Какво се случва с тялото, когато пием кафе
Любимата напитка и нейното въздействие върху организма
Обратно в новинатаКоментари - Какво се случва с тялото, когато пием кафе | Лайф.dir.bg
Коментари
Аз след кафето ходя често по малка нужда-при мен освен ободряващо действие има и диуретичен ефект.Сега се опитвам да го откажа,но ми е като наркотик,само като ми замирише...ох божеее наслада,магия,страст!
Кафето трябва да се изключи при болести,като подагра,диабет и високо кръвно !Тогава е противопоказно !
Аз пия средно по 10-12 чаши на ден. Понякога и повече. Не пуша, много рядко пия алкохол, така че само кафе. Не ми е навредило. Нямам високо кръвно. Нямам сърдечни проблеми, диабет и мигрена. Не знам дали съм пристрастен към кафето. Вероятно съм. Това обаче не е проблем за мен.
При ежедневно пиене на кафе с времето се наблюдава много ниска способност да се концентрира човек. Дори след поредното кафе, продължителността на концентрацията е много малка и с времето се скъсява още повече. Истината е в тоталното спиране на кафе и пиенето на много вода.
Особено при диабет кафето е полезно защото стимулира горенето на мазнините. А въглехидратите и инсулина създават мазнини. Може да се излекувате от диабет тип 2 с ниско вълехидратна високо маслена диета. Кафето е ключов фактор. Но работа се "черното" кафе
Забележете как във вдеки холивудски филм се сервира/споменава/присъства кафето. Някой си поръчва кафе, някой иска кафе, някой държи кафе. Всеки филм без изключение. Защо го правят? Защо не чай или сок. Или вода? Аз знам защо. Няма да ви кажа. Продължавайте да си я пиете тая гадна течност. Те това искат.
Само бъбречно болните трябва да го избягват. Както и всичко мазно,пържено, свръхсладко /шоколад/ или с утайки, семки и пикантно, но това май всеки по-културен човек го знае. Абе, с една дума - трябва да се внимава и да не се прекалява. Излиза, че човек с невниманието си сам се лишава от някои вкусови удоволствия. Другото си е наред.
Продаваме кафе! Туй ясно, но наблъскме ли следното, вече не е добре: "Причината за влиянието му е следната - кофеинът наподобява като структура аденозина, който тялото произвежда. Това вещество сигнализира на умора и отпадналост на тялото, като се свързва със съответните рецептори. Това потиска секрецията на вещества като допамин и норадреналин. Тялото може да се отпусне и да си почине. Когато човек приема кофеин, той влиза в рецепторите вместо аденозина. Допаминът и норадреналинът могат да разгърнат своето възбуждащо действие, въпреки че тялото е уморено. Кофеинът няма директен стимулиращ ефект, той просто пречи да се чувстваме изтощени." Като се започне с последното изречение и се стигне до основното с допамина и противоречието, че ту не се стимулира, ту се отделя повече, всичко става опасно. Някой не разбира , че допаминът е основен фактор в болестта Паркинсон, но вече не е добре да се говори колко добре е кафето да се пие и да се отделя допамин в повече. Допаминът се отделя от хипоталамуса и се подчинява на действието на надбъбречните жлези. Пиенето на кафе е голям проблем и следва да получи преоценка. Ако някой ви говори колко е добре! Просто ви се продава кафе и се очаква да си купувате, колкото може повече. А разболеете ли се- никой не ви го е наливал в устата нали? Затова кафето трябва да се избягва и да се пие рядко.
Това не са реклами, а реални медицински проучвания и мета-анализи. Отвори Pubmed - платформата, в която се публикуват медицинските трудове и ще видиш, че в никой от тях няма доказателство за вреден ефект от умереното пиене на кафе. Умерено, т.е. 3 до 5 чаши дневно. Вредно е по-голямо от това количество. Проучванията показват, че умереното пиене е дори полезно. Смъртността при умерено пиене е даже по-ниска отколкото при хората непиещи кафе. А допаминът, който цитираш е невротрансмитер. Намаленото му количество е в основата на патогенизата на болестта на Паркинсон. С други думи повишената активност на допамина намалява симптомите на болестта.