Шампионатът по хвърляне на станалите ненужни след празниците горски красавици ще се състои за седми път. Всяка година състезанието събира стотина участници на всякаква възраст. Този път организаторите планират отделни съревнования за мъже и за жени, а също за младежи и девойки до 14-годишна възраст.

Правилата са същите, както и при хвърлянето на копие. От участниците се изисква да метнат елхата колкото се може по-надалеч. Към самата техника на хвърлянето обаче не се предявяват специални изисквания, допълват от БТА.