10 правила при ”лов” на евтини самолетни билети
Случвало ли ви се е да установите, че съседът ви по седалка е закупил самолетния си билет много по-евтино от вас?
Обратно в новинатаКоментари - 10 правила при ”лов” на евтини самолетни билети | Лайф.dir.bg
Коментари
Аз обичам да пътувам на тънкаж цени и имам известен опит. Мога да ви кажа, че 1--те съвета от статията са писани от тур агенция, а не нискоЬОЖетен пътнек, защото не отговарат на истината! Мога да ви уверя, че ако проверяваш често, става все по-скъпо и по-скъпо, защото сайтовете имат функция за логване на АйПи адреса, слага бисквитки в браузъра и има брояч на търсенията за датите. Цемта е да продадат на максимално високи цени естествено. Това го прилагат и авиокомпаниите и сайтовете за хотели. Оказвало се е, че супер изгодната оферта е нормалната цена на официалния сайт на хотела примерно. Така, че или трябва веднага да се резервира като се усети нещо добро или да се търси от различни компютри! Второ, резервирането онлайн отрано НЕ Е по-евтино! Тоно най-ранните билети са на максимално високи цени, защото ги купуват хора, които им се налага да пътуват точно на тези дати и нямат избор. Изгодните оферти ласт минет също са скъпи. Уловката е, че се пускат 10-15 наистина тънки билети, които да служат за реклама по различни медии. Чалъма е да намажеш такъв билет, но е трудно. Примелно казват билети на цени ОТ... Тези цени ОТ..са именно промоционалните няколко билета с рекламна цел. И накрая се оказва, че нискобюджетнити са горе долу на цени като на нормалните, затова смятайте и продвижването от забутаното летище до града, такса за онлайн чек ин и такса за плащане с карта (на райън ер мисля бееше 6 евро чек ин и 2 евро такса плащане а уиз ер и аз съм ги отписал защото те са си с нормални цени не са никаква бюджетна компания). Какъв е извода-мижи да те лажем. Принципа е като на супермаркетите които пускат евтина бира за 30 стотинки, отпечатват листовки в тираж 10 000 броя където рекламират бира по 30 стотинки , а реално промоционалната бира е само една каса и който от тези 10000 потенциални клиенти намаже да се вреди да вземе от касата - намаже.
Кой ти е казал, че услугата е една и съща? Има билети, които не могат да се презаверяват, те са най-евтини. Има билети, които могат да се презаверяват за +/- 2-3 дни, те са по-скъпи. Има и бизнес класа, която позвлява в общия случай да летиш когато поискаш и да презаверяваш билета няколко часа преди полета. И всичко това е за един полет и един и същи самолет. И да ти отговоря кой им го позволява - пазарната икономика. За щастие си нямат нашите регулационни комисии да им фиксират цените.
Тези неща са от опит, надявам се да са ви полезни. 1. Всяка авиокомпания обявява 5-10 билета на суперпромоционални цени. Те са най-евтини, но първи свършват. Билетите са с фиксирана дата, не могат да бъдат презаверявани и парите не се възстановяват. Иначе казано - не ползваш - гориш. 2. Малко по-скъпите билети дават възможност да го презавериш за друга дата, но това не винаги е възможно. 3. Бизнес класата в това отношение е най-добре - там може да се обадиш преди полета и да кажеш, че няма да летиш днес. Затова и цената е 5-10 пъти по-висока (по-добрата храна и стъклените чаши изобщо не ги броя). 4. Понякога има възможност за евтини билети в последния момент - авиокомпаниите се опитват да си напълнят самолетите и пускат останалите места на промоционални цени. Само че това си е въпрос на късмет и на нагласа, че примерно утре ти се лети за някъде, без значение къде. 5. Нискотарифните авиокомпании съм ги набутал в черния списък. Купуваш билет, после плащаш за багаж, после плащаш и за ръчен багаж (Wizz), плащаш за място, ако не искаш да се тъпчеш в като в селски автобус и да се буташ за седалките, после ако не се резервирал преди 6 месеца плащаш и един скъп билет. Накрая ти излиза колкото с нормална авиокомпания.
С това ограничение от 2000 символа.... 6. Авиокомпаниите често овербукват полетите с 2-3 места, просто ей така, в случай че някой не се яви; ако вече сте се чекирали и сте на летището понякога има шанс да чуете повикване "търсим трима добровлци да се откажат от сегашния полет и да летят след 12 часа, плащаме ви по 200 евро и ваучер за обяд" - чух го миналата седмица на летището във Виена. Ако не ви пука, че ще висите 12 часа и сте бърз - това е вашият шанс. 7. Един път ми се е случвало цените да падат две седмици преди полета, когато FlyNiki реши да влиза в България и предложи промоционални полети до Виена - за да му подбият цената австрийските авиолинии свалиха цените 4 пъти и полета София-Виена-София излезе по 120 лева на човек, при положение, че предишния ден струваше около 200 евро. Така че - успех.
Ами това са частни фирми. Могат да си правят каквото искат с цените. Ти кой си, че да се опитваш да им диктуваш цени?
Пуснете летище Горна Оряховица. Не ни карайте да пътуваме по 3 часа до другите летища в БГ, щото наистина вече използваме летище Отопени, поради ниските цени.
Най-яко е да си имаш един Гълфстрийм 5 и да си джиткаш до Бора-Бора, когато ти скимне.
Ала бала. Три месеца рових за почивки в Куба, следях цените, като ме удушиха по адреса, че като взеха да ми предлагат едни бомбастични цени, свят да ти се завие! Накрая отидох в комшията, седнах на неговия компютър и ми излязоха 250 лири по-евтино на човек! И с билетите е така...
От брат ми знам, че това е абсолютно вярно - като вземеш много-много да гледаш за една дестинация от едно и също място, и малко по малко ти вдигат цените... Затова отиваш на друго, и ги изненадваш :)
Много си прав, мога да го кажа от личен опит. Може да го направиш и от един компютър, но след като си търсил трябва да изтриеш "бисквитките" (cookies).
Оо принцип полетите от/до София са по евтини защото има повече полети... :) Нискобюджетните компании вземат висока такса за багаж и не винаги са по евтини. Също така мн често има 20% намаление на билетите ако се закупят от моб приложение.
Търсенето на билети не е за всеки. Ако нищо не разбирате и дори не може да откриете дадена статия в нета - директно към турагент или онлайн такъв. Ако се ровичкате и си търсите достатъчно, препоръчвам да минете през един форум - Magelanci. Български е и там има много инфо и тънкости, както и много пътешественици споделят идеи и инфо кое и как. Не е лесно, но може да се лети за 100 евро до Ню Йорк или за 250 евро до Карибите. Въпросът е да знаеш кое, как и кога.
Аз ако искам д алетя утре а ..евтиното ..е след 8 месеца..мерси. Така, че ..по възможност не ползвайте нискотарифни ....нищо не им е ниско, ако искате да летите като бял човек.
И не на последно място...отидете в агенция, там всичко е на едно място, е не може всеки да разбира от всичко, нека всеки си гледа работата.
сновно правило унещижете корупцята в управлението на страната за да има раноправие в цените по европа
Като чета колко неща е добре да правя "по възможност", за да е евтин билета, най-добре "по възможност" да не летя - съвсем евтино ще ми излезе ...
Летете от Букурещ, Констанца или Истанбул. В пъти по евтино ако решите да ползвате Варна или Бургас.
Остана ли някой от Сев. България да лети през София?
Лично аз - от Североизточна България съм- си търсих билет твърдо от Варна, когато летях за Лондон. Защото влаченето ми до Сф с автобус или влак е цяла нощ или цял ден и 70-80 лв отгоре! Намерих си много удобен полет и то с българския превозвач, и то на цена, по-ниска от полетите на нискотарифните по същото време. Друг е въпросът, че полетът закъсня с два часа, след което реши да се отбие и в Сф и не само се отби, ами в Сф ни свали - нас и багажа ни и отново минахме през всички процедури, за да се качим на същия самолет, на същите места и да продължим нататък. Така че не се знае кога губиш кога печелиш, от авиокомпания просто не знаеш какво безобразие да очакваш!