В подкаста "Гласът на Мама" тази седмица говорим за най-големите трудности, пред които се изправяме, когато родим и установим, че предишното ни Аз рязко изчезва. Можем ли да се преборим с това чувство на неудовлетворение и как да го управляваме? 

"Колкото и да е споделено отглеждането на дете от бащата и майката, вярвам, че това е едно самотно занимание, защото бащата е ориентиран към това да работи, а и детето има нужда от нея" споделя актрисата и майка на малката София Ива Папазова.

За нея най-сложното е било да превключи от единия режим в другия. 

"Понякога се чувстваш сам, доста отчаян, това с наслаждаването на моментите, когато детето е още малко, не винаги можем да го усетим."

Ива Папазова споделя как промяната от режим актриса в майка й се е отразила на психиката и как социалният живот започва да й липсва, когато няма баба и дядовци, които да се грижат за детето.

Говорим си и за отглеждането на деца в различни епохи и дали и защо на днешните жени им е малко по-трудно в отглеждането и излизането майчинство. 

Какъв е ключът към това да не загърбваме себе си, когато станем майки и как да продължим да бъдем същите хора, както преди? Как да не се превръщаме в мрънкащи същества, които не са удовлетворени от живота, който рязко се е променил и се налага да обитаваме повече битови измерения. 

"Едно е, когато жената живее сама, ходи на кино и театър, има финансова независимост, живее този живот по-дълго време, а в един момент трябва да превключи в режим майка. При мен този преход беше по-труден, да забравиш и да загубиш себе си."

Целият разговор чуйте в аудиото!