За бирата и хората или кой е г-н Хопс

Един от създателите на първата пивоварна в Ловеч ексклузивно пред Dir.bg

Обратно в новината

Коментари - За бирата и хората или кой е г-н Хопс | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Браво! Успех! Наздраве ;-)

Браво! Браво на момчето! Ето такива ще оправят държавата - позитивни хора, с енергия, предприемчиви и с добър вкус! Успех и наздраве с една хубава IPA!

Ей такива новини пускайте - пичовски написани,с чувство за хумор и най-вече - без мрънкане и философствания!

Супер сте ! Смело напред ! Пожелания за много късмет и успехи !

Стартирали са добре. Дано успеят с разрастването на фирмата - обем на производство, дистрибуция, договори. Да идват към морето, че да я пием. Щото големите компании ще се опитат да ги задушат, ако им дърпат от пазара. Така че, наздраве и чакаме Господина.

А подготвили ли са 4 тона бира за…. нал' се сещате.

Браво, пичуи! Ще го пробвам този г-н Хопс при първа възможност (тука г-жа Хопс се връзва по-добре май :) Между другото Мелтум е падежна форма на Мелта, а Президиум не е име, а просто термин за вид римско военно укрепление ;)

Не ми се чете толкова дълга статия. Но за бирата трябва да се знае, че е бъкана с тип женски хормони. А другото е биреното шкембе. И да не се подценява алкохола, който си е вреден.

Браво!!!

Наблегнете на малца, полезен е за кръвоносните съдове, ако не прекалявате. Една бира на ден или без бира, защото с една обикновенно не може.

Успех, Павка!

БРАВО !!! Успех в бизнеса момчета! Наздраве на всички бираджий !!!!!

Дръжте на качеството, другото ще си дойде на място с времето !!! Бири - многооога, но хубавите и качествените са МАЛКооо!!!

Наздраве!

Това е друга бира...пивам си, но с тая подагра доктора не дава!

и той не е заферментация, а за аромат. За ферментация мая.

Цветовете на хмела (т.н. шишарки) се използват за производство на бира и за билкова терапия. Днес в почти всички бири се влага известно количество хмел, което е и основното стопанско приложение на това растение.[2] Хмелът притежава няколко важни за бирата свойства. Той придава на напитката горчивина, която балансира сладостта на малца, както и цветни, цитрусови и билкови аромати и вкусове. Хмелът има и антибиотичен ефект, който благоприятства развитието на пивните дрожди за сметка на останалите микроорганизми. При готовата бира той удължава времето, през което се задържа пяната,[3] а с киселинността си действа като консервант.[4]

Браво момчета! Успех!

Успех Павка! Страхотно начинание!

Браво и успех!