Шефовете предпочитат ранобудните служители
Гъвкавото работно време може да провали кариерата ви, защото началниците предпочитат ранобудните, предупредиха учени.
Обратно в новинатаКоментари - Шефовете предпочитат ранобудните служители | Лайф.dir.bg
Коментари
такива са местните чорбаджии. да. но, в интерес на истината. трябва да се отбележи, че в бг имаме една от най-ниските производителности на труда. а това е най-важният фактор! така че имаме един взаимноизгоден брак по сметка. заслужаваме се един друг, демек.
ММ, служителите се правят, че работят, а бизнесменчетата се правят, че им плащат. в този случай е по-добре за непродуктивните служители да идват по-раничко, че ще вземат повечко парици...
100 лева. какви глупости плещиш? използвай мозъка по-честичко! точно обратното е: служителите ИЗКАРВАТ парите на шефовете си!:-)))) кой шеф на отдел служители > 0 си е изкарал сам парите?!? кой? нали това е идеята на бизнеса. да платиш на някой ПО-МАЛКО от РЕАЛНО ИЗРАБОТЕНОТО, за да СПЕЧЕЛИШ!
Не съм съгласна! Спокойствието ти е измамно. На моя позната сестрата се омъжи за баровец, който също се представяше в най-добрата светлина преди да я върже с дете. След това коренна промяна - системни излизания уж по "мъжки", системни изневери и унижения. Третира я като собственост, тя е безгласна буква, защото той е човекът, който плаща, а тя е напълно зависима от него. Не ми го хвали този живот, многото пари променят хора и ги развалят. Предпочитам да съм с мъж, когото обичам, който ме кара да се чувствам обичана, обгрижвана и уважавана, независимо че се лишаваме от някои неща в материално отношение. Пред някой, който ще ме третира като собственост и ще се гаври с мен. А като гледам някои хубави момичета как са се хванали с възрастни, грозни и разплути мъже, НО С ПАРИ, чак се чудя възможно ли е толкова да обичаш парите. За да оцелееш в този свят на фалш и лъжа трябва да си напълно безчувствена и безмозъчна, в противен случай плащаш висока цена със спокойствието, нервите и достойнството си. Не живееш твоя живот, а този на някой друг. Повярвай ми, няма нищо по-хубаво от това сама да си печелиш пари, може да не са много, но си ги изкарал с честен труд и си удовлетворен. Никой не обича търтеите. Финансовата зависимост води до злоупотреби от по-силния.
Много хубав коментар! За жалост преди като излизах насам натам все кифли покрай приятелите ми. Сега вече доста рядко "скитам" и за жалост такива жени като вас не съм срещал от много време!
Производителността на труда хич не е ниска за условията, в които се работи. Българските така наречени бизнесмени не обичат да купуват ново оборудване, да въвеждат добри технологии, да дават пари за каквото и да било. Погледнете така наречените фирми производители и ще се убедите, че в 95% от тях се работи с машини-самоделки или с отдавна амортизирали се. Трудът на хората /роби/ върши чудеса, пък после се жалват, че производителността им билла ниска. Ама в белия свят, където производителността е висока, условията са други. Работните помещения в България не се отопляват, а за климатици през лятото да не говорим. Ще кажат, че в офисите ги има. Да, в офисите има климатици, ама не заради комфорта и здравето на служителите, ами защото техниката работи при един нормален температурен интервал. Ама иначе има Инспекции по труда. Бошлав работа. Или се обаждат предварителано кога ще отидат на проверка, или като отидат не се и вясват в производствените помещения, а направо на кафенце с управителя. После оставят един списък какви документи да им се занесат при тях в инспекцията и започват да се правят на велики. Един затворен кръг. Но след още някоя годинка кой ли ще им работи? Все повече млади българи поглеждат към чужбина, а като отидат, не се връщат. Е останат само едниубавци - много ценен еректорат, който обаче знае как се взема, ама не знае как се работи. Е тогава накъде...
Теоретично си прав, но ... Защо си мислиш, че "шефовете" оценяват /нямам предвид чрез заплащане/ високо квлалифицираните си служители? Ами те не винаги могат, защото те самите не са достатъчно знаещи, но за сметка на това пък си мислят, че са. Сещаш ли се за онова твърдение, че човек колкото повече знае, толкова повече разбира колко малко знае. Обратното важи в пълна сила за голямата част шефове. Те си мислят, че са велики, ама много велики. И така не могат да разберат, че понякога имат много подготвени и рутинирани специалисти в екипите си. И вместо да ги използват им пречат да си свършат работата. Ама буквално им пречат, което звучи като парадокс, ама е истина - смешна истина и горчива, когато "всезнаещият шеф" трябва да плати някоя глобичка, защото е попречил на служителя си да свърши работата, както трябва.
За съжаление си БОЛЕЗНЕНО прав, точно такава е родната ни действителност. Тази характеристика на повечето шефове между другото си има име - нарича се "Синдром на Дънинг-Крюгер". А ценноста на дадения служител се разбира едва когато, конкретния служител напусне и започнат да му търсят заместник. И започва едно пазарене - "Ама сега защо ще напускаш, толкова добре се разбираме, дай да измислиме нещо ... ". Именно в това е разликата между родните фирми и западните - западните фирми отдавна са минали вече по този път и са осъзнали че хората са единственото нещо, което не можеш да си купиш. Няма значение колко пари имаш - можеш да си купиш сгради, коли, оборудване, но не можеш да си купиш квалифицирани, лоялни и съвестни служители - можеш само да ги създадеш с течение на времето и с правилно отношение.