Коментари - За вярата на родителите и децата в Дядо Коледа | life.dir.bg
назад

За вярата на родителите и децата в Дядо Коледа

От родителите до голяма степен зависи докога децата вярват в Дядо Коледа, смятат психолози.

Обратно в новината

Коментари - За вярата на родителите и децата в Дядо Коледа | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Приказките са най-достъпният начин детето да бъде подготвено за реалността, за съществуването на "добро" и "лошо". Алегориите, които присъстват в приказките и "измислените герои" учат децата на морал, етика, ценности, по разбираем начин.

здравеите ,весели новогодишни празници.по разглегдания тук въпрос бих казал че е доста отговорно за родителите когато възпитават и създават в децата начален мироглед за нещата около тях това включва вапроса с вярата ,защото тук опираме до създаването на илюзорна вяра в нещо несъществуващо ,да относно четенето на приказки и подбни истории може да баде едно средство но не е изчерпващо .по въпроса за дядо мраз ,дядо коледа ,санта клаус и т.н. всички са производни на една консуматорска култура ,на запад а на изток комунистическия материализъм с цел отклоняване от християнските стенности ,и всичко с стената на една явна лъжа,след което рано или късно детето трябва да се раздели разочаровано ,докато има доста по стоиностно заместване и то сас истински случили се истории и примери ,като вземем например в последно време има доста издания на децки илюстрирани библии със подходящо поднесени библеиски истории за децата ,като дават повод за размисъл и децки въпроси които водят до възприемане по по реален начин истината и доброто и злото и практикуването на доброто ,смелост и желание за подражание на истински съществували и съществуващи герои,така че има винаги по добрата алтернатива за да не сме в лъжа и да държим едно дете в заблуда.всичко хубаво

Ами да Ви отговоря тогава - ако отнемете на децата си вярата в чудеса и им разясните колко жесток е принца убил змейчето и ловеца разрязал горкия вълк, за да извади Червената шапчица и баба й, ще си отгледате един завършен и безскрупулен циник.

Стою

Остави ги да гледат CN.

Ние вярваме в Дядо Мраз.