"Blue Christmas"("Тъжно Рождество") е композирана и написана от Бил Хейз и Джей Джонсън, а първият й изпълнител е кънтри певецът Дой О`Делл, изпял я за пръв път през 1948 . Пресли на свой ред я пее за пръв път през 1957 г. Тя е пята и от Бийч Бойс (1964). В САЩ песента традиционно е включвана в музикалните програми за Рождество Христово.