Коментари - Матю Макконъхи спечели първия си Оскар | life.dir.bg
назад

Матю Макконъхи спечели първия си Оскар

Наградата Оскар за Най-добър филм бе връчена от Уил Смит на екипа на "12 години робство".

Обратно в новината

Коментари - Матю Макконъхи спечели първия си Оскар | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Преди да коментираш няма да е лошо да вземеш да гледаш въпросните филми (12 Години Робство и Клубът на Купувачите от Далас). Определено са две от най-стойностните продукции в последните години.

Никой не говори за Поезия. Напротив Старателно се избягва тази тема. А тя е едно от Изкуствата. Аз пиша от 26-27 години,и то доста,досега Нула Внимание

Е, определено в Холивуд има лицемерен и пропаганден елемент, но това е дълга тема.

А ти, чиче, му клати топките през това време

В Поезията всичко е казано Ясно и Точно. Явно не е удобно.

Темата за политическата пропаганда е дълга, но в случая филмът просто е добър, независимо дали съдържа пропаганден елемент или не. Безсмислено е на всяка цена да се опорочава нещо принципно стойностно.

Сладур е тоя Матю. С тези трапчинки...ммм

Да пишеш поезия ти трябва: Лист,Молив , малко Талант и 2 на 2 метра. Без скъпи тоалети,коли,кабинети ,луксозни къщи и медии.

От цялата церемония най-якото беше,когато излезе Андрей Слабаков с цигарата да си вземе Оскара за цялостно творчество.Евала,Андрей,гордеем се с теб.

Опа,аз съм се объркал.То не било церемонията за Оскарите,ами някакво повторение на коментарно студио на Биг Брадър :).

Само мен ли ме дразни фактът, че водещата е обратна?!

Ъхъ

и че Вълкът от Уолстрийт не спечели нищо важно, такива филми не трябва да се поощряват

Скъпоструващ еврейски мега кич ! Поне знам какво не трябва да гледам :)))

Сладур като че ли беше преди години,сега като поостарява и нещо взе да ми заприличва на Румен Луканов от "Сделка или не"...

Пак прецакаха Лео, много тъпо... На негово място ще спра да уважавам с присъствие церемонията.Иначе и Матю си заслужава статуетката, между другото браво за съпругата, Камила Алвес е великолепна и то след 3 деца!! Кейт Бланшет с уникален тоалет, много красива.

И Матю и Леонардо са доказателство как само някакви кукли биват лансирани за Оскар (пример silver linings и дженифър лаурънс..или както там се чете последната). Иначе е ясно, че Холивуд бълва големи простотии и сам си ги награждава ;) Отдавна това не е критерий какво да се гледа и какво не става и за шумов фон...

ха-хаа ти пък

Да бе, и аз го видях. Правеше сценичният пушек :DD

Ясно! Бабата на Ди Каприо е рускиня. Политически не е удобен за Оскар. Помнете ми думата - Оскар няма да види, дори да се моли, да се боядиса черен и да си направи дебели джуките, дори да каже, че обича и мъже.

Изгледах 90% от номинираните филми и всички са хубави, даже и Небраска гледах, страхотен филм, само не ми харесва, че чакаме цяла година за да излязат накрая. Мога да кажа, че последните години киното им позакъса, но тази година ми се струва, че излиза от кризата, вероятно и света също от икономическата. А който не ги харесва е лесно - да не гледа, има "чудесно", бозаво, мужишко кино напоследък, което странно се опитва да копира Холивуд.

да, все пак е тъпо да си хомофоб :)

червеногъзиййй и тук ли нацвъкахте, нестига че бащицата Лилипутин виси от месец на портрета от първа страница на червеното ви сайтче, сега и оскарите били нагласени понеже прадядото по съребрена линия на съседа на Лео бил си сложил червено шалче веднъж

На 44 си е пич, та дрънка, а променен ти се вижда заради липстата на 25-те кг, с които е отслабнал и които още не е възстановил на 100 % покрай ролята във филма, за който получи Оскар-а :-)

kokobrais

Мен пък ме дразни малкото ти мозък!

За жалост, не си единственият съвсем обикновен /с малка буква/ повърхностен хомофоб... За щастие, все по-малко стават подобните на теб ограничени и тесногръди, хмм, популационни единици.

Така е, не тъпо, а тъпанарско е да си хомофоб, особено в този век и при това равнище на информация и социална динамика.

... i po deistvitelen sluchai. Ne razbrahte li veche, che stom ima film za istoricheska lichnost, toi vzema Oskar.

Това е Оскар за актьорска игра , а не за самия филм - там има други категории. А Лео играе по невероятен начин в този филм (както и в почти всички останали) и филмът е интересен основно благодарение на играта му. Не знам какво трябва да стане за да му дадат Оскар.

Навсякъде по телевизиите ни обясняват белите какви расисти са, а никой нищо не казва, чернокожите какви расисти са. Днес расизмът на чернокожи към бели е много по-опасен, но за него нито дума. Дай да правим филми колко мачкани са били чернокожите преди години. Трябва да гледаме днес какво се случва. По онова време не само чернокожите са били мачкани. Не е ли имало български геноцид ? Не е ли имало арменски геноцид ? Днес няма ли икономическо робство ? Много народи и хора са били избивани, но само евреите и чернокожите печелят девиденти в днешно време от това.

Расизмът и геноцидът във всички негови форми и прояви е осъдителен. Въпросният филм с нищо не отрича това.

Следващата година наградата за най-добър филм ще отиде за някоя лента, която ще ни обяснява колко милиарда евреи са били избити по време на ВС2 х) помнете ми думата хаха

Нали, щото филми на друга тематика освен изброените от теб, не съществуват. Много си проста, Анке.

не мога да избягам от тези червени кратуни, навсякъде пишат и коментират, баси хонорарите, станахте милионери вече! отивам да прочета спортните новини, дано и тях не сте завзели :))))

Истината е,че тази година поне 3-а от номинираните мъже,бяха абсолютно равностойни. И аз смятам,че Ди Каприо направи страхотна роля,но...няма начин точно неговият филм да е еталонът.

Дали знаеш изобщо значението на "хомо-фоб"? Впрочем - какво би станало, ако някой от родителите ти беше гей или лесбийка?!

Жалко за Ди Каприо. Трябваше да му дадат Оскар още през 1991 г. за Критърсите 3.

Леонардо играе еднакво във всичките си филми. Казвам го като човек изгледал всичките му филми от "Защо тъгува Г.Г." нататък. Много умело си подбира печеливши роли, които да пасват на начина му на игра, но като актьор не предлага кой знае какво. "Вълка" пък беше едно от най-слабите му изпълнения. Както и на Скорсезе, впрочем.

Доста безумно изказване. Това, че един филм третира тема относно човешките пороци, не означава, че ги поощрява. Все едно да кажеш, че "Мълчанието на агнетата" поощрява серийните убийци или че "Карибски пирати" поощрява пиратството:))

Това е въпрос на лично мнение/усещане и като такова не е определящо. Аз също съм изгледала всичките му филми и според мен е подчертано талантлив и разностранен актьор. Между другото, актьорската игра на Лео точно в споменатия от теб филм "Защо тъгува Г.Г." по обясними причини е всичко друго, но не и стереотипна, за да може да се говори за едностилие на изпълненията му във всичките му филми;)

С подобен "коментар" простотия демонстрираш единствено ти:) Хубави /и награждавани/ филми има за всичко и всички. Съвсем друг е въпросът за желанието на някои да си търсят претекст да излеят омразата и тесногръдието си, което, разбира се, е твърде далеч от кинематографска критика:)