Дъщерята на Каракачанов се омъжи в народна носия
Дъщерята на вицепремиера Красимир Каракачанов - Деница се омъжи за дългогодишния си приятел Никола в народна носия.
Обратно в новинатаКоментари - Дъщерята на Каракачанов се омъжи в народна носия | Лайф.dir.bg
Коментари
дрън-дрън... омъжила се в народна носия за дългогодишния си приятел... каква идилия, какъв патриотизъм... защо не се отправиха двамата млади към някоя казарма? нали такива идеи имаше бащата на булката...
Браво, изцяло подкрепям носенето на народни носии и осъвременени дрехи с народни шевици по всякакви поводи и дори във всекидневието. Да е живо и здраво младото семейство и все така да бъдат 100% българи.
Експлицитно възприемано като традиционно-патриотично, но имплицитно криещо по-скоро кода провинциално-ретроградното, носенето на носии ще си остане противоречиво възприеман акт на привидна съпричастност към твърде отдалечен от проблемите на съвремието обществено-исторически дискурс, носталгията по който се оказва непреодолима от хората, привързани към консервативните му в социален и политически аспект конвенции.
Простичко казано: Патриот е - душа дава за наука, за свобода; но не свойта душа, братя, а душата на народа! И секиму добро струва, само, знайте, за парата, като човек - що да прави? продава си и душата. И е добър християнин: не пропуща литургия; но и в черква затуй ходи, че черквата й търговия! И секиму добро струва, само, знайте, за парата, като човек - що да прави? залага си и жената. И е човек с добро сърце: не оставя сиромаси; но не той вас, братя, храни, и вий него със трудът си! И секиму добро струва, само, знайте, за парата, като човек - що да прави? изяда си и месата.
Много красота има в уникалните носии и в Българските традиции :))) Все повече хора предпочитат този вид сватбени празници. В пъти е по-добро от кичозните рокли и смешните костюми в стил " чалга барок "или европрайд . Младоженката е хубавица , направо сияе ... Здраве , късмет и да си народят малки Българчета :)))
Ходя с фолклорна тениска понякога на работа, но за да видя гневните физиономии на такива нихилисти като тебе бих обул и цървули.
Те имащите и можещите може и в Ренесансови костюми да се женят. А като зная цените на Боженци какви са, това допълва личното ми мнение. Бедните се женят с двама свидетели, а други теглят заем за сватба.
Булката - с народна носия... Младоженецът - качен на танк... Озвучаване - представителният гвардейски оркестър свири китка от Симфония "Вардар", "Шуми Марица" и "Излел е Делю хайдутин"... Шкембест мъж с фамилия на овчарско куче вади салфетка, забърся демонстративно неволно отрнилата се бащинска сълза, а после се изсеква в намачканата хартийка и хвърля спотаен поглед към наредените една до друга пълни баки на полевата кухня... Мила родна картинка, пропита с носталгия по късния соц. Здраве желаем, г'син поручик!!!
Ако булката е с черната коса. Много красиво момиче. Да им върви в семейния живот. И много внуци на дебелия и татко.
Как може на сватбата си да се облекат с тези ужасни и грозни селски носии!!!Егати и сватбените снимки ше имат!!!Децата им ще им се смеят и ще се срамуват в бъдеще от тях!!!
Народната носия е част от самобитността на един народ. Ако се срамуваш от рода и корена си,си по долен от мангал.
Гледай си катуна , манго , вие нали се жените само в маркови парцали :) Не коментирай Българските традиции , щото си жалък .
Горкото момче - младоженеца! Иска, не иска ще се жени в народна носия, вероятно по искане на тъста. Нали е патриот!
Мда, и на мене ми е чудно, дали патрЕота ке даде зетя си в казарма с циганите? И шерка му да стои сама и да бърше сълзи 2 години в къщи, а патрЕота ке й вика, ке ти го върнем мъШ! Това ако го видим, и ас ке одим у казармата!
Ми ако е злобна кучка, дето ще ти се изхрачи в лицето на улицата, щото ей така? Ква файда като е хубава?
чисто помашка история срещал сам с този проблем трябва да се издигнеш някъде и тогава сватба, простотия нечовешка