Изследването е проведено от учените в Университета в Охайо. Участие са взели 58 души на средна възраст 53 години.

Установено е, че наличието на стрес през последните 24 часа е свързано с изгарянето на 104 калории по-малко в продължение на седем часа след хранене.

Според медицинското списание Biological Psychiatry ежедневното излагане на стрес в продължение на една година може да доведе до увеличаване на телесната маса до 5 килограма.

При жените, подложени на стрес, се наблюдава и увеличение нивата на инсулин. Това е и един от факторите, които допринасят за натрупването на мазнини в организма.