Коментари - Как едно семейство възражда винарските традиции край хубавия син Дунав | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Ко туй У ля ля. Хаххаахахаха

Тия статии, не трябва ли да са означени като платени. Не вярвам дирниците да правят безплатно реклама.

Тия са пълни смешници. И вината са доста надценени. Бутилиране където им падне , чудно как контролират качеството. Нали лапат евро парите, другото няма значение. И на тая малката с големия опит да не и дават много да говори ,че ги излага съвсем.

Хубаво българско цвете, не говори “ Генерално и креативно..” щото олекваш, като надут балон . Говори си с “простички”, български думички за да те харесат българските потребители, на които основно разчиташ (иначе и аз мога да се изкилифенча и да не те “лайкна” , кат български “консуматор” !! А, Тъпото журналя от ДИР-а не схваща ли, че подчертаното “..най-доброто възможно вино” Е Абсолютна безсмислица (нон сенс !! ) , а, смисленият израз е “възможно най-доброто вино” !! Но, това да го пренебрегнем, защото цялата задруга от журналист, редактор и коректор са, очевидно, кухоглави и мързеливи неграмотници, но, сигурен съм, с болнави професионални амбиции и претенции за високи заплати !! Народът си има приказка и за това : Пази Боже, сляпо да прогледне!

Тук някакъв голям специалист се в впуснал да пише за някакво тракийско вино, което горяло в огъня.... Боже, Боже, защо си дал на такива хора акъл да пишат, но не си им дал достатъчно от него, та да пишат умни неща? Виното няма как да достигне 20% алкохолно съдържание, защото в плода няма достатъчно захарност. За да имаш вино с 19% или 20 % процента алкохол, трябва да го подсилиш, т. е. да добавиш спирт. Така се прави портото например. Дестилатите са открити през 10 в. в Арабския халифат и навлизат едва през 14 в. в Европа, така че траките не са пиели подсилено вино. За разлика от тях елините са разреждали виното си, за да не се напиват бързо, а траките като по диви хора са нямали проблем с това. Аз не разбирам тази меланхолия по "традиционните" български вина, защото тези уж само български сортове не са качествени и просто няма как да се наложат на пазара. Гъмза, димят, мискет, памид - извинявайте, но това са сиромашки сортове за лична консумация на село от бъчвата на дядо. Има само три популярни в България сорта, от които евентуално може да се извади вино на световно ниво - мавруд, Мелник 55 и рубин. Като се има предвид как тези вина са създадени и кои сортове са смесени, за да се появят те на бял свят, не бих ги определил като автентично български. Патент за това няма. Иначе представеният винопроизводител е много интересна - прави добри траминери и шардонета, а и розето му "Ooh-la-la" е изключително пивко. Опитайте! А на залитащите по измислената тракийска мистика драскачи - приятен ден!

Отворко, лично съм копал, брал и наливал ....черен Отело. Гроздето се зарежда с чепките заедно за да ври. Виното е малко по количество но е между 22 и 25 ПРОЦЕНТА АЛКОХОЛНО СЪДЪРЖАНИЕ. Вино се пие за удоволствие и ритуали. Иди,отроднико, на светилището Перперек - там до днес стоят изкопаните в камъка резервоари за тонове вино. Това вино е хвърляно в огъня за гадаене. По този ТРАКИЙСКИ РИТУАЛ на бащата на Октавиан Август е предсказано в Перперек, че синът му ще стане император. Първшят император на Рим. Това е исторически факт. Исторически факт е, че и Александър III Македонски е посещавал това светилище за предсказания. Още веднъж, кратера е измислен от бежанците от Египет - гърците, защото са се напивали от силното тракийско вино. Нямат ензимите за разграждане на алкохола. Затова са го РАЗРЕЖДАЛИ с вода в кратери. Днешните популярни сортове каберне, кабцерне-совиньон, мерло, шира, розе....НЕ СА ТРАКИЙСКИ МЕСТНИ БЪЛГАРСКИ СОРТОВЕ. Твърдият алкохол е БЪЛГАРСКИ ПАТЕНТ. Защото се произвежда по същата технология, както розовото масло оставено в над 30000 тракийски могили само в днешна орязана България. В музей се намира "апарат" от ДЕВЕТИ ВЕК от Средновековна България за производство на ракия. Ракия идва от тоста за наздраве "От/чрез Ръка". Дори на турски ракията се нарича "ракъ". Преди бой в средновековна България са раздавали ракия на войниците и те са били безстрашни и непобедими. За този факт свидетелстват тогавашните автори на хроники. Днес алкохола и глутена се водят за отрова в англосаксонският свят. Защото англосаксонците и поробените от тях идийци и индианци НЯМАТ ензимите прерацотващи тези вещества. Тези ензими се култивират в човешкото тяло чрез стотици поколения употребяващи пшеница-лимец и вино. В мексиканската кухня НЯМА дори процеса на заквасване. Руснаците пият водка на погребения. Защото виното е непознат продукт в онези ширини. Виното е Живота, който Живот подобно на Вино изтича. Виното, подобно на Живота, се Сътворява с Любов, Труд и Постоянство. Виното, подобно на Живота, е Тайнство, в което се посвещава. Затова Лозата и Гроздът са основен Български и Раннохристиянски мотив. Лозата е Богородица родила Грозда от който Грозд се получава Виното-Живота. Божият Син е Пътят, Истината и Животът. В народните обичаи е запазена най-съвършенната философия. За имащите очи да я видят това е РА-дост. Достигане до Бог.

когато отглеждат американски сортове. Същите вина си ги купувам от чилийски производители. На невъзможни за българските производители цени. В България има истински български производители, възраждащи оригиналните български сортове лози. Умешлено унищожени през 20-ти век. Днес отново се наливат тракийските гъсти вина с алкохолно съдържание над 20 процента, с които вина тракийските свещеници са извършвали ритуалите хвърляйки виното да гори в огъня. За тези вина гърците измислят Кратера - съд в който да разреждат силноалкохолното тракийско вино с вода. Бежанците от Египет са нямали ензимите в тялото си, които ензими разграждат алкохола.

Какво е заплащането при гроздобера? Ако някой знае, моля да пише!

Поздравление! Поддържайте високо качество. Успех!

Много поздрави от ;Шато Бургозоне; гр. Оряхово. Желаем ви успех---НАЗДРАВЕ