Коментари - Обвиниха Уди Алън в расизъм | life.dir.bg
назад

Обвиниха Уди Алън в расизъм

Култовият холивудски режисьор Уди Алън отново се оказа под обстрела на критиката.

Обратно в новината

Коментари - Обвиниха Уди Алън в расизъм | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Именно с ОЧЕВИДНОТО и ПОСТОЯННО навиране на темата за хомосексуалните отношения във ВСЯКА продукция на Холивуд, техни филми вече гледам САМО СЛЕД ПРЕПОРЪКА от хора, чието мнение ценя. ДА задаваш предварително параметри пред един творец (който и да е той) какво да присъства във филмите му и да го критикуваш, ако то не присъства, си е вид ЦЕНЗУРА и гадна ПРОПАГАНДА. Просто е невероятно, че САЩ стигнаха до там. А смешното и парадоксалното в конкретния случай е, че ционисти критикуват друг ционист.

Тия американски холестеролови гейове съвсем изтрещяха :) Отнесъл критики защото нямало пендели :) Все едно е задължително навсякъде да има .

Това е негово право на автор и режисьор. Ако критиката им се безпокои за такива неща там, то е разбираемо защо напоследък не се прави нищо особено в киното или театъра.

той си решава, какъв цваят да са и защо! А там черни, бели, джуифи всички са едни срещу други, всичките са расисти... Да не говорим за властта, защо има още визи за българите, нали сме в ЕС?! САЩ защо не спазват споразуменията с ЕС, защото сме българи т.е. защото са расисти?!

Браво Уди! Всеки път ти се възхищавам - и този път не ме разочарова!

Като се сетя ,че напоследък излезнаха много уестърни с чернокожи!!А и с хомосексуалисти!!Което няма нищо общо с историческата действителност през 19 век!!!Просто е нямало начин как да се случи. Лошо няма режисьора да си избира актьорите,само да не се оплаква,че критиката го гледа с друго око ,защото е бил юдей!!

"Британският университет Уоруик бе принуден да издигне ограда около езерото в кампуса заради агресивен женски лебед, който напада само чуждестранните студенти. Нападенията стават, когато студентите минават по пешеходен мост близо до мястото, където гнезди птицата. Тя атакувала само студенти от други народности. 24-годишна индийска студентка разказва, че често била подгонвана от лебеда. Фокусира се специално в мен, изглежда е расист, казва тя. Нейна италианска колежка допълва, че птицата наистина безпогрешно разпознавала чужденците./БЛИЦ" Горкият лебед, сега ще го обвинят в расизъм!!!

Лошо впечатление ми прави статията с думите "чернокож", "афроамериканец" и липсата на думата "негър". Нима сме в сащ? Признаците на упадък на големите империи са именно хомосексуализма, който пропагандира сащ, а и с този антирасизъм стават същите както расистите!

Жалко, че не сме в САЩ. Поне глупавите щяха леко да поумнеят. А и мързеливите да се научат да работят.

Негър си е напълно нормално дума, но милите ни журналисти преписвачи я заменят с тъпи политчески коректни термини на американците, което няма нужда да се прави при положение че ние не сме били робовладелско общество и нямам за какво да плащаме и компенсираме негрите, ние просто искаме да сме тук а те да са си там което не е расисъм, просто решаваш кой да идва в къщата ти.

Това е преводна статия, а в САЩ с "негър" имат право да се обръщат само един към друг негрите. Не е описано от къде е цитираното, вероятно е информацонен пул. Но е превод от американски източник, едва ли български жърнналит е свалил инфото. Това обяснаява защо нямаме "негър" в статията, а чернокожи и афро...

Dobromir Dimitrow

Благодаря, това е известно на почти всичко, но не е ясно, защо се прави механичен превод! В България думата "афроамериканец" е нетипична, ни е използваме "нгър"!!!

имало и свестни евреи.....

уди е расист, тои е евреин и ционист.

колко филми само с черни има, без нито един бял и няма проблеми, но като е обратното веднага писват...

А представете си какъв ще е писъка, ако се появи филм със заглавие огледално на "Белите не могат да скачат". Нещо като например "Черните не могат да се пързалят" и да е на тема хокей.