Коментари - Хартиени или електронни учебници – деца и родители ще избират сами | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ебахти глупоста!!! Айде и електронно да ядем! Не искате ли?

Поредната добра идея която ще бъде осакатена от не дъгата реализация. Кой нормален човек ще ползва pdf? Има си формати за електронни книги, цяло цел е да се съонрази съраницирането с дисплея на устройството има си и четци. Да не доверие, че има опция да се заменят и тетрадките с четци.

Във Великобритания учебници НЯМА :) Учителите сами подготвят уроците и упражненията. Има много книги, които са съобразени с националната рамка на Кралството, а информацията там е поднесена цветно и интересно, НО не е задължително да се купуват! Ако искаш, ако можеш. Уроците преминават в експериментиране и дискуции. Светът се променя => и уменията и знанията трябва да се променят. Не е нужно да знаеш кой крал е упраляал от коя до коя година, но е нужно да знаеш какво е постигнато по време на упралението му и как живота на хората се е променил. Българското образование е много изостанало.... А да, децата получават всичко необходимо за учебния процес. Дору химикали и моливи.....

Електронни безплатни учебници на български език. И автомобили само на ток.

Всички в матрицата, добре че в България частните и индивидуални уроци все още са на достъпни цени.

Отново намериха начин да преджобят още пари МОН и протежетатат им. Учебниците и учените помагала са като за деца със специални образователни потребности - в крайна сметка по основните предмети знаят толкова или по-малко от едновремешните ученици емащи в чантата си само читанка и сметанка. За правопис и краснопис да не говорим.

Авторско право, за което е платено! IT като ти продаде програма или данни си стават твои, а кой ли пише договорите на МОН, че за тез пари и диск трябва да има във всеки учебник! Какво авторско право като са писани по програми на МОН, явно адвокатите на Даниел Вълчев са доста способни, та МОН да им кляка на издателите, щом искат държавни пари да прехвърлят и правата на МОН!

Всички напани са за лапане на още пари - за автори, за печатници, сега и за IT Губещи - децата - пълен шаш, грознопис, мастилени изпарения

това не съм сигурен доколко е добре. Първо, че екрана допълнително натоварва очите, второ, че покрай компютъра децата ще се разсейват заради фейсбук и други глупости (по-горните класове). Иначе цената на електронното издание би трябвало да е по-ниска, защото разходите са едни и същи между 1 и 100000 копия.