Тери Гилиъм завърши филм 17 г. след старта му
Британският режисьор Тери Гилиъм оповести, че най-сетне е завършил филма "Човекът, който уби Дон Кихот" - 17 години след като се зае с осъществяването му.
След това Гилиъм публикува и снимка, към която написа: "Дъгата на щастливия край над Лос Суенос, селото на мечтите на Дон Кихот."
Редица проблеми доведоха до провала на първоначалния опит през 2000 г. на британския кинодеец да адаптира за големия екран прочутия роман на Мигел де Сервантес.
Във филма трябваше да участват холивудският актьор Джони Деп и френските звезди Жан Рошфор и Ванеса Паради, припомня БТА.
Сред актьорите в новата версия са Джонатан Прайс, Адам Драйвър и Олга Куриленко.