Смелата дама не успяла в рискованото си начинание и била спасена от рибари, предаде Франс прес. Трепереща от студ, тя била открита на половин километър навътре в Атлантическия океан. Рибарите чули виковете й и се притекли на помощ.

Британката напуснала круизния кораб "Марко Поло", след като се скарала с мъжа си и слязла на пристанището във Фуншал. Жената била твърдо решена да се прибере в родината си със самолет. Когато пристигнала на летището, видяла как морският съд отплава в посока на Лисабон след круиз из Карибите. Тогава тя отишла на морския бряг и се хвърлила да гони с плуване кораба "Марко Поло" към 20 часа местно време.

Четири часа по-късно тя била спасена от рибарите и била закарана в болница във Фуншал с признаци на хипотермия.

Според местните медии по това време съпругът на жената не бил вече на кораба, а взел първия полет за Англия.