Проучването било осъществено от екипи от университетите "Аалто" (Финландия) и "Оксфорд" (Великобритания), които изследвали телефонните обаждания на 3,2 милиона потребители.

Специалистите анализирали колко често разговаряли абонатите и каква е била продължителността на разговорите им. Оказало се, че 25-годишните говорят повече от всички други, пишат от БТА. Но хората над тази възраст имат склонност да залагат на по-трайни и стойностни приятелства.

След 25-годишна възраст се случват много неща в живота на човека, които ограничават приятелския му кръг. Това са бракът, родителските ангажименти и остаряването. Социална изолация се получава и при пенсионирането, при възникване на здравни проблеми, и след смъртта на близки.