EPA/БГНЕС
Кралското семейство си размени скромни подаръци
Четири поколения на британското кралско семейство празнуват за първи път заедно Коледа.
Кралската династия се събра в пълен състав в имението Сандрингам. Миналата година Кейт и Уилям не можаха да се присъединят към тържествата, защото херцогинята на Кембридж предпочете да кара тежките първи месеци на бременността си при родителите си. Принц Хари пък беше на мисия в Афганистан.
Сега всички бяха на линия и благодарение на роденото през юли кралско бебе Джордж честването бе за общо четири кралски поколения.
В 20 часа бе вечерята за Бъдни вечер, последва размяна на скромни подаръци. След това дамите пиха кафе, а мъжете лек алкохол.
На Коледа честването започва с присъствие на литургията в съседната църква, за която всички отиват пеша, без кралицата, която пристига с автомобил. Следва кратък обяд, съставен от пълнена печена токачка и зеленчуци, а после всички се събират да гледат по телевизията предварително записаното коледно обръщение на кралицата към поданиците й.
Кралското семейство празнува Коледа и на следващия ден с традиционен лов на фазан, а после всеки се отправя към дома си.
Сега всички бяха на линия и благодарение на роденото през юли кралско бебе Джордж честването бе за общо четири кралски поколения.
В 20 часа бе вечерята за Бъдни вечер, последва размяна на скромни подаръци. След това дамите пиха кафе, а мъжете лек алкохол.
На Коледа честването започва с присъствие на литургията в съседната църква, за която всички отиват пеша, без кралицата, която пристига с автомобил. Следва кратък обяд, съставен от пълнена печена токачка и зеленчуци, а после всички се събират да гледат по телевизията предварително записаното коледно обръщение на кралицата към поданиците й.
Кралското семейство празнува Коледа и на следващия ден с традиционен лов на фазан, а после всеки се отправя към дома си.