В "Детския национален медицински център" Мишел Обама се срещна с десетки болни деца, които ще прекарат Коледа в болницата, вместо по домовете си. Първата дама донесе на всички подаръци, а после почете на децата коледни истории.

Традицията, съгласно която съпругата на стопанина на Белия дом посещава по случай Коледа болни деца, датира от над 60 години. Първата Първа дама, сторила това, е Бес Труман - съпруга на 33-ия президент на САЩ Хари Труман.