Кампания окуражава разговорите между непознати
Обичайна гледка в лондонското метро са пътниците със слушалки, приковали погледа си в смартфона, само и само за да избегнат очния контакт с останалите хора.
"Разговорите с непознати са социално табу. Те са нещо, от което ние прекомерно се страхуваме. Представете си колко по-различен би бил градът, ако сме в състояние да общуваме с напълно непознат човек, без да очакваме, че той непременно ще иска нещо от нас", казва Дейвид Блакуел, един от координаторите на проекта.
Блакуел и други доброволци раздават значки с посланието "Говори с мен, аз ще говоря с теб". Те ще служат като покана за разговор с хора, които носят същата значка, независимо дали чакат градския транспорт или се редят на опашка за кафе.
Лондончани, които не желаят да разговарят с непознати, просто не трябва да слагат баджовете. Проектът отчасти е мотивиран от скорошно проучване на Шефилдския университет. Според него, 30 процента от жителите на Лондон се чувстват изолирани и социално пренебрегнати, което се отразява на емоционалното и физическото им състояние, допълват от БТА.