Български ученик в топ 10 на математиците в света
17-годишeн младеж от Математическата гимназия в Пловдив влезе в топ 10 на най-добрите математици в света.
Обратно в новинатаКоментари - Български ученик в топ 10 на математиците в света | Лайф.dir.bg
Коментари
браво момче от сърце ти желая здраве и още по- големи успехи от такива деца се нуждае държавата ни жив и здрав да си
По-достъпно е във финансово отношение. Езикът - отделно (предполагам, че не визираш Русия;).
Айде де! Откога чакаме да реформират образованието напълно, че да канят българите по света само за хостеси, бармани, шофьори и ... компаньонки!!
"Мечтата на най-добрия математик е да учи в САЩ" Странно, защо ли мечтата му не е да учи при "братушките" в Русия, Беларус, КНДР или Куба?
М, да, има резон, аз затова не се замислих, че ако няма кой да го издържа, въпреки евентуалната стипендия, ще му е трудно. Имах предвид на изток, буквално, колкото и екзотично да звучи, за да има някаква конкуренция. Иначе има много добри университети и в Япония и в Китай и в Индия и в Русия, че дори и в съседна Турция има добри, за съжаление. От друга страна у нас идват индийчета да учат медицина и учат наистина сериозно и съвестно, а учат у нас, защото им е по-изгодно. Гърците и турците, които учат в България, го правят не само защото им е по-изгодно, а и защото в повечето случаи не са успели да се класират за най-долнопробното местно вусше учебно заведение и обикновено не стават за чеп за зеле.
Браво на момчето,но ми е интересно дали ще го водят като мечка в парламент,президенство,телевизии........
Защото в САЩ се раждат все повече деца с аутизъм, статистиката е наистина плашеща. И там такива като него, здрави, интелигентни, образовани, млади хора, ги ядат като топъл хляб. Китай, Русия, Индия, те все още си произвеждат и локални гении, та не им се налага да внасят отвън.
Новината за постижението на момчето,редом с новината за софка...Боже на къде вървим?????
Аз визирах Индия и Япония. Най-вероятно детето е учило английски. Затова споменах езика. Ама не ни е работа да се правим на орисници. Момчето ще си намери Пътя. Ако има дарителска кампания - ще дам.
Поздравления и още много успехи Петре! Успех и с мечтата за учение в САЩ, със сигурност ще успеш и в това. Съжалявам само за едно - че ще останеш там или където и да било по света, а България ще изгуби още един умен и успял човек...
За съжаление, ще го прилапат от разни корпорации в САЩ. Колкото и да е умен, все ще трябва да е надничар при евреите.
Единственият начин малко да се оправим е да има повече математика,добро начало е задължителна,сериозна матура по математика
Браво!!!!! Ето това е за гордост! Нека медиите да ни казват повече за такива умни и талантливи деца! А в БГ има много други такива, които да я прославят по света със своя ум, интелигентност и красота. Успех на Петър! Следвай мечтите си и никога не се отказвай!!!!!!!!!!!!