Лейди Гага представи на плажа Копакабана безплатен концерт за над 2 милиона души (снимки)
Някои от феновете пристигнаха на плажа още при изгрев слънце, за да си осигурят добро място
Лейди Гага изнесе безплатен концерт през уикенда пред 2 милиона фенове, които се стекоха на плажа Копакабана за най-голямото шоу в кариерата й, предават световните осведомителни агенции, цитирани от БТА.
"Тази вечер правим история. Благодаря ви, че правите история с мен", каза на изпълнената с възторг публика. Певицата започна шоуто с песента си от 2011 г. "Bloody Mary". Викове на радост се издигнаха от феновете, които пяха и танцуваха рамо до рамо на широкия пясъчен плаж. Организаторите на концерта съобщиха, че 2,1 милиона души са присъствали на събитието.
Гага изпълни класическите си хитове, включително "Poker Face" и "Alejandro", като се преобличаше в различни тоалети, сред които и рокля в цветовете на бразилското знаме.
Някои от феновете пристигнаха на плажа още при изгрев слънце, за да си осигурят добро място, въоръжени със закуски и напитки. Те прекараха деня под палещото слънце, а други се покатериха по близките дървета, за да получат панорамна гледка.
"Днес е най-добрият ден в живота ми", каза пред АП Мануела Добеш, 27-годишна дизайнерка, облечена с рокля с отпечатана снимка от срещата й с Лейди Гага в САЩ през 2019 г. "Нереално е да бъда тук."
Мадона също превърна плажа Копакабана в огромна танцова площадка миналата година. Големите концерти са част от инициатива на управата на Рио Де Жанейро за стимулиране на икономическата активност след карнавала, празненствата за Нова година и предстоящите чествания за Деня на Свети Йоан през юни.
"Това носи активност в града по време, което преди се считаше за слаб сезон - запълва хотелите и увеличава разходите в барове, ресторанти и търговията на дребно, създавайки работни места и доходи за населението", каза Осмар Лима, секретар по икономическо развитие, в изявление на туристическия отдел на Общината миналия месец.
Иначе Лейди Гага пристигна в Рио в ранните часове на вторник, като градът беше обзет от "Гага-мания", докато се подготвяше да посрещне поп звездата за първото й шоу в страната от 2012 г. Повече от 500 000 туристи се стекоха в града в дните преди шоуто - над два пъти повече от първоначалните прогнози, според данни от местната автогара и летището.