"Dior" превърна исторически индийски монумент в модно дефиле
Френската модна къща е свързана със страната в Южна Азия от дълги години по линия на мумбайското ателие "Чанакя", което работи със занаятчии и жени в неравностойно положение
Обратно в новинатаКоментари - "Dior" превърна исторически индийски монумент в модно дефиле | Лайф.dir.bg
Коментари
Едно от местата , в които нямам, ама абсолютно никакво желание да стъпя дори, е Индия. Ама там духовност, възвишеност, йога, спиритуиалистични учения при разни гуру-та, хипи разгул в Гоя, медитациии и мантри, не могат да захаросат фактите за тази държава. Крайна бедност, ужасавяа мръсотия, кастово разделение и средновековни привички, огромен трафик на хора за експлоатация на жени и деца, вкл сексуална, огромна престъпност, убийства на расова и верска основа, огромен ръст на изнасилванията. Ама не може в 21 в. петата по големина икономика да се топиш за религиозни ритуали в река, където плуват останки от полукремирани тела , или да омъжваш деца за старци и после да ги затваряш до живот "в къщи на прокълнатите", само щото мъжете им са ритнали камбаната след някоя година, а вдовиците се считат за прокълнати , трябва да се отделят от обществото. Уфф егати тирадата дръпнах, но тва е в резултат от изборните резултати:))))
С всичко съм съгласна, но хипи раят се казва Гоа. За останалото не би могло да се каже по-вярно. Кракът ми няма да стъпи в тази мизерия при тези мизерници където кравите и маймуните се ценят повече от човешкия живот.
Не си обективен щото не си бил..познах нали? И аз не съм но там също има много нормални хора..Извенете но има голяма мизелия и мръсотия и при на м БГ И това ли е бългалина? Да верно е джипситата произхождат от там но те са низша каста
Няма нужда да познаваш, аз съм си го казал в прав текст:) Да навсякъде има свестни хора, аз лично се познавам с много индийци, имам близко приятелско семейство дори, щото средата ми е такава, против хората нямам нищо против. Интересното е , при тях що се отнася до мръсотията на обществени места, и това идва от думите на самите индийци е, че проблемът е част от манталитет, тоест това е културен феномен. Индийците ми споделят , че в собствените им къщи блести от чистота, но когато излезеш на вън, чистотата навън не е твой проблем вече, затова и не им пука като си изхвърлят боклуците на тротоара да речем "То вече е мръсно , моята чаша от кафе няма да направи импакт върху чистотата", тоест хвърлят се боклуци навсякъде и е клоака почти навсякъде. Изключенията са затворените жилищни комплекси, в които живеят по-богатите индийци. Там се пази чистота, но има и хора, които са наети да поддържат чистотата в затворения частен комплекс.