Коментари - Банскалийка извеза карта на България с шевици | life.dir.bg
назад

Банскалийка извеза карта на България с шевици

Здравка Цветкова е строителен инженер по професия, но е наследила желанието да се занимава с ръкоделие, да везе и да твори по формулите за красота от миналото.

Обратно в новината

Коментари - Банскалийка извеза карта на България с шевици | Лайф.dir.bg

17-11-2017 20-11-2018

Коментари

Г-жа Цветкова! Засрамете се! Не е никак почтенно!

Това е просто копие на картата на Ирен Ямами. Дори дизайнът не е променен. Хубаво е да се спомене все пак оригиналният автор, защото целият майсторък е точно в дизайна.

по внимателно. " Тя не можеше да стане без д-р Любка Любенова, Ани Йовева, Цанка Велева, г-жа Величкова. Последната я извезе за Япония с момичетата от клуба й по везба. Издаде книга със шевиците, събрани с толкова мерак от жените в "Седянка". " Госпожа Величква е Ямами.

Както казах, авторството не е посочено. От статията излиза, че госпожата е създала картата, а няколко жени са й помагали.

Похвално,браво! Трябваше да се спомене,че не е откритие. Преди 2-3 години една българка в Япония го сътвори за първи път.

Това е точно зле копираният труд на Ирен Ямами! В България не е познато спазването нито на закони, нито на международни конвенции - в случая оттнасящи се до авторското право и сродните му права. Съзнателно се премълчава откъде е крадено.

Не се споменава Ирен Ямами, което ме шокира! https://link

Поклон пред огромните труд и родолюбие на тези жени! Шедьоврите от такива изложби не бива да се показват само временно. Могат да се изложат някъде за постоянно. Защо някоя община не привлече туристи с изложбена зала или малък музей на българската шевица? Не е нужно всичко да е в голям етнографски музей. Напълно съм съгласна с Аврора, че и светът трябва да види тези невероятни красоти.

Поздравления за авторката и всички, които са и помогнали! Разкошна карта.

Поклон и огромно бравооооо! на тези всеотдайни, прекрасни жени! Такава любов към традицията, такъв огромен труд, време и сили! Тази изложба с всичките легенди, митове и разкази за символиката трябва да пътува по света, да се представя в големите хотели, да се продават предмети на туристите! Сигурна съм, че има и ще има огромен интерес!

Пред такава новина само Поклон! Но поднесена по този начин: "но е наследила желанието ... от миналото" - а можеше от бъдещето да го наследи, но нейсе!

Патриотизмът води до чудеса ... Дълбок поклон и слава на всички тези български жени -Родолюбки !

Браво! Ето това е нещо ценно и оригинално. Поздравления. Ето това е истиско изкуство. Естетика. Красота....

Това е автентичното лого на България. Президента да я награди , за работата и патриотизма и. Заслужава признание. Истинските неща се правят с любов не с обществени поръчки .

Без съмнение чудесна работа, изискваща много часове труд и отдаденост, но беше хубаво да се спомене, че е направена по подобие на оригиналната картата на Ирен Ямами, която беше представена преди няколко години.

Да го взимат за лого на българския туризъм. Вместо нов търг за милиони.

Да си жива и здрава!

Здравче и компания, Бъдете благословени! (P.S. Майка ми също тъчеше килими.)

Много красиво! Благодаря!

Че това е "Самородно Злато". Директно да отива в Националния Исторически Музей. А, за Здравка, Здравето и Щастието да са винаги с Нея.