Учени: Мъжете са по-големи егоисти от жените
Международна група учени от Швейцария, Холандия и Германия установи, че системата за възнаграждение на мачовците действа по-слабо при прояви на алтруизъм.
Обратно в новинатаКоментари - Учени: Мъжете са по-големи егоисти от жените | Лайф.dir.bg
Коментари
Отново група учени, този път международна, откриха нещо, което знаеша баба ми още в детството ми.
Жените са с постоянни претенции към мъжете още от началото на връзката. След като родят деца, любовта, ако има такава изобщо, директно е пренасочена към тях и себе си. Мъжът става излишен в цялата картинка на обгрижване и е нормално да се отдели! Единици са жените които обичат и уважават повече или еднакво половинките си спрямо децата. Ето защо ако мъжете не мислят за себе си няма кой друг да го прави.
вуичо ванйо ,много си го закъсал..... *Съобщението е транслитерирано от системата. Моля, пишете на кирилица.
Така си е!Жените им готвят и сервират вкусна храна с удоволсвие,а мъжете им сервират извъбрачни връзки!
Понеже мъжкия пол е по-кекав и момченцата са по-болнави (в детска възраст смъртността им е по-голяма, отколкото при момиченцата) - затова са по-глезени и обгрижвани от майките. До по-късно се напикават, по-късно прохождат и т.н. Малките им сестри ги слагат в джоба си. Ето как се развива егото и нагласата спрямо съпругата - мога да осера пейзажа, ти ще го понесеш. Разбира се това е тенденция, а не правило. има си и изключения.
Естествено, че мъжът е по-големият егоист. Не е нужно да правиш "научни" изследвания, за да установиш този факт. Мъж без силно его е просто не-мъж. Както е казал е един умен човек" "Геният на жената не се нуждае от украсяване, ако тя не притежаваше инстинкта да играе второстепенна роля." Ето една задача за психолози и сексолози да познаят от веднъж кой е авторът на тази фундаментална мисъл, струващата колкото едно висше образОвание.
Учените осигуриха бизнеса на завода в Каспичан за години напред. Няма ли някой специалист да изтълкува и поясни фундаментал-ността на този факт, или пък, защо не?, да го опровергае.
Само мъже които не познават жените могат да им повярват . Идете по съдилищата и ще разберете какви са жените !
Като онзи дето мечтаел да посее семето си във възможно най-много женски и да бяга. Или пък другия дето щял да избере от огромния списък желаещи.
Феминистската пропаганда продължава с пълна сила. Жените обичат единствено себе си и децата.
Жените дават приоритет на себе си и децата след първата забежка или изневяра на мъжа.Ако той дава приоритет повече на външния свят,жената развива инстинкт за самосъхранение и опазване на психиката от унижението и срама да е винаги пренебрегвана.Всяко0 действие има противодействие!!!Когато жената отдава всичко от себе си в една връзка,много често мъжът го приема като даденост и не се замисля,че всеот6дайната любов и уважение трябва да се подкрепя и обгрижва от двамата...Никой не е длъжен в този живот да се раздава до собственото си самоунищожение само защото на другия така му е по-лесно и удобно .
С другото. Твърде много първосигнални коментари се срещат тук по нещо, което се разбира от само себе си.
Доказано е, че са и по-суетни и по-големи клюкари.
ТАКА Е,ЗА МОЕ НАЙ-ГОЛЯМО УЧУДВАНЕ.ПРЕДИ НЕ МОЖЕХ ДА ПОВЯРВАМ,ЧЕ МЪЖЕТЕ СА ТОЛКОВА ПРИМИТИВНИ И ПЪРВИЧНИ,НО ВРЕМЕТО ДОКАЗА,ЧЕ ИМАТ УЖАСНО ЕЛЕМЕНТАРНИ И ДРАЗНЕЩИ ПРИВИЧКИ
Повдигането на пръсти пред огледалото няма да ви направи по-високи. Мъжът е активен в действието и/или в мисълта, в този смисъл се съсредоточава повече и отстрани изглежда, че почти нищо не прави или направо се мотае. На жените по природа им липсват тези качества. Затова те говорят и действат повърхностно, така вършат няколко неща едновременно, но по-важното е, че насочват силата си в двойствеността, манипулирането, измяната, лъжата. Тук за примитивизъм в общия случай въобще не може да се говори, а за нещата от живота.
Егоизма няма нищо общо с половете. Но пък за сметка на това колкото повече се развива интернет толкова повече неуки ставаме. Някой душевно се изпуснал и всички го приемат за научен авторитет.
Егоисти са защото знаят, че жената като се добере до тях, те самите ще са единствените които мислят за тях.
Съвременните учени са работят като обикновени проститутки - за каквото им кажеш да напишат "труд" и им подхвърлиш пари те го пишат.
няма безплатна жена, дори и собственната иска пари!!;))
Мъжете са по-големи егоисти, са установили група швейцарски крави... опа грешка - група швейцарски феминисти на редовната си среща на кафе и клюки, докато обсъждали бившите си.
Тия 'учени' откриват топлата вода всеки ден, също като пациенти с Алцхаймер, и на следващия ден - пак с някое 'уникално' прозрение ще ни просветляват. Няма нещо за Марс да кажат, пресмятали нивата на емпатия преди и след парична награда .... по-голяма глупост не бях чувала, дори и в УНСС не правят такива вече ;)
ВСЕКИ НОРМАЛЕН ЧОВЕК ДОСЕГА БИ ТРЯБВАЛО ДА ГО Е УСТАНОВИЛ!МЪЖЕТЕ НАИСТИНА СА ЕГОИСТИ И МНОГО ЖЕНИ ИМ ОТВРЪЩАТ СЪС СЪЩОТО,ЗА ДА ИМ ПОКАЖАТ КОЛКО Е ДОБРЕ ДА СЕ ОТНАСЯ НЯКОЙ ЕГОИСТИЧНО КЪМ ТЯХ...ПРИРОДАТА Е ОБУСЛОВИЛА ЕГОИЗМА ИМ И ТО Е ЕСТЕСТВЕНО СЛЕДСТВИЕ НА ПРИРОДНИТЕ ЗАКОНИ-МЪЖЕТЕ СА ЛОВЦИ,А НЕ ДАВАТ ЖИВОТ КАТО ЖЕНАТА...НЕ Е НУЖНО УЧЕНИТЕ ДА ГО КАЗВАТ.ЗА СЪЖАЛЕНИЕ ТОЛЕРАСТИТЕ И ЛИБЕРАСТИТЕ ПРЕВЪРНАХА ГОЛЯМА ЧАСТ ОТ МЪЖЕТЕ В ''ЛЕВИ КИТКИ''...ЦЯЛО ЧУДО Е ЗА ЕДНА ЖЕНА ДА ПОПАДНЕ НА ИСТИНСКИ МЪЖ,А НЕ НА НЯКОЙ ХЛЕНЧЕЩ ЛЕВАК,КОЙТО РАЗЧИТА НА НЕЯ ДА БЪДЕ И МАЙКА И БАЩА, И БРАТ И СЕСТРА,ЧЕ И ДА Е СУПЕР ЖЕНА!
Всичко е до култура и морал на индивида ! Мъжете също участваме в даването на живот и след раждането на детето помагаме докато сме живи !А че има уроди и от двата пола , това е отделен въпрос !
Искаш някой да те надене на копието или да те,, гръмне,, ли ...? Не си струва.Меката китчица е такава с твое съгласие. Просто една жена има много роли в семейния живот, а ти си играла само две и това я е устройвало. А и ловците са до време. После остава само единият мерак у тях.Егоизмът не зависи от пола- зависи от много неща и възниква още в детството. В твоя случай не става въпрос за егоизъм от страна на мъжа. Не си му оставила възможността да бъде мъж, поемайки ролята на майка и сестра.
Особено валидно е това в настоящите времена. Жените не се стискат както едно време да дават само на един-двама, а се раздават истински 4-5-6, 100 раздават любов на много мъже. Няма как да се оспори!
Ауу, тея откриха топлата вода. Естествено, че жените са по-малко егоисти от мъжете. Ако не беше така, то човечеството нямаше да съществува.