че вида на храната и температурата на бременната жена са решаващи за пола на детето. Това важи и за по-тиски класове животни.
"Откриха" нещо, което е ясно от има няма 100 години, че вероятността в едно семейство да се роди момче е в съотношение 51 към 49. Че това съм го учил преди 25 години в учлище. Дали е генетически детерминирано по една или друга причина да се раждат повече момчета или повече момичета в дадено семейство или група семейства? Факт е, че е детерминирано. Всичко зависи от това какви генетични предпоставки има у родителите. Има семейства и групи семейства, в които нормално на 4 или 5 момчета се раждат 1 - 2 момичета. Има семейства и групи семейства, в които съотношението е обратното, т.е. на 4 или 5 момичета се раждат 1-2 момчета. В България средно на 100 момичета се раждат 106 момчета. Толкова е средното в свет В някои страни обаче се е срещала следната пропорция: на 5 момичета се ражда 1 момче - Грузия На 7 момичета се ражда 1 момче - Аржентина На 4 момичета 1 момче - предимно в страните на Арабския п-в. На 3 момчета 1 момиче - Непал На 100 момичета 130 момчета - Китай На 100 момичета 126 момчета Забележка: На всеки 100 момчета, около 10 до 20 умират преди да са навършили 5 години. От тях 5 умират преди да са навършили 1 година. В световен мащаб, съотношението жени - мъже е 51,7 - 48,3% в Европа е следното: 105 жени на 100 мъже.
Какво става, когато ПСИХОЛОГ - д-р Брендън Сич от факултета по психология, се заеме с генетика? Ами пишат се подобни простотии - някой без работа да му обясни що е то X и Y хромозома и правилата за унаследяването им...