Жените в науката проявяват по-голямо творчество
Жените - учени са склонни към радикален, нестандартен, творчески подход.
Обратно в новинатаКоментари - Жените в науката проявяват по-голямо творчество | Лайф.dir.bg
Коментари
Жена и творчество- пълен абсурд.Това са две несъвместими неща, които може да голослови само една феминистка.Много по-реално е, ако жената се сравнява с коварство,паразитизъм и темподобни.
Първата част от цитираното изказване на Джени е вярно. Жената олицетворява пълнотата. Тя се ражда завършена. И това е следствие от функцията , която прородата (Създателят) й е отредил да изпълнява. Втора част на изказването е невярна и подвежда. Жената е лишена по природа от твърчески потенциал ( в това няма нищо обидно) - липсва й въображение, защото в противен случай не би била жена. Изключенията доказват правилото (лат. поговорка). Най-малкото е неуместно да се правят изводи на принципа "да се взема желаното за действително". Колкото до примера с кубиста Пикасо неразбираемото и загадъчното винаги са привличали жената като магнит. Причинатае за това е, че жената олицетворява физическия и материален свят поради това един пртрет-шедьовър, или "Аркадия " на Пусен, не може да я трогнат. От Рединг могат да ми се обадят да им обясня, че не трябва да смесват нещата и да се опитват да разменят местата им, защото така още повече объркват умовете и душите на обузумялото от манипулации и сатанински внушения съвременно човечество.