Крал Чарлз и кралица Камила се любуваха на изложението на плевелите в Челси
През тази година една трета от основните участници в състезанието представят коприва, глухарче, метличина, лютиче
Обратно в новинатаКоментари - Крал Чарлз и кралица Камила се любуваха на изложението на плевелите в Челси | Лайф.dir.bg
Коментари
Ахкайти охкайти българи за западналия инцест пръц Шарли Три и ся кви американски пидарази щот ФАЩ сяка гудина даат 100 мильона лева за тролове и западна пропаганда ф България.
Индия започва голяма дипломатическа кампания за връщане на хиляди артефакти, включително един от най-големите шлифовани диаманти в света – Кохинор, който е бил изнесен от страната от Великобритания по време на колониалния период, съобщи британският вестник „Телеграф“. Твърди се, че натискът за възстановяване на съкровищата, изгубени по времето на Британската империя, идва от висшия ешелон на Индия. Съобщава се, че кампанията е включена и в приоритетния списък на премиера Нарендра Моди, като един източник на „Телеграф“ описва инициативата като „равносметка на миналото“. Усилията за връщане на индийското културно наследство ще бъдат ръководени от индийски министерски и дипломатически персонал. Източници на „Телеграф“ твърдят, че някои служители смятат, че артефактите, взети по време на британското колониално управление, са предимно откраднати, тъй като са „неетично“ взети в състояние на „колониална принуда“. Кампанията за връщане на артефактите може да помрачи отношенията между Обединеното кралство и Индия, която беше описана като британската „перла в короната“ по време на колониалната епоха поради огромните си ресурси и стратегическо местоположение. Очаква се индийските дипломати в Лондон да подадат официални искания до лица и институции, които в момента държат предметите, като процесът ще започне тази година. Съобщава се, че кампанията специално ще се стреми да репатрира 105-каратовия диамант Кохинор. Скъпоценният камък, който някога е бил държан от индийски владетели, но е придобит от британците по време на анексирането на провинция Пенджаб през 1849 г., в момента е поставен в короната на покойната кралица Елизабет II. Нито короната, нито диамантът обаче бяха използвани по време на коронация на крал Чарлз III, след като управляващата партия в Индия предупреди Лондон, че това може да върне „болезнени спомени от колониалното минало“. Индия многократно е настоявала Великобритания да върне Koh-i-Noor от 1947 г., когато получи независимост, но без успех. Лондон настоява, че диамантът е получен по силата на валиден договор. Междувременно законодателството на Обединеното кралство забранява на британските музеи, които съхраняват хиляди други предмети, изнесени от Индия, да се разпореждат с имуществото си, освен при няколко специални обстоятелства. Независимо от това, през 2022 г. музеят в Глазгоу се съгласи да върне седем откраднати артефакта в Индия, и стана първия музей във Великобритания, който направи такъв ход.
освен че в българската култура и изстрадана история е спасителка от мрачната нищета , тя е полезно растение , гони комарите от балкона .
Какви плевели са тези ,да дойдат да видят в моята градина какво разнообразие от плевели има след тези дъждове. Ще има да пасе камилчето.
ПОЗИТИВНА НОВИНА .... БРИТАНСКИТЕ МАЙМУНИ ЗА 3-400 ГОДИНИ БАВНО ЕВОЛЮИРАТ ... ДО РАЗБИРАНЕТО ЗА ПРИРОДАТА НА ВСЯКА БЪЛГАРСКА БАБА ОТ МАЛКИТЕ НАСЕЛЕНИ МЕСТА :))
Изброените "плевели" са изключително полезни растения за човека. Лично препоръчвам на Чарлз коприва. Желателно сурова. ВМЕСТО ВИАГРА.
Нека отидат и останалите плевели-уйлям,Хари,Меган,Кейт да се любуват на себеподобните си.Плевели,сър!
Тя и моята камила в Риад много обича пресните плевели. Дано и на Чарли камилата да си е похрупала добре на изложението!
У =У -У пък не дойде Краля в България та да види какво се вика плевели Н А В С Я К Д Е - по ниви и градини, по министерства, по общински служби, в медицината, сред журналисти, съдилища - а бе наспорил Господ
У нас тези "плевели", като коприва, глухарче и малина са си култури, които си се отглеждат за храна.....
Dir.bg, пак сте разчитали на преводача, изложението е за цветя, а не за плевели :) Вземете се образовайте, преди да пишете небивалици